Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 20:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Lampa Sunpak Power Zoom 5000 AF 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Lampa Sunpak Power Zoom 5000 AF
Znalazłem całkiem ciekawą lampę. W sklepie 1000 zł na Allegr 500 - 600 zł. Ale chyba marzeniem jest, aby współpracowała z cyfrówkami, co nie... :(.

http://www.modusvivendi.com.pl/PZ%205000%20AF.htm

Obrazek

środa, 25 sierpnia 2004, 00:28

Wbudowana stopka dedykacyjna - obecnie do Canon EOS, od 10.2000r. również Nikon AF i Minolta AF.
Pewnie z Canonami będzie działać. Cyfry Minolty są strasznie wybredne

środa, 25 sierpnia 2004, 00:37

ładna zabaweczka. ale tak jak napiał bonnum minolta jest wybredna. Albo inaczej, panowie z minolty nie planują ze ludzie z aparatami seii Zx bedą kożystaż lamp. Bo np nie sądze by dużym utrudnieniem było by wypuścić firmware które np potrafi skożystać z doświetlacza AF w lampie która to posiada i jest przewidziana jako jedna z 3 które bedą działać.

sądze ze bedzie działać ale, więcej będziesz musiał majstrować w manualu niż w auto

a dodam że mozę być Ci ciężko znaleś na allegro jaką kolwiek lampe z dedykacją dla minolty, bo znajdziesz albo dużo dedykacji dla eosów albo dla nikonów. Dla minolty jest chyba tylko/głównie minolta.
A przynajmniej tak wyglądała sprawa jak jak kupowałem lampke.

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

środa, 25 sierpnia 2004, 00:51
Moderator

Po pierwsze nie chodzi jedynie o serię Zxx.

Po drugie jest wybór na Allegro lamp do Minolty. Teraz jest kilka firm conajmniej. Da się żyć.

środa, 25 sierpnia 2004, 01:25

kurde masz racje jest więcej, ale musze przyznac że jak szukałem czego kolwiek do minolty AF, za cene no do 1000 zł, o mocy większej jak 30m
to nie było zabardzo w czym wybierać a teraz kurde są..
no i musze dodać zę w ciekawej cenie jest lampka sunpaka 5000 AF.
wydaje mi się że technicznie jeżeli chodzi o czasy wyzwolenia byłysku styknie do Zxx. I sądze że za taką cene w stosunku do mojej 3600 jest poważną konkurencją.
lampa ta działa z analogami minolty. Sądze że żarnik powinna dobrze ustawiać, gożej może być z mocą

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

środa, 25 sierpnia 2004, 01:50

To prawda że na Allegro króluje Canon. Potem Nikon i na samym końcu Minolta (raz więcej raz mniej tych lamp).
Dodam jeszcze że nie tylko Zx ale i Ax :!: nie obsł doświetlaczy przy pom ostrości :(

środa, 25 sierpnia 2004, 21:12

no to co, piszemy do ruskich by nam napisali oprogramowanie które będzie to obsługiwać, jak z canonem sobie poradzili to może z minoltą tez im się uda.
swoją drogą sam mam ochote troszke pomajstrować przy firmware mozę sobie wpisać swoje nazwy niektórzy rzeczy....

środa, 25 sierpnia 2004, 21:50

A ja mam Sunpaka Power Zoom 4000 AF Obrazek

środa, 25 sierpnia 2004, 22:16

A ja mam Sunpaka Power Zoom 4000 AF Obrazek
to wsumie jak byś mugł to załuż jakiś topic i wklej tam zdjęcia z pokazem mocy tej lampki, napisz coś o niej, tak jak byś pisał recenzje :d oczywiście jak masz troszke czasu

czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:11

Więc zdjęć pokazujących moc tej lampki - takich jak Wy robiliście - nie mam. No nie robiłem ( jeszcze ).

Może jak przygotuję takie to wtedy założe gdzieś taki topik i pokażę.

Co do recenzji - mogę taką małą na szybko przygotować.

Lampa jest sporawa, swoje waży. Po założeniu na aparat zaczyna się czuć, że coś jednak mamy w ręce. Przymocowana do stopki jest stabilna, stanowczo jej się trzyma.

Duży palnik, liczba przewodnia 40. Głowica regulowana tylko w pionie.
Z przodu duża lampa AF.
Z tyłu przełączniki, przyciski i podświetlany wyświetlacz LCD.
Lampa mieści cztery baterie AA lub akumulatorki.

Po włączeniu.... ten dźwięk zna każdy, kto ma dużą lampę... 8)
Pierwsze naładowanie lampy trwa kilka sekund, każde następne od 0.7 do 2 sekund.
Gotowość do błysku sygnalizowana jest diodą "ready", wciśnięcie której resetuje lampę ( i wyzwala błysk ).
Lampa pracuje w TTL, może pracować manualnie lub doświetlać 1/16.
Nie ma E-TTL ( pomiar światła w aktywnym punkcie AF ), lecz za te pieniądze można bez tego żyć.
Palnik lampy pokrywa pole od 28 do 80 mm.
Zoom automatyczny lub ręczny w kilku stopniach ( 28, 35, 50, 80 mm ).
Napęd pracuje słyszalnie, ale szybko. Nie przenosi wibracji.

W trybie TTL lampa odczytuje z aparatu takie informacje jak ogniskową oraz odległość ostrzenia - i te informacje wyświetla na wyświetlaczu. Jeśli o odległość chodzi lampa wyświetla optymalnie doświetloną odległość błysku, np. 1.4 m - 14 m.
Nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciu ( nie ma informacji o odległości ), ponieważ w miejscu gdzie lampę fotografowałem aparat nie mógł ustawić ostrości - stał za blisko "tła".

Lampa wspomagająca AF rzuca na obiekt czerwony "kod kreskowy", na który aparat łapie ostrość nawet w totalnej ciemności. Optymalny zasięg do ok. 5 metrów, powyżej już jest gorzej ( zależy od obiektu ).

Lampa nie ma stroboskopu, nie ma szybkich błysków - synchronizuje się do najktótszego czasu X w aparacie ( u mnie: 1/90 sekundy ).

Błysk - wiadomo - "nie patrzeć w ta szybka". W końcu LP 40... Potem wszyscy chodzą tak: :shock:

Plusem lampy jest możliwość synchronizacji na drugą lamelkę ( tylko Nikon i Canon, w Minolcie to nie działa :twisted: ).

Lampa może pracować z gniazdka, ale potrzebny osobny adapter Sunpaka. Wiadomo, $.

Ergonomia... nie jest źle. Wszystkie przyciski i przełączniki są jasno opisane. Wyświetlacz trochę przymały, podświetla się na pomarańczowo, ale troszkę za słabo. Może przyzwyczaiłem się do żarówki w 300V, przy której można czytać...

Co więcej pisać... można sobie zobaczyć. Co do drugiej fotki - wybaczcie że takie krzywe wszystko, ale trudno ustawia się jednocześnie dwa aparaty i jednemu robi drugim zdjęcie :wink:

Pozdrawiam...

Obrazek

czwartek, 26 sierpnia 2004, 19:01

Wybaczcie, że się trochę podepnę do tematu. Jeżeli nie uda mi się pożyczyć jakiejś lampki, będę musiał sobie pilnie sprawić jakąś niedrogą a mocną lampę błyskową. Interesuje mnie przyzwoita współpraca z dwoma analogami Minolty: Dynaxem 505si Super (koniecznie) i Dynaxem 7 (bardzo rekomendowana opcja). Fajnie gdyby była regulowana w dwóch płaszczyznach, miała jak najkrótszy czas synchronizacji i potrafiła jak najlepiej "dogadać" się z aparatem. Liczba przewodnia minimum 40 - im więcej, tym lepiej. No i cena - jak najniższa. Powiedzmy góra to 700zł, chciałbym zmieścić się w 500zł, ale w sklepie. Twój Sunpak Silent wygląda całkiem ciekawie, lampka z tematu także, widziałem też Sunpaka 440AF (całkiem niezła - 48 liczba przewodnia, do 1/20000s, dwupłaszczyznowa głowica...) A może coś z innych firm (Minolta - jak się domyślam - z oczywistych względów $odpada$)?
I jeszcze jedno - liczba przewodnia : liczba przesłony = zasięg dla ISO100. Z moich rozmyślań fizycznych wynika, że dla czułości cztery razy większej, zasięg jest dwa razy większy. Czy mam rację?

czwartek, 26 sierpnia 2004, 19:40
Moderator

Wydaje mi się, że w tym Sunpaku 440 jest chyba coś nie tak. Chodzi oczywiście o migawkę 1/20000 sekundy. Nie za dużo o 1 zero? Lampa na Allegro choidzi po niecałe 200 zł

Ja bym chyba proponował tę lampę z tematu, tylko trzeba ją ustrzelić na Allegro. Za 500 zł się chyba da, co stanowi 50% ceny sklepowej. W tej cenie to chyba najlepszy wybór.

czwartek, 26 sierpnia 2004, 22:37

No właśnie problem w tym, że musi być w sklepie i na fakturę. Sklep w dowolnym miejscu Polski (jak patrzę w kalendarz, to w przyszłym tygodniu nie ma miejsca w Polsce, w którym mnie nie będzie). A lampę - jeżeli nie uda mi się czegoś pożyczyć (prowadzę zaawansowane negocjację) muszę mieć do przyszłej soboty. Upatrzyłem jeszcze Metza o liczbie przewodniej 36 - też całkiem nieźle, a Metz chyba jednak cieszy się lepszą renomą. Jakieś doświadczenia? A z tym Sunpakiem 440 to w ogóle coś dziwnego - nic z tego nie rozumiem...

piątek, 27 sierpnia 2004, 21:22

Skoro będziesz się woził po Polsce to zawieź się do Warszawy na giełdę. Tam wystawiają także sklepy. Można zdobyć fakturkę.
P.S.
Jaki to nieszczęsny zawód rzuca Cię po całym kraju??

sobota, 28 sierpnia 2004, 00:06
Moderator

Jaki to nieszczęsny zawód rzuca Cię po całym kraju??

Już takie pytanie było na forum, odnośnie wyjazdów do USA... ;).

sobota, 28 sierpnia 2004, 02:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona