Teraz jest środa, 19 września 2018, 14:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Adapter 42mm -> Minolta AF 
Autor Wiadomość

Post Adapter 42mm -> Minolta AF
Witam. Ostatnio udało mi się ochronić przed wyrzuceniem na śmietnik paru fajnych, niemieckich szkiełek z gwintem do Praktiki (42mm). Chciałbym ich użyć w swojej Minolcie (Dynax 505si Super), potrzebuję jednak adapter. Na Allegro prawie nic nie widzę, a jak widzę, to wydaje mi się, że to trochę drogo. Czy widzieliście takie gdzieś w necie lub sklepach? Czy ktoś to kiedyś testował? Ja pożyczałem kiedyś taką przejściówkę, działało bosko, ale kiedy idziej miałem podobną do Canona EOS i - niestety - większość obiektywów nie potrafiła ostrzyć na nieskończoność. Czy w Minoltach ktoś spotkał się z podobnym problemem?

niedziela, 19 września 2004, 18:04

takiego adaptera M42 ( obiektyw) na minolta AF ( korpus dynax5) używam ze 2 lata i jestem bardzo zadowolony, niema problemów z nieskończonością ( przynajmniej nie zauważyłem). Uzywam także obiektywów od Pentacona Six do minolty ( niestety tu przez dwie przejściówki: jedna na gwint, druga na bagnet - bezpośrednio z bagnetu Psix na minolta AF kosztuje ok 190zł ). Adaptery M42na MinAF widziałem za ok 60zł w http://www.raysfoto.pl - mają tam rózne dziwne elementy (sklep w Poznaniu na miodowej). Trzeba tylko pamiętac o włączeniu funkcji (w dynaksie5) obsługi manualnych obiektywów, lub w niektórych kombinacji przycisków przy uruchamianiu (ja pytałem w sklepie w Poznaniu na Ratajczaka: http://www.fotodura.pl , ale wystarczy zadzwonić do serwisu i powiedzą co wcisnąć).

niedziela, 19 września 2004, 19:30
Moderator

TomkuK - sam ostatnio szukałem pierścieni odwrotnego mocowania i znalazłem rewelacyjny sklep internetowy. Ma naprawdę najtańszy towar i praktycznie wszystko. Tu masz dokładny link do produktu, który szukasz: http://www.foto-bogutti.pl/product_info ... cts_id=385 .

Czy o to chodzi?

niedziela, 19 września 2004, 20:52

Tak jest, o to chodzi. Cena też stosunkowo niezła (choć może się wydawać wysoka, jak na kawałek metalu). Znalazłem też, jak się wyłącza obsługę obiektywów AF w Dynaksie 505si - self-timer + SPOT + włączamy aparat. Na wyświetlaczu pojawia się Off. Nie ma jak crackowanie aparatu bez wgrywania cracka :)
BTW trochę się naszukałem i już zmartwiłem, że nie mam wersji QD, bo jakiś gościu na polskiej stronie nie napisał "self-timer" tylko "settimer". Wyglądało to więc na przycisk datownikowy :)
Jeszcze jedno - jakiś gościu twierdzi, że wszystkie zdjęcia z obiektywem M42 trzeba po prostu prześwietlać o 2 działki. Czy w Dynaxie 5 też tak jest, czy to tylko jakaś inwencja własna tego człowieka?
Na przyszłość wkleję sposoby crackowania innych Minolt - może się komuś przydać:

Camera Procedure
5000, 7000, 9000, 3000i, 5000i, 7000i, 8000i No preparation needed to use T-mount lenses.
2xi, 3xi, SPxi Use of T-mount lenses, microscopes and telescopes is not possible.
5xi Press and hold SPOT and FUNC. buttons and switch from LOCK to ON.
7xi/9xi Press and hold AEL and FUNC. buttons and move power switch from LOCK to ON.
300si Press and hold FLASH and DRIVE/SELFTIMER buttons and move power switch from LOCK to ON.
400si Press and hold Motor Drive and AV buttons and move power switch from LOCK to ON.
500si Press and hold Motor Drive and SPOT buttons and move power switch from LOCK to ON.
600si Press and hold the LENS RELEASE button and FILM SPEED button and move the power swwitch from LOCK to ON (OFF appears in LCD panel)
700si Press and hold SPOT and CARD buttons and move power switch from LOCK to ON.
800si Press and hold SUBJECT PROGRAM and AEL buttons and move power switch from LOCK to ON. (OFF appears in LCD panel)
XTsi/HTsi Plus/HTsi Press and hold the Selftimer-Drive Mode button and Spot/AE button while sliding the Main Switch to "ON." (OFF appears in LCD panel)
STsi/404si Move the function Dial to Multiple Exposure. Press and hold the Program Reset and Selftimer-Drive Mode button while sliding the Main Switch to "ON." (OFF appears in LCD panel)
QTsi Press and hold the Selftimer-Drive Mode button and Subject Program button while sliding the Main Switch to "ON." ("OFF" appears in LCD panel)
Maxxum 4, 5, 7, 9 Custom Function. See camera's instruction manual.
Maxxum 3 Press and hold SUBJECT PROGRAM and Drive Mode buttons and move power switch ON. (OFF appears in LCD panel)
Vectis S-1 Press ON/OF to turn camera ON. Open door that covers hidden buttons. Press the Drive Mode button (farthest on the left) and the MODE button together. "ON" will appear in the LCD panel. Press the "SEL" button (second from right in hidden buttons). "OFF" will appear in the LCD panel.
RD-175 Press and hold SELFTIMER AND AV buttons and move power switch from LOCK to ON. ("ON" appears in LCD panel.)

wtorek, 21 września 2004, 08:02

Vendur, nie wiem czy ten sklep taki rewelacyjny jka piszesz, zobacz na ceny compact fleshów :wink: , jak dla mnie to sa chore ceny. No i zaopatrzenie tez nie specjalne, nie maja np lamp blyskowych :) Sklep jak sklep raczej przecietny.

wtorek, 21 września 2004, 11:31
przy używaniu obiektywów M42 i do PSix przez adapter do Minolty Dynax5 można ze spokojem polegać na pomiarze światła z apataru, nie potrzeba żadnych korekcji, ale do momentu gdy nie założymy telekonwertera. Potem rzeczywiście trzeba +2 ( lub film z np 400 na 100) przestawić - niestety dowiedziałem się tego jak zobaczyłem zdjęcia i były do d. W minolcie używałem zeissa sonnara 180, sonnara 120, tessara 50 i radzieckiego taira 3 (300mm).

środa, 22 września 2004, 17:14
Moderator

Vendur, nie wiem czy ten sklep taki rewelacyjny jka piszesz, zobacz na ceny compact fleshów :wink: , jak dla mnie to sa chore ceny. No i zaopatrzenie tez nie specjalne, nie maja np lamp blyskowych :) Sklep jak sklep raczej przecietny.

Może się źle wyraziłem. Sklep jest REWELACYJNY, jeśli chodzi o ofertę pierścieni redukcyjnych wszelakiego rodzaju. Nigdzie indziej nie znalazłem podobnej oferty i tak niskich cen. A szukałem dość długo.

środa, 22 września 2004, 18:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]