Teraz jest środa, 13 listopada 2019, 14:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Test akumulatorków. 
Autor Wiadomość
Moderator

No zobaczymy jak się będą sprawować za jakiś czas. Ale nic co tanie, nie jest według mnie dobre na dłuższą metę.

niedziela, 11 września 2005, 20:19

Profitexx jest COOL mam te aku od roku tygodniowo robię OK 300 fotek wszystkie z fleszem Canon EX 550. Z markowych mam Duracell i nie mają startu. Polecam Profitexxy są naprawdę super
Pozdro

niedziela, 23 lipca 2006, 08:08
Pamiętajcie tylko, że Energizer-y, czy np. Varta, nie produkują własnych ogniw. Te dwie firmy kupują zwykle ogniwa Sanyo. Każdy może się o tym przekonać. Jednak można trafić na serię z ogniwami innego producenta... Z drugiej strony najwięcej podróbek to właśnie Sanyo, ze względu na markę. Paradoksalnie aby być pewnym, że Sanyo to Sanyo, lepiej kupić Energizer-y czy Varta... na ogniwach Sanyo.

poniedziałek, 24 lipca 2006, 09:57

Hmm. A mnie ciekawi jedno. Do większości kompaktów wchodzą 4 akumulatorki. Powiedzmy, że każdy ma 2200 mAh czyli w sumie 8800mAh. W moim Sony P100 jest 1 akumulatorek (podobny jak bateria w telefonie) i ma pojemność 1250 mAh. Więc jak to jest, że mój Sony wytrzymuje średnio 350 /400 fotek a Canon kolegi, (chyba A95) jakieś 250/300 fotek?

wtorek, 25 lipca 2006, 12:16
Cztery akumulatorki 2200mAh, to nie jest 8800mAh. To nadal 2200mAh, ponieważ połączone są szeregowo, dając napięcie znamionowe 4,8V (akumulatorki niklowe).
W P100 jest prawdopodobnie akumulatorek litowy, którego napięcie znamionowe wynosi 3,6 lub 7,2V (nie wiem czy to jedno ogniwo, czy dwa połączone szeregowo). Jesli byłyby to dwa ogniwa połączone szeregowo, to wyjaśniałoby wszystko. Przy większym napięciu, można otrzymać więcej energii przy tej samej pojemności. Dodatkowo Sony może pobierać mniejszy prąd, bo napięcie zasilania jest wyższe itd... Oczywiście wszystko przy założeniu, że to dwa ogniwa litowe. Jeśli jest jedno, to oznaczałoby, że aparat wymaga znacznie mniej energii.

środa, 26 lipca 2006, 12:25

Z tego co pisze w instrukcji to jest 1 ogniwo litowo-jonowe o napięciu 3,6V

środa, 26 lipca 2006, 13:47
W takim razie P100 musi być znacznie mniej wymagający pod względem zasilania.

czwartek, 27 lipca 2006, 10:55

1) Nie należy porównywać pracy akumulatorów na dwóch różnych aparatach, a tym bardziej róznych producentów! Maja zupełnie inne pobory energii. Do tego dochodzi częstotliwosc uzwania zoom`u, korzystania z wyswietlazca, jego wielkosc itp, itd. Obrazowo tłumacząc: to tak jakbyś zalał do "malucha" i do "bmw" po 10 litrów paliwa i oczekiwał że przejadą taki sam dystans...
2) Jeżeli już robisz testy - tylko w takim samym aparacie i TAKIE SAME aku. I tez wyniki mogą się róznic nieznacznie.

Pzdr.

wtorek, 15 stycznia 2008, 03:45

SerialCrew, snarz jest ci bardzo wdzięczny, czekał na odpowiedź pół roku i w końcu się biedak doczekał.

PS
Jakieś zamiłowania do archeologii??

wtorek, 15 stycznia 2008, 09:46

jacek2004, zdecydowanie :) Wszelkie ruchy archeologiczne, które ożywią forum bardzo wskazane. Może skorzysta na tym ktos inny... ?

sobota, 19 stycznia 2008, 01:49

Post odświeżam :)
na początku napiszę że nie wiem jak się mierzy pojemność aku. nie mam też ładowarki z taką funkcją.
Aku. mierzę miernikiem - czyli napięcie (V).

sorki za reklamę ale podam jakie posiadam aku:

[...] drobiazg:) SamP

Forever-y - to zwykłe Ni-MH
Varty - to także Ni-MH lecz z technologią nisko rozładowującą się samoczynnie.

i właśnie tu jest problem: coraz więcej jest takich "nowoczesnych" ogniw lecz ja nie widzę tutaj różnicy względem nawet zwykłych Foreverów.

Badałem napięcie przez okres 14 dni.
Forevery to pojemność 2500 mAh (używane często od ponad roku)
Varta 1100 mAh (używane sporadycznie ponad pół roku)
(identyczne jak na stronie).

po naładowaniu:
Varta: 1,37 V.
Forever 1,37 V.

codziennie w obydwu przypadkach napięcie spadało o 0,001 (?)
czyli na drugi dzień obydwie 1,36, trzeci: 1,35 itd.

po siedmiu dniach różnica była niewielka:
Varta: 1,33
Forever: 1,32

Trzy następne dni to samo:
Varta: 1,32
Forever: 1,31

następne 4 dni:
Varta: trzyma tak samo: 1.32
Forever trochę gorzej: 1,30

czyli różnica trochę większa.
przy dokładnym pomiarze (drugie miejsce po przecinku) różnica teraz jest 1,315 vs. 1,30

chyba nie jest to aż tak wielka różnica patrząc na większą pojemność tych niemarkowych ?
Varty niby mają mniejszą pojemność ale "powinny" jednak trzymać swoje napięcie bo ... reklama zobowiązuje (?) ;)

a może to tak jak z aku. samochodowymi ? duża pojemność sprzyja szybszemu samo rozładowaniu (czyt. spadek mocy dla urządzeń, świateł, ponieważ jest niedoładowany przy swojej dużej pojemności ?).

mam nadzieję że jasno to napisałem i zrozumiale. No chyba że popełniłem błąd fachowy ;) nie znam się na elektronice ;P

Może te nowe technologie aku mają tą zaletę że pracują w temp 0 st. C. i nie padną bezpowrotnie ?
Kiedyś robiłem Energizer-ami w temp. -22 st. C. !! (aparat Canon A510) 2 lata temu silne mrozy nad morzem ;)
Nad klifem ok 4 godzin (myślałem że palce stracę) ;) ale warto było.

http://onephoto.net/info.php3?id=239785

(i inne w tej galerii). ale ja tu nie o tym ;)

Jednak te dwie pary wytrzymały kilkaset zdjęć !!
Jednak po jakimś czasie padły tak nagle i bezpowrotnie że nawet nie mogły wykonać 3 zdjęć. Właśnie; nie było nawet specjalnego ostrzeżenia - może tylko to że robiły coraz mniej ale nie było to tak zauważalne.

Co myślicie na temat Sanyo Eneloop ? wielu właśnie te chwali mimo tego że każda firma chyba ma już w ofercie produkty w tej technologii.
Podobno Energizer to Sanyo tylko z swoich "koszulkach" (jak i wiele innych).

sobota, 25 października 2008, 00:43

Post Re: Test akumulatorków.
Eneloop'y typu AA mają maksymalnie 2000mAh, ich zaletą jest powolne rozładowywanie się, gdy nie są używane. Przykładowo po 1/2 roku tracą jedynie kilka procent pojemności. "Zwykłe" NiMh zazwyczaj po 2-4 tygodniach są rozładowane, ale można kupić akumulatory typu AA, które mają około 3000mAh.
Czyli jak ktoś potrzebuje dużej pojemności i zużywa ją od razu np. zasilenie lampy błyskowej na imprezie typu wesele, to dobrze mieć świeżo naładowane pojemne NiMh. A jak ktoś używa sprzętu od czasu do czasu to eneloop'y są dobrym wyjściem.

Co do ładowarki to warto zainwestować około 150zł i kupić coś na kształt BC-700, choćby dlatego, że przy każdym ładowaniu mamy informację o stanie akku.

niedziela, 26 października 2008, 21:30

tu znalazłem dość obszerny i aktualny

www.akutest.pl

pozdr

piątek, 28 listopada 2008, 07:59

A co sądzicie o battery packach? używacie? uwazacie że to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie?

piątek, 20 marca 2009, 00:24

SelfImagine napisał(a):
A co sądzicie o battery packach? używacie? uwazacie że to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie?
Sam battery pack bez funkcji vertical gripa jest bez sensu. Równie dobrze mogę wymienić bateri na zapasową bez konieczności ciągłego dźwigania dodatkowych kilogramów.

Jeśli ktoś robi dużo ujęć w pionie to jak najbardziej powiniem zainwestować w gripa, który ma zazwyczaj większe akumulatory.

piątek, 20 marca 2009, 10:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona