Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 14:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 350D-obiektyw inny niż kitowy -sigma, tamron czy może inny? 
Autor Wiadomość

Post 350D-obiektyw inny niż kitowy -sigma, tamron czy może inny?
Witam,
po długich dniach spędzonych na forum podjąłem decyzję o zakupie Canona 350D , przekonany w 98% o jego wyborze z pośród innych alternatyw w podobnej cenie np. D70s.
Przekonaliście mnie także że nie warto brać kita nawet za cenę kilku stówek gdyż są wg opini marnej jakości.
A więc biorę samo body i co dalej?

Podsunięto mi prywatnie kilka alternatyw:
1.Sigma 18-50f/2.8 EX
2.Sigma 24-60f/2.8 Ex
3.Tamron 28-75f/2.8 SP
4. Tamron 18-200f/3.5-6.3

Oczywiście jako podstawowy (plus trochę rozszerzenia w 4)
Dodam że głównie skupię się na portretach w plenerze a także portretach we wnętrzach (często fotografuję wyjazdy na zamki i raczej zależy mi na osobach niż zamkach ;))

sigma z 1-ki jest trochę droga na aktualny stan portfela, i jeśli mogę zejść z ceny poniżej 2000 do 1300-1500 ale tak aby wogóle była istotna różnica w porównaniu do kita a przynajmniej uzasadniająca dopłatę to byłbym zadowolony
a może doradzicie jeszcze jakiś niedrogi tele, chyba że wystarczy mi narazie jakiś poszerzony uniwersal?

podzielcie się radą gdyż musze zamówić go w miarę szybko i wolałbym zakupić od razu z obiektywem gdyż nie ukrywam że jestem zmuszony go częsciowo skredytować i dzięki temu nie wyciągać całej gotówki na sam obiektyw
pozdrawiam nocnych marków
Krzysztof

niedziela, 7 sierpnia 2005, 03:41

dzisiaj jest niedziela , może ktoś znajdzie czas na relax a także na to aby mi pomóc ;))
z resztą pewnie wątek przyda się innym gdyż jest na czasie
pozdrawiam

niedziela, 7 sierpnia 2005, 15:57

właśnie to jest największą wadą Canona.. że za rozsądne pieniądze nie da się do niego dokupić szkła.
Kup kita i do tego stałkę 50 lub 35 z jasnym światłem... albo ww. nikona z kitem (stałka też może się przydać)... albo jeszcze lepiej E1 kit bez dodatkowych stałek.
Pozdrawiam.

niedziela, 7 sierpnia 2005, 16:18

skupię się jednak na canonie 350d, nawet wiedząc że nikon ma lepsze kity ( w przenośni i dosłownie..;)) nie chcę już mieszac sobie w głowie innymi aparatami, za dużo zdrowia mnie to kosztowało i pewnie jescze więcej stracę
ok, może przesadziłem z tym 1300 albo 1500 za dobre szkło, pragnąłem poprostu poznać minimalną kwotę i model szkła które byłoby maxymalnie najtańsze a uzasadniało dołożenie kasy w zastępstwie kita wracając to w jakości
ale coś w okolicach 2000 napewno się znajdzie z sigmy czy tamrona co pozwoli mi nie myśleć tylko w kategorii "L-ki" z nalepką "minimum 4 x tysiąc"??
zależy mi aby dobrze współpracował z cyfrą, i był dostosowany pod kątem charakteru większości zdjęć które będę nim wykonywał a co opisałem powyżej. na inne eksperymenty przyjdzie pora innym razem.

jesteś pewien że powinienem kupić tego kita?
a którą stałkę polecasz?
pozdrawiam

niedziela, 7 sierpnia 2005, 16:32

Huberto masz kilka wyjść. Teraz wszystko zależy od rodzaju zdjęć jakie robisz i tego ile sprzętu maksymalnie możesz ze sobą nosić.

Musisz też napisać jakie ogniskowe Cię interesują.

Do krajobrazów typu plaża, morze, góry, i inne widoczki nie potrzeba moim zdaniem jasnego i dobrego szkła (zaraz mnie wyklną ;) ) ponieważ i tak przymyka się wtedy przesłonę :!: Oczywiście w tych gorszych szkłach nie możesz domykać jej do końca bo znów będzie brzydko. Do widoczków kit wystarcza.
Problem powstaje przy portretach, zdjęciach na imprezach i pod dachem. Tutaj ważny jest każdy "promyk" światła złapany przez obiektyw. Świetnie spisują się tu stałki. Do portretów najlepsze są JASNE (1,4 lub 1,8 ) stałki 50mm, dające z kropem wartość 80mm. Na imprezy dobre są stałki szerokokątne 35mm. Wraz z kropem dają 56mm a więc masz prawie słynne 50mm. Na imprezach to trochę ciasno.. ale cóż.. coś za coś.

Potem możesz dokupić jeszcze jakieś bardzo szerokie szkiełko zoom 10-35 czy coś koło tego za ok 3000zł.

Pamiętaj że to nie aparat robi zdjęcia.. tak naprawdę robi je obiektyw ;)

niedziela, 7 sierpnia 2005, 19:36

poszukaj przykladowych fotek na http://www.pbase.com

poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 08:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]