Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 10:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kingston 512MB CF 
Autor Wiadomość

Post Kingston 512MB CF
Czy warto kupic ta karte? MAm Canona A 95 bedzie wszystko gralo?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42052216

niedziela, 13 lutego 2005, 14:58

Tak na pewno wszystko bedzie gralo! :-) Ja jednak kupilbym zwykla wersje SanDiska... Chociaz cena tego Kingstona kuszaca. To, ze ja kupilbym cos innego wcale nie oznacza, ze Kingston jest zly. Po prostu SanDisk i Pretec, to chyba najlepsze pamieci... ;-)

niedziela, 13 lutego 2005, 15:10

Zobacz ceny PRETEC - spadły, a jest kilka razy szybszy :)

niedziela, 13 lutego 2005, 20:33
do a95 zdecydowanie wystarczy Kingston zwykły, NIE HS, bo HS (HighSpeed) i tak nei wykorzysta aparat :/ (brak formatu bezstratnego zapisu)
jedynie jak masz czytnik kart pamieci w PC na USB 2.0 to poczujesz roznice w predkosci zczytywania fotek, czy zapisu danych na kartę między HS, a zwykła (zwykła osiaga 3,8 MB przy odczycie !)

niedziela, 13 lutego 2005, 22:47

I w temacie :) :
Osobiscie polecił bym Pretec-ta. Mam go w aparacie, wszystko bez zarzutów, posiadam tej samej firmy I-Disk Tiny 2.0 i też wszystko jak najbardziej w porządku, zwłaszcza ze co jakiś czas ląduje mi na ziemie :)

Mocny skubaniec-->prawidłowy!

Co do Kingstona to nie mam tyle zaufania abym mógł komfortowo niezwracać uwagi na mechaniczne przygody z nim. Chociaż cenowo napewno się różni a poza tym pamięci same z siebie są dośc mocne. Więcej przemawia do mnie Pretect, zdecyduj sam po uwzględnieniu czynnika ceny[chociaż czasem warto dopłacić].

niedziela, 13 lutego 2005, 23:45

Nie ma najmniejszych kłopotów z Kingstonem!
Sprawdzałem organoleptycznie w Olympusach 5060, 8080, Minolcie A2, 200 i jeszcze kilku innych aparatach. Ktoś kiedyś napisał parę głupot na ten temat i się rozniosło.
Co do szybkości kart, to radzę najpierw popatrzeć jaki jest wewnętrzny transfer w aparacie, a dopiero potem sięgać po karty speed i ultra.
Porównywałem kiedyś tego zwykłego Kingstona z droższą wersją speed i miałem wzrost zapisu plików RAW o 1 sekundę.

niedziela, 13 lutego 2005, 23:57

To nie były głupoty tylko autentyczne problemy użytkowników. Dziwnym trafem jakoś to wszystko zbiegło się w czasie. Nie twierdzę, ,że Kingston jest be (sam mam 256MB tyle, że kupione w lutym ubiegłego roku) ale takie nagromadzenie sygnałów o złym współdziałaniu z różnymi aparatami całkowicie usprawiedliwiało trzymanie się z dala od tych pamięci na zasadzie: a jak na mnie trafi? Czy teraz się poprawiło - nie wiem. Ja zakupiłem Lexary i problem takiej czy innej pamięci mam już z głowy. Ktoś chce Kingston - mamy wolny rynek i każdy kupuje co chce na własne ryzyko. Cieszę się Bollo, że u Ciebie Kingston chodzi bezproblemowo; w końcu chodzi o robienie zdjęć a nie zajmowanie się problemami sprzętowymi :)

poniedziałek, 14 lutego 2005, 18:52

To co napisałem, piszę w oparciu o własne, ale autentyczne testy, a nie podsłuchane. Ostatnio (od listopada) mam możliwość potestowania trochę aparatów - w sumie sześć modeli - i ładuję do nich dwa Kingstony 512 MB, kupione w różnych sklepach w różnym czasie. I co - i nic! Wszystko OK. Komu mam wierzyć - zaszłyszanym opiniom, czy własnoręcznym doznaniom?
Mało tego, z Kingstonem jako producentem pamięci RAM mam do czynienia od ładnych kilku lat i nigdy się na tej firmie nie zawiodłem. Ale ważne, co się pisze - zazwyczaj zaszłyszane opinie.

poniedziałek, 14 lutego 2005, 21:38

co do kingstonów - to była jednorazowa wpadka (seria) .. teraz już spokojnie możesz kupować..

poniedziałek, 14 lutego 2005, 22:12

co do kingstonów - to była jednorazowa wpadka (seria) .. teraz już spokojnie możesz kupować..

i tak się zdarza, chociaż delikatnie mi brzmią. Chociaż niech się już wypowiadają użytkownicy Kingstona, ja mówię swoje spostrzeżenia jako że wcześniej też chciałem kupić owe cudo.

wtorek, 15 lutego 2005, 01:34

Lokalizacja: Königshutte Vaterland : Schlesien . Animal : Python Regius Hobby : Tattoo/MTB/sex
Ja też na Kingstona nie marzekam, mam wpradzie maleństwa (64 i 128 MB) ale złego słowa nie powiem. działają juz półtora roku i ..... dalej działają :)

Podklejając się do tematu, chciałbym zapytać o pewną nurtującą mnie rzecz. Czy używanie tych kart do innych zastosowań, tzn do przenoszenia danych, "szodzi" tym kartom ?
Słyszałem dziwne opinie że mogę je w ten sposób zapsuć, lub przynajmniej spowolnić działanie. Nie wydaje mi się to prawdę, ale wolę zapytac fachmanów.

wtorek, 15 lutego 2005, 16:46

reed dane to 0 i 1, nie wazne czy to zdjecie czy mp3. Warto jedynie co jakis czas sformatowac karte.

wtorek, 15 lutego 2005, 22:18

Podklejając się do tematu, chciałbym zapytać o pewną nurtującą mnie rzecz. Czy używanie tych kart do innych zastosowań, tzn do przenoszenia danych, "szodzi" tym kartom ?
Słyszałem dziwne opinie że mogę je w ten sposób zapsuć, lub przynajmniej spowolnić działanie.

Totalne głupoty! Byle się to nie rozniesie!

wtorek, 15 lutego 2005, 22:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]