Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 02:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Lensring 
Autor Wiadomość

Post Lensring
Temat ten poruszylem juz w dziale "Fuji" ale bez jakiejkolwiek odzywy wiec poruszam go w tym dziale. Sorry dla moderatorow i wszystkich uczestnikow forum ze powatarzamale bardzo zalezy mi na waszej wypowiedzi. Poradcie co mam kupic. Lensring adapter LR-F fi 55mm czy adapter 55*52 mm (czym to sie rozni i ktore jest lepsze) do Fuji S 7000
I drugie pytanko czy po nakreceniu adaptera z filtrem UV mozna wykorzystac w Fuji S7000 oryginalna przykrywke do obiektywu aby przykryc filtr UV czy sie nie stosuje zadnej przykrywki (nie porysuje sie on?) No i prosze o namiary gdzie to kupic za godziwe pieniadze i zeby to nie byla jakas chala.
no i jeszcze poradzcie jaki najlepiej kupic ten filtr UV
Prosze o tyle bo jestem poczatkujacy z tym aparatem. Mam go 2 tydzien

niedziela, 29 sierpnia 2004, 12:34
Smiem twierdzic ze od strony technicznej obie tulejki maja ta sama wade/zalete. Roznia sie zewnetrznym wygladem. Osobiscie mam tzw wiadro od foto-tipa i ono ma redukcje ale tylko zewnetrznej srednicy z 55 na 52, w srodku z obu stron jest to samo. Wizualnie ladniej Lensling wyglada.

-dekielek, tu cie zmartwie, oryginalny sie nie nada jest na zbyt mala srednice.

Kupujac od foto-tipa za 80 zl dostalem juz zatyczke pasujaca na tulejke jak tez i filtr.

Duzy wybor jest filtrow 52mm ale i 55 tez wiec sam musisz postanowic co wolisz, troszke taniej od foto-tipa czy od lenslinga.

Pozdrawiam

niedziela, 29 sierpnia 2004, 15:41

Chciałbym zwrócić uwagę (żeby skomplikować) że lensringi są dostępne w dwóch rodzajach - z częścią gumową gładką i częścią gumową karbowaną. Zakup doradzam na allegro. Zarówno na lensringa jak i na fototipa są pojedynczy dostawcy (w zasadzie monopoliści).

niedziela, 29 sierpnia 2004, 18:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]