Teraz jest środa, 19 września 2018, 05:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Futerał - torba do FUJI 
Autor Wiadomość

Post Futerał - torba do FUJI
Proszę o radę. Muszę kupić futerał do fuji 3500. Chcę to zrobić na Allegro. Wybór jest spory, ale z fotek nic jeszcze nie wynika. Myślę, że wielu z Was kupowało i ma obserwacje z eksploatacji torby, dot. jakości, funkcjonalności, estetyki. Proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

niedziela, 17 kwietnia 2005, 14:31
Zanim kupilem futerał (na Allegro zresztą) byłem w kilku sklepach fotograficznych i macałem, przeglądałem, przymierzałem dotąd aż nalazłem taki który mnie interesował, a przede wszystkim idealnie pasował do mojego Canona. Dopiero wtedy mając nazwę mdelu poszukałem go na Allegro i kupiłem za ok 60% ceny sklepowej!

Jak dla mnie, kupowanie "na oko" futerału to bezsens. Aparat potem 'biega" w środku, okazuje się że ta kieszonka jest za mała, a ta za duża.

Z mojej strony gorąco Ci polecam futerały firmy LOWEPRO. Klasa sama w sobie, ŻADNYCH "niedoróbek", fuszerki itp. Jest kilka do kilkunastu złociszy droższy niż inne futerały ale warto dołożyć.

Mam już 4 produkty tej firmy: plecak fot, torbę fot, futerał kolbowy i ostatnio mały futeralik na Canona A95 (dokładnie to model z serii LOWEPRO D RES AW) więc mogę powiedzieć że wiem co mówię i gdy będę zmieniał aparat to nowy futerał kupię tylko od nich.

Seria "D RES AW" jest super zrobiona z grubej,a zarazem bardzo miękkiej pianki od środka i sztywnego materiału na zewnątrz. Jak by tego było mało, to ma dodatkowy (wyjmowany z kieszonki) pokrowiec wodoszczelny(!) Klapka jest tak skonstruowana że, przy wyjmowaniu aparatu nie ma mowy aby rysował się o zamki błyskawiczne jak w większości tanich futeralików.

A jeśli ktoś mi powie "no tak - ma kasę to go stać" to odowiem, że ten futerał w sklepach kosztuje 80 - 95 zł (czyli drogo), a ja na Allegro kupiłem za 52 złocisze z wliczonym transportem!! Wystarczy tylko poszperać po Allegro, powysyłać troszkę maili do ludzików handlujących produktami tej firmy, popytać o konkretny model i za ile. ;)

A jaki ma wygląd? Jest po prostu ładny: http://www.lowepro.com/Products/Camera_Pouches/allWeather/D-Res_10_AW.aspx
i funkcjonalny.

Tutaj masz dopasowanie ich produktów do różnych aparatów w pdf.:
http://www.lowepro.com/camera_matrices.aspx
a pasują idealnie (w każdym razie mój na pewno :))

Wolę wydać kilka złociszy więcej na BEZPIECZNY futerał niż potem kilkaset na naprawę aparatu.

Pozdrawiam

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 00:03

Wielkie dzięki za bardzo wyczerpującą i merytoryczną odpowiedź na moje pytanie. Przekonałeś mnie. Pozdrawiam

poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 08:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]