Teraz jest środa, 19 września 2018, 05:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ładowarki - ile czasu ładuje uczciwa ładowarka akumulatory 
Autor Wiadomość

Post Ładowarki - ile czasu ładuje uczciwa ładowarka akumulatory
Cześć mam do was pytanie. Ile czasu ładujecie akumulatorki i jakich ładowarek używacie?? Ja posiadam łądowarkę marki Hama. Jest mała ale wg instrukcji ma ładować akumulatory 2100 mAh około 20 godzin. Jest specjalny wzór do przeliczania. Zauważyłem że niektórzy używają jakichś ładowarek co krócej ładują. Pytanie czy akumulatory tyle samo"trzymają" czy krócej? A czy się zużywają szybciej??

pozdrawiam

wtorek, 23 sierpnia 2005, 03:46
lol 20 h.... mialem co ladowala 2300 mah w 14 h to sprzedalem... teraz mam 2600 mah i 2300 po okolo 5h laduje.... takie ładowarki od 3h w góre nie powinny psuć aku

wtorek, 23 sierpnia 2005, 12:29

Moja ładowarka no-name ładuje moje akumulatorki no-name w około 5 godzin. Wytrzymują mi one na około 256MB (130 zdjęć). I zawsze mam przy sobie naładowane zapasowe, więc nie ma bólu.
A co do szybszego ładowania, to większy prąd bardziej rozgrzewa akumulatorki, co może się skończyć szybszym ich zużyciem. Czy jednak przy cenach 30zł za komplet ma znaczenie czy wytrzymają one 1000 czy 800 cykli?..

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 23 sierpnia 2005, 12:34

hmm jaka ładowarke i akumulatorki proponujecie?? Nie chce wydawać za dużo kasy. Hmm akumulatory sa ok a mam Sanyo 2100 trzymają spoko natomiast ta ładowarka- 20 godzin ładowania to można jajo znieść. Swoją drogą muszę tak czy owak kupić akumulatory. Widzivcie różnice między markowymi a akumulatorami NO Name?? Czy firma Assmann to robi jakieś dobre akumulatory?? Bo takie często w Niemczech spotykam.
Dzięki za odpowiedzi

wtorek, 23 sierpnia 2005, 13:44
Ja mam zestaw Panasonic'a 4x 2100 (procesorowa, 4 obwodowa), która miała ładować w dwie godziny. Faktycznie, ładuje w dwie godziny, ale dwie baterie, na 4 potrzebuje 4ech. Zazwyczaj trwa to w granicy 5ciu godzin. Ładowarka bardzo fajna, bo ma kabel i leży na półce a nie wisi na kontakcie. Dałem 110zł, trochę dużo, ale katuje aparat ile się da i nic (6tyś zdjęć w 2 miesiące). Robiłem zdjęcia na zawodach (serie, ciągły focus), dwa razy zapchałem w swoim S5500 kartę 256MB przy rozdzielczości 2Mpix (łącznie 372 zdjęcia), pożyczyłem potem na jeden dzień swojej dziewczynie do zabawy, pokręciła filmy i porobiła kilkanaście zdjęć, a wczoraj zrobiłem jeszcze 20 fotek z lampą i nic. Drażni mnie tylko to, że nie wiem, kiedy padną a trwa to zazwyczaj kilka dni, nawet do tygodnia.

Na akumulatorach podają zazwyczaj nominalną pojemność, więc tak jak z mega pikselami, cyferki nie zawsze idą w parze z jakością.

wtorek, 23 sierpnia 2005, 14:47
ja mam jakies powerbase i maxcell (niemieckie ) i sąok .... ;-)

wtorek, 23 sierpnia 2005, 16:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]