Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 23:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Test akumulatorków. 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Test akumulatorków.
Niektórzy zastanawiają się, jakie akumulatorki kupić. Zapewne te najlepsze i najdłużej działające. Oczywiście, tylko które?

Zamieszczam zatem link do wspominanego przeze mnie kilkukrotnie testu, gdzie ukazane są wyniki najpopularniejszych marek. Test nie jest najnowszy, ale i tak daje całkiem niezły pogląda na sytuację na rynku. Szkoda, że nie załapały się do niego tacy producenci jak Forever, czy Camelion, choć wiadomo, że ten pierwszy jest BARDZO MARNEJ jakości.

Mam nadzieję, że po obejrzeniu testu przestaniecie mi zarzucać, że chwalę akumulatorki SANYO, ponieważ wygrywają one we wszystkich klasach pojemności. Bardzo dobre są też Energizer, nieco gorsze GP (co także wspominałem).

Ceny na Allegro kształtują się w podobny sposób, jak jakość, czyli Sanyo są najdroższe, Energizery i GP nieco tańsze.

Sam posiadam w domu przedstawione w teście Sanyo 2100 mAh, na których robię bez problemu 400 - 500 zdjęć, nawet do 1000 w seryjnych ujęciach. Mam także GP, Duracell, Panasonic i jakieś Powerbase, niby GP. Chciałbym tutaj nawiązać jeszcze do jednego problemu, o którym większość osób nie ma pojęcia. Otóż pojemność akumulatorków ma swoje odzwierciedlenie w wadze ogniw. I powinna mieć tylko tam. Niestety, jak pokazują moje doświadczenia, tak nie jest! W efekcie, produkty mniej markowe okazują się mieć większe gabaryty od standardowych. No i później się okazuje, że np. ciężko jest takie w ogóle włożyć do aparatu (także innego sprzętu, np. latarki - testowane), nie mówiąc o ich wyjęciu.

Dlatego kupujemy jedynie markowy i uznany sprzęt, aby później nie być rozczarowanym.

Mam nadzieję, że ten tekst, jak i sam test pomoże przy kolejnych wyborach akumulatorków.

Przygotowałem Wam zestawienie, abyście nie musieli przechodzić na oryginalną stronę testową:

Obrazek

Pozdrawiam.

Link do testu:

http://www.imaging-resource.com/ACCS/BATTS/BATTS.HTM

niedziela, 19 września 2004, 14:46
E no tak, test jest z przed 2 lat - no ale co tam.
Owy test pokazuje ze jednak Sanyo tak naprawde nie sa wcale rewelacyjne - szkoda ze 2100 sa tylko sanyo, Powerexy i Uniross

Tak naprawde 2013mAh przy max 2100mAh jest dosc srednim wynikiem - dobre ogniwa powinny sie naladowac przynajmniej do swojej teoretycznie max pojemnosci - zazwyczaj laduja sie do kilku procent wiekszej.

A tak wogole to ten test niczego nie pokazuje bo nie ma w nim porownania np. 2100 GP, Energizerow i Sanyo. Patrzac na 1850mAh to Energizery i Sanyo wypadaja tak sanmo - roznica miesci sie w granicy bledu (szczegolnie ze test jest przeprowadzany dosc nieciekawie)

Aku powinny byc ladowane to swoich maxymalnych mozliwosci i dopiero porownywane a tutaj to jest jakos dziwacznie - albo te aku byly jakies trefne albo test jest naciagany - chcialem zauwazyc ze ani jedne aku nie zostaly naladowane powyzej podawanej przez producenta pojemnosci. Ja osobiscie swoje Energizery naladowalem do 2357mAh - ladujac jest 10,5godziny niskim pradem - ladowarka MAHA model chyba MH-C777.

Mam dostep do GP 1800 wiec po niedzieli zobacze do jakiego poziomu uda mi sie je naladowac - szkoda ze te GP sa juz deczko rozjechane - napewno nie naladuja sie powyzej podanej pojemnosci ale sadze ze nawet uzywane przekrocza to co jest podane na tej stronie.

Moim zdaniem test jest tak samo obrazujacy cokolwiek jak testy Steva

niedziela, 19 września 2004, 17:04

Post re
Poza tym ten test nie pokazuje jednego: trwałości aku. Jestem ciekaw, jak ta klasyfikacja przedstawiałaby się po 200, 500, 1000 cyklach.

niedziela, 19 września 2004, 18:58

A co myslicie o takich zestawach ?? Bo znalazlem na allegro troszke :P ... i jaka miedzy nimi jest roznica oprocz ilosci godzin ladowania ... ceny ... ktore najlepiej wybrac ??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31078344

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30861984

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31424647

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31171320

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31173892

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31173896

Troszke tego duzo ... no ale wybor jest ogromny.
Z gory dzieki za opinie

Pozdrawiam

niedziela, 19 września 2004, 19:59

Post re
wg. mnie czwarta i piąta oferta są najlepsze.

niedziela, 19 września 2004, 20:38
Moderator

No, jak wspominałem, test nie jest nowy; nie jest także rewelacyjny. Ale takich testów nigdzie nie ma i lepsze to niż nic. Nie narzekajcie tak bardzo. Pokazuje on mniej więcej hierarchię w odpowiednich klasach aku.

@superbike2001 - ciężko było wszystkie aku po kolei ładować 1000 x i sprawdzić jak wtedy działają.

niedziela, 19 września 2004, 21:29

Moim zdaniem to test pokazuje tylko tyle ze tak generalnie nic nie pokazuje ;) Niemiej zgadzam sie ze testow aku w sieci nie ma.

Przy okazji jak mi ktos pozyczy na kilka dni rozne aku to ja moge zrobic takowy test - sprzet do testowania aku sie z pewnoscia znajdzie (nawet taki co to wykresy bedzie robil)

niedziela, 19 września 2004, 21:55

@superbike2001 - ciężko było wszystkie aku po kolei ładować 1000 x i sprawdzić jak wtedy działają.

To prawda, ale tylko w odniesieniu do 'szarego czlowieka'. Firma powinna miec kontrole jakosci, i przeprowadzac testy starzeniowe swoich produktow. Naturalnie pozostaje pytanie o wiarygodnosc takich testow...

piątek, 24 września 2004, 17:11

Przy takich kosztach aku, tylu producentach, czyli sporej konkurencji oraz masowej produkcji, kontrole jakosci sa minimalne - trzeba sie bic o cene a nie az tak o jakosc.

Wiesz jak takie testy podnosza koszty produkcji - zreszta testy "starzeniowe" nie maja sensu - kazdy aku ma i tak inna zywotnosc, nawet jezeli pochodzi z tego samego blistra, poprostu nie sa one az tak kontrolowane podczas procesu produkcji, poniewaz zwiekszyloby to znacznie koszty produkcji oraz zwiekszylo odrzuty co zaowocowaloby stratami w firmie. A takie kontrole + zwiekszenie ceny nie maja sensu, przynajmniej odnosnie do aku AA.

Zakladam ze mowimy o tym tescie, ktory byl robiony przez zewnetrzne osoby, wiec teoretycznie mogli zrobic taki test wytrzymalosci, z tym ze mozna by wtedy brac pod uwage roznice 200cykli ladowan - ponizej bylyby to roznice mieszczace sie w granichac bledu. Nie mowiac o tym ze trzeba byblo faktycznie ladowac kazde aku po okolo 1000x co w prypadku takiej ilosci aku daje starsznie dlugi czas testowania. Przy zalozeniu 3h ladowanie + okolo 5h rozladowanie na kazde 4 aku i zalozeniu ze testujemy nie kazde aku tylko pod katem firmy - czyli powiedzmy 10 aku to caly test trwalby nieprzerwanie kilka lat. - nie wiem czy komus chcialoby sie w to bawici

piątek, 24 września 2004, 17:32

Ostatnio robiłem fotki używając w lampie błyskowej Foreverów 2400 i GP 2300. Oba zestawy były świeżo naładowane. Z moich obserwacji wynika, że na GP 2300 (mimo iż lekko zużyte) mogę zrobić więcej błysków w serii (np. 6) i każda klatka jest naświetlona poprawnie. Z Foreverami 2400 było trochę gorzej, mimo większej pojemności mogłem na nich zrobić mniej błysków w serii, co w praktyce dawało ciemną co 3 klatkę. Zdjęcia były robione w tych samych warunkach z odległości ok. 2-3 m. Nie było zatem jakichś kolosalnych różnic w odległości, co mogłoby rzutować na intensywność pracy lampy, a tym samym na wydajność akumulatorów. Niedawno zakupiłem Energizery 2300 i niebawem je przetestuję. Mam nadzieję, że się sprawdzą.

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 21:15

Żywotność akumulatorka AA tego samego producenta różni zasadniczo przez to jaką ładowarką go ładujemy. Szybkie ładowarki mogą skrócić jego żywotność nawet o 50%. Tak więc nie kontrola procesu produkcyjnego (dobra firma nie pozwoli sobie na byle co) a ładowarka w znacznym stopniu decyduje o żywotności akumulatorka.
Pozdrawiam

piątek, 31 grudnia 2004, 00:42
Posiadam te Energizery 2300. Mi sie już sprawdziły.:) 4 miesiące intensywnego używania i nic. Mam 4 sztuki. 2 na aparat a 2 następne na zmianę. A ładuję je.... w dyskmenie. :).
Byłem z nimi na ślubie i weselu. ponad 300 zdjęć. Każde zdjęcie na flesh`u ale nie które zdjęcia robiłem przez wizjer (większość ok. 200).
Wygląda to na bardzo dużo ale wytrzynały. Może dlatego, że robiłem zdjęcia Canon`em A310. Chociaż 2 baterie alkaiczne potrawił zeżreć po 30 zdjęciach :) z flash`em i włączonym monitorem.

wtorek, 11 stycznia 2005, 16:55

A co sadzicie o akumulatorkach AA firmy PROFiTEXX ?
Dostepne sa na allegro w cenie 24 pln (4 x 2700mAh + BOX).

http://allegro.pl/show_item.php?item=62805715

sobota, 10 września 2005, 13:32
Moderator

A co sadzicie o akumulatorkach AA firmy PROFiTEXX ?

Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Cena jest wyznaczniekiem jakości. Jeśli chcesz mieć dobry towar, to kupuj SANYO lub ENERGIZER.

sobota, 10 września 2005, 22:19

Kupiłem je ostatnio i chwalę je sobie. Na jednym komplecie zrobiłem ponad 1000 zdjęć używając ich w lampie błyskowej. I tu nie zgodzę się z Tobą, że cena jest wyznacznikiem jakości. Może dlatego, że nie mam SANYO :wink:

niedziela, 11 września 2005, 08:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona