Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 11:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 formatowanie aku Panasonic... 
Autor Wiadomość
Post formatowanie aku Panasonic...
Witam! I tak to juz musztarda po obiedzie bo juz te aku jada do mnie wraz z ladowarka, ale mimo wszystko chcialbym sie dowiedziec czy dobrze wybralem. Chodzi mi glownie o aku, bo ladowarka jest znana MW8168 i Wasze opinie na jej temat juz poznalem. Wracajac wiec do aku mam pytanko. Czy Panasonic Ni-MH 2100 mah to dobry wybor? Z doswiadczen na przykjlad z telefonami bezprzewodowymi wydaje mi sie, ze to niezla firma akumulatorkow. Czy dorownuja one takim firmom jak GP czy Energizer? Pozdro.

Ostatnio edytowano piątek, 3 września 2004, 14:35 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 3 września 2004, 10:43
Moderator

GP może dorównują, Energizerom mniej, nie wspominając już o SANYO, ale im nic nie dorówna. Dokładnie to nie wiem, bo kiedyś Panasonic (coś koło 1600 - 1700) był uznawany na równi z SANYO, teraz jest chyba nieco gorzej. Ale to nie jest zły wybór.

piątek, 3 września 2004, 11:16
Dobra zmienilem temat postu, by... nie smiecic na forum kolejnymi tematami. Ladowareczka i akuski przyszly w oszalamiajacym tepie (na drugi dzien Poczta Polska) i tak sobie czytuje instrukcje. Zwrocilem uwage zwlaszcza na temat: FORMATOWANIE. Czy to jest konieczne to co radza zrobic w instrukcji? Chodzi oto, ze pisza zeby nowe aku naladowac i rozladowac 3 razy kolejno zaraz po sobie i dopiero za 4 razem beda O.K. Juz wiele razy slyszalem o formatowaniu roznych aku, ale cosik mi sie zdaje, ze to za duzo. Czy mozna nie formatowac tak jak oni kaza tylko poprosu nabic na full raz, wsadzic do sprzeta, wypstrykac foty i dopiero jak zdechnal aku znowu je ladowac? Czy to nie obnizy pojemnosci akuskow? Pozdro. P.S. troszke dlugo trwalo by to formatowanie :)

piątek, 3 września 2004, 14:41
Dodam jeszcze, ze na przyklad na opakowaniu akuskow nikt nie wspomina o formatowaniu. Pisze tylko zeby charge (naladowac:) ) aku przed uzyciem. Ulotka informacyjna na przyklad Energizera (wyskrobalem ze sklepu foto, natomiast jak wczesniej napisalem aku sa Panasonica) tez nie "mowi" nic o formacie...

piątek, 3 września 2004, 14:59
Akumulatory dopiero po kilku ładowaniach uzyskują pełną pojemność. Istotne jest zwłaszcza aby akumulatory w pełni ładować i rozładowywać (chociażby w aparacie).

piątek, 3 września 2004, 15:10
Jeszcze jedno pyanie do tamtych wczesniejszych. Jak na przyklad nie bede uzywal aparatu dluzszy czas to czy mozna pozostawic w nim aku czy lepiej wyjac. Czy na przyklad taki "znudzony" akusek nie zechce mi sie "wysmarkac" czy buchnac i zapaskudzic mi "sprzeta":) Szczerze mowiac to wolalbym sobie zostawic w aparacie aku, bo noz akurat zdarzy sie cos niespodziewanego i ciekawego, a tu... bec, szukaj czlowieku gdzies polozyl te akuski... Pozdro.

piątek, 3 września 2004, 15:18

NiMH raczej nie "buchną" (NiCd mogły), nie mniej lepiej wyjmować baterie z aparatu, jeśli ma on być nieużywany przez dłuższy czas. Trzymaj baterie po portsu przy aparacie, bądź w pokrowcu (często są w nim takie schowki na kartę, baterie, itp.). A dlaczego nie można ich trzymać w aparacie? Nie wiem czy bardziej nie chodzi o ochronę układów aparatu, niż baterii. Być może aparaty, gdy dasz w pozycję "off", tak naprawdę są w stanie czuwania :).

A tak szczerze mówiąc - gdy akumulatorki długo leżą, to się rozładowują, więc po dłuższym okresie nieużytkowania aparau i baterii, może się okazać, że baterie padły. Dlatego trzeba akumulatorki po dłuższym nieużywaniu zawsze naładować.

poniedziałek, 20 września 2004, 01:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]