Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 08:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Ładowarka SANYO 15 min!!?? 
Autor Wiadomość

Post Ładowarka SANYO 15 min!!??
Hej

Jestem w posiadaniu ładowarki SANYO (ład.procesorowa)ktora podobno miala ladowac akumulatory 2500 mAh w okolo 15 min. No jakos nie bardzo to na razie wychodzi ale moze ja tu czegos nie rozumiem bo nawiasem mowiac instrukcja jest bardzo malo wyczerpujaca jak dla mnie :( Chodzi o to ze:

1. jezeli akumulatory sa dosc mocno rozladowane to automatycznie wlacza sie tryb "chroniony" ladowania ( migajace diody ) ktory laduje te 4 akumulatory w 1h. Moze to i nie jest zle no ale nie jest to 15 min...

2.nawet jesli zaczynam ladowac nie do konca rozladowane akumulatory i wlacza sie upragniony "tryb 15/30 min" (sygnal ciagly) to nawet w dwoch srodkowych celach oznaczonych jako quick ( czyli tych ktore mialyby ladowac w 15 min ) caly proces trwa ok. 30 min i te w celach quick wcale nie laduja sie szybciej od tych dwoch po bokach.

Nie wiem czy cos jest nie tak z ladowarka (dodam ze akumulatory byly w zestawie wiec raczej odpada problem nieodpowiednich akumulatorow). Jezeli ktos posiada taki wlasnie sprzet i wie cos na ten temat to prosze o jakies wtlumaczenie. Moze trafila mi sie jakis felerna ????

wtorek, 20 września 2005, 16:25

Może lepiej zainwestować w jakieś 8168 czy 9168 - nie tak destrukcyjne dla akumulatorów.
Ta 15 minutówka mogła już zniszczyć aku i stąd te czasy.

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

wtorek, 20 września 2005, 18:24

Moze, zeby zaladowaly sie w 15 minut tzreba umiescic tylko 2 baterie w tych srodkowych quick celach i wtedy sie naladuja w 15 minut, a jak sie laduje wszystkie 4 na raz to wychodzi 30 minut.

środa, 21 września 2005, 17:28
Moderator

Moze, zeby zaladowaly sie w 15 minut tzreba umiescic tylko 2 baterie w tych srodkowych quick celach i wtedy sie naladuja w 15 minut, a jak sie laduje wszystkie 4 na raz to wychodzi 30 minut.

Też mi się tak wydaje.

czwartek, 22 września 2005, 00:41

Jak sie tylko aku rozładują to na pewno sprawdze.
A co z tym, że jak są mocno rozładowane to ładowarka na siłe włącza tryb chroniony i ładuje około 1h ? O ile wiem to raczej powinno sie rozladowywac aku do konca ( nawet te NiMH ) wiec tego to juz naprawde nie rozumiem. A moze to jest doladowywarka a nie ladowarka ;);)

czwartek, 22 września 2005, 12:55

Przypuszczam, że łądowarka jest sprawna. Tak krótki czas ładowania wymaga zachowania ściśle określonych warunków procesu. Tryb chroniony występuje również w ładowarkach 1 godzinnych, ale ze względu na łagodniejsze warunki oraz relatywnie dłuższy czas jest on mało istotny. Ładowanie czterech sztuk zapewne jest wydłużone ze względu na bardzo duży prąd ładowania - ładowarka musiałaby być większa, cięższa i droższa.
Co do trwałości nie powinno być źle, na pewno ładowarka nie zniszczy zwykłych akumulatorów, 15 minut są ładowane wyłącznie specjalne akumulatory przystosowane do tego procesu, choć być może będą one trochę mniej trwałe od zwykłych.
Podawany czas ładowania (15 minutowych oraz 1 godzinnych) dotyczy naładowania do 80-90% pojemności, jeżeli nie jest to konieczne akumulatory powinne pozostać w łądowarkach jeszcze kilka godzin.

czwartek, 22 września 2005, 14:08

15 minut są ładowane wyłącznie specjalne akumulatory przystosowane do tego procesu, choć być może będą one trochę mniej trwałe od zwykłych.
Podawany czas ładowania (15 minutowych oraz 1 godzinnych) dotyczy naładowania do 80-90% pojemności, jeżeli nie jest to konieczne akumulatory powinne pozostać w łądowarkach jeszcze kilka godzin.

Akumulatory które byly w komplecie z ladowarka zgodnie z instrukcja sa przystosowane do trybu szybkiego ładowania ( 15min.). A pozostawienie ich dłużej niczego w tym wypadku nie zmienia bo ładowarka ma czujniki naładowania i po zakonczeniu procesu wylacza sie pozostawiajac dzialajacy tylko wiatrak ( 30min chłodzenia ). Chyba ze nie to chciales powiedziec w ostatnim zdaniu??

Ale moj główny problem polega na tym ze tryb ładowania okreslony w instrukcji jako "tryb 15/30min" uruchamia sie tylko wtedy gdy akumulatory nie sa do konca wyeksploatowane, w przeciwnym wypadku uruchamia sie jak juz wspomnialem tryb chromiony ładowania, ktorego czas ładowania jest znacznie dluzszy. Instrukca oczywiscie nie mowi nic na ten temat a wyglada na to ze owe 15 min mozna uzyskac tylko w okreslonych warunkach wiec jak sadze jest to takie sprytne oszukiwanie klientow....

piątek, 23 września 2005, 10:57

Akumulatory które masz są wersją 15 min, chodziło mi tylko o obawy, że ładowarka mogłe je już zniszczyć, które pojawiły się w jednej z wypowiedzi. Natomiast ładowarka się nie wyłącza, sygnalizuje tylko zakończenie szybkiego ładowania - tak w każdym razie powinna działać, w 15 min na pewno nie naładuje w 100%, to samo dotyczy ładowarek 1h - po zakończeniu szybkiego ładowania (ok. 90% pojemności), akumulatory są doładowywane niewielkim prądem, pomimo sygnalizacji końca pracy.
A jeśli chodzi o oszukanie klientów, jeśli już takie informacje są podawane, to trzeba szukać gwiazdek i drobnego druku :wink:

piątek, 23 września 2005, 12:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]