Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 14:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 ŁADOWARKA ENERGIZER - który model? 
Autor Wiadomość
Post ŁADOWARKA ENERGIZER - który model?
Witam,
zamierzam kupić ładowarkę ENERGIZER i mam na oku dwie:
1) COMPACT CHARGER + akumulatorki 1300mAh
2) 1hr CHARGER + akumulatorki 2500mAh

czy jest miedzy nimi jakaś znaczna różnica (chodzi mi o ładowanie akumulatorów) oraz czy za pomocą tej pierwszej będę mógł ładować akumulatorki 2500mAh
pozdrawiam

niedziela, 29 maja 2005, 19:28

Najlepsza byłaby ładowarka która jest w stanie naładować komplet akumulatorków w czasie 4-6h. Szybsze ładowarki drastycznie skracają żywotność akumulatorów :cry: a i cena też jest dużo wyższa. Lepiej kupić trochę wolniejszą a różnicę dołożyć do ew. drugiego kompletu akumulatorów i problem z czasem ładowania z głowy :D Każdym typem ładowarki naładujesz akumulatory 2500mAh różnica będzie tylko w czasie ładowania.

niedziela, 29 maja 2005, 19:57

No właśnie nie do końca. Jeśli chodzi o ładowarki, to wg mnie trzeba się rozglądać za taką, która ma w zestawie jak największe akumulatorki, tzn. jeśli procesorowa ładowarka ma aku. 2300 w komplecie, to ładuje ona max do tej pojemności (to jest pojemność zazwyczaj dedykowana i maxymalna) , i np. 2500 nie załadujesz do pełna bo po załadowaniu do ok.2300 dalej nie ładuje. Dobrymi, aczkolwiek czasochłonnymi ładowarkami są zwyczajne najzwyklejsze które ładują kilkanaście godzin. Nimi załadujesz wszystko, trzeba tylko pilnować +/- czasu ładowania dedykowanego dla danej pojemności, a jak bedziesz mieć aku większe niż np. 2300, to np. 2500 poładujesz dłużej z 1,5-2godz. i bedzie załadowany full. No i cena jest ich w granicach 50-70zł z kompletem np. 4 aku 2300 a nawet większych. Można pomyśleć również nad taką ładowarką co ma opcję rozładowania, przydaje się w przyp. formowania akumulatorków, ale bez tej funkcji też można to bez problemu zrobić. A co do czasu ładowania to albo te zwykłe, albo właśnie te 4-6godz. Na szybszą szkoda kasy i psucia aku.

Minolta Z10, SD 256 Kingston Elite Pro, 4x2300 + 4xSanyo 2500; UV,Skylight,Polar,Makro+2,Gitter 4x; Velbon DX-888 i... pudełko kartonowe od nowoœci :)

niedziela, 29 maja 2005, 21:35
Moderator

Szybsze ładowarki drastycznie skracają żywotność akumulatorów

Niekoniecznie. Naprawdę czasami czas ładowania jest ważny. Dla mnie optimum to 2-3 h a skrócenie żywotności, to bzdura, bo nawet jeśli, to i tak akumulatorki padną po wielu latach...

AFRO napisał(a):
jeśli procesorowa ładowarka ma aku. 2300 w komplecie, to ładuje ona max do tej pojemności (to jest pojemność zazwyczaj dedykowana i maxymalna) , i np. 2500 nie załadujesz do pełna bo po załadowaniu do ok.2300 dalej nie ładuje.

A od kiedy to? Ja miałem jedną z aku 2100 i ładowała mi inne 2300 bez problemu.

AFRO napisał(a):
Na szybszą szkoda kasy i psucia aku.

Jak wyżej. Głupota. Cena bardzo podobna, a szybkość się przyda. Chyba, że komuś to naprawdę niepotrzebne. Ale jak się wyjeżdża na wakacje, gdzie problem z prądem, to wiadomo o co chodzi... Wtedy ciężko telefon naładować, a co dopiero aku przez 6h...

Polecam ładowarki EMOS na Allegro. Dobre i tanie. DO tego dokupić aku SANYO ewentualnie ENERGIZER.

poniedziałek, 30 maja 2005, 00:19

Jeśli chodzi o ładowarki, to wg mnie trzeba się rozglądać za taką, która ma w zestawie jak największe akumulatorki, tzn. jeśli procesorowa ładowarka ma aku. 2300 w komplecie, to ładuje ona max do tej pojemności (to jest pojemność zazwyczaj dedykowana i maxymalna) , i np. 2500 nie załadujesz do pełna bo po załadowaniu do ok.2300 dalej nie ładuje.

:lol: Sam to wymyśliłeś, czy ktoś Cię zainspirował?
Jeśli o mnie chodzi, to używam najtańszych akumulatorków (jakieś Energy Ringi i najtańszej ładowarki). Ładuje 10 godzin, ale co z tego, jeżeli mam dwa komplety akumulatorów i jak się któryś rozładuje, natychmiast go podłączam. Bardziej wymagający mogą mieć trzy komplety.
A co do żywotności akumulatorków to narazie nie narzekam, a jak mi padną to za 30zł kupię następny komplet. 8)

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

poniedziałek, 30 maja 2005, 11:40

A od kiedy to? Ja miałem jedną z aku 2100 i ładowała mi inne 2300 bez problemu.

A jak sprawdziłeś czy te 2300 mają pełną pojemność załadowaną? :D czy ładowałeś, nie wybuchło nic, pochodziły długo to na oko miały te 2300, nie? :D

Vendeur napisał(a):
AFRO napisał:
Na szybszą szkoda kasy i psucia aku.

Jak wyżej. Głupota. Cena bardzo podobna, a szybkość się przyda.

Chciałem powiedzieć na Najszybszą. Zauważ różnicę w cenie i dostosuj ją do realnego czasu jaki zazwyczaj się ładuje aku to odczujesz tę różnicę wyłącznie w portfelu.
A co do tego ładowania do pewnej pojemności, to moje posty są oparte na podstawie interesujących pogadanek z właścicielami kilku sklepów w Krakowie podczas łowów za zupełnie innym sprzętem (nie media markty ani inne fotojokery ale małe foto sklepiki gdzie sprzedają zazwyczaj właściciele - często pasjonaci). Zapomniałem tego dodać. Kupiłem zwykłą za 59zł z 4x2300aku jakieś Supreme Power i działają jak dla mnie wystarczająco długo żebym spokojnie ok.400fotek pstryknął (nie, nie seryjnie :) ).
A intensywnie eksploatowane/ładowane aku, każde, czy to w aparacie, komórce czy w innym sprzęcie szybciej się zużywa. ładujesz komórkę 30minut? czy 2godz? Aku Ni-MH wymagają do normalnej eksploatacji dłuższego ładowania i rozładowania co jakiś czas do zera i ponownego dość długiego ładowania żeby je ponownie uformować (lekko podnieść straconą nieco pojemność) I nie mów mi, że w godzinę to jakakolwiek ładowarka zrobi. Różne źródła podają 12-16godz. pierwsze 2-3 ładowania i co jakiś czas podobny czas (chodzi mi o Ni-MH np. w komórkach) Fakt, są tanie ale idąc tym tokiem myślenia równie dobrze można by było pstrykać kilka razy karte flash do pełna i wywalać (jakby tańsze były). Godzinne ładowanie jak dla mnie to tylko na pozór pełne, bardziej chwyt na klienta-laika.

Minolta Z10, SD 256 Kingston Elite Pro, 4x2300 + 4xSanyo 2500; UV,Skylight,Polar,Makro+2,Gitter 4x; Velbon DX-888 i... pudełko kartonowe od nowoœci :)

poniedziałek, 30 maja 2005, 19:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]