Teraz jest sobota, 11 lipca 2020, 06:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Fotografia w podczerwieni (IR) 

Czy podobaja Ci się zdjęcia robione w podczerwieni?
Tak. 73%  73%  [ 11 ]
Nie. 0%  0%  [ 0 ]
Nie widziałem ich, więc nie wiem. 27%  27%  [ 4 ]
Liczba głosów : 15

Fotografia w podczerwieni (IR) 
Autor Wiadomość

mam jednak wrazenie, ze nie da sie zastapic filtra, gdyz sam proces naswietlania jest inny.

moze ktos bedzie umial na to pytanie odpowiedziec, ja nie jestem pewny i nie chce wprowadzac w blad ;-)

wtorek, 25 października 2005, 15:59

Jestem zainteresowana (nawet bardzo) robieniem zdjec IR - ale mam pytanie celem upewnienia sie czy wybieram dobry filtr (kompatybilny). Tzn z dwoch dosc wiarygodnych zrodel dowiedzialam sie ze tak ale chce zasiegnac jak najwiecej informacji.
Otoz posiadam Nikon Coolpix 8700 ED test wypadl pomyslnie - zostal mi zaoferowany filtr Suntek IR 720 po korzystnej cenie 15 euro (plus 20 euro p&p - sic!) czyli wmiestie zusammen altogether 35 euro. Filtr jest fabrycznie nowy, porownywalny do Hoya (choc oczywiscie nie jest to Hoya).
Co o tym myslicie? Warto?
Zakupu powinnam dokonac do 7 bm - wtedy zamykaja oferte.
Dziekuje za porady
oneill
PS. Jesli dobro sprawy bedzie tego wymagalo wysle linka ze szczegolowymi danymi technicznymi w/w filtra na PW

piątek, 4 listopada 2005, 19:19
FreekIce mam pytanko czy ten test nie wpłynie ujemnie na matryce. Ja mam Soniaka H1. Dzięki za odpowiedź :wink:

piątek, 4 listopada 2005, 19:58
zuraw2006 - na 99,9% nie wplynie ujemnie na matryce ;-)

oneill - nie znam tego filtra, co do hoya'i moge powiedziec ze jest okey.
Nie moge ich jednak porownac.
:arrow:

piątek, 4 listopada 2005, 22:05

hmmm... ciekawa sprawa z tym testem z pilotem :D... :P

piątek, 4 listopada 2005, 22:31

piątek, 4 listopada 2005, 23:23
Ankieta troche bez sensu bo przeciez zdjecie, zdjeciu nie jest rowne i to czy ono jest ladne zalezy od fotografa. Natomiast jak dla mnie to niektore zdjecia, z tych ktore ogladalem bardziej podobalyby mi sie zrobione bez filtru IR niz z tym filtrem mimo tego, ze bylo poprawne. Ot po prostu kwestia gustu i tematyki zdjecia.

sobota, 5 listopada 2005, 00:50
ja jednak uzawam, ze nie jest to pytanie bez sensu...
przeciez wlasnie wypowiedziales sie (odpowiedziales na to pytanie), ze bardziej podobaja Ci sie zdjecia bez tego filtra.
No i o to chodzilo, o nic wiecej...

sobota, 5 listopada 2005, 19:29
Chodzilo mi o to... ehh a zreszta. Niewazne o co mi chodzilo. Niech Ci bedzie :wink:

wtorek, 8 listopada 2005, 00:31

wtorek, 8 listopada 2005, 00:42
FreekIce rozkręć towarzycho bo nikt się tym nie interesuje, a zdjęcia naprawdę nie złe. Sam bym sobie kupił filtr czy co tam potrzebne, ale na razie brak funduszy :cry:

Pozdrowionka :wink:

sobota, 19 listopada 2005, 13:59
probuje, probuje... ale nie wiem co jeszcz moglbym zrobic ;-)

w produkcji jest stronka internetowa o IR, ale kiedy bedzie gotowa - tego nie wiem ;-)

Piszcie co chcielibyscie wiedziec, a wtedy moze razem sie czegos nauczymy (nie wykluczone, ze ja tez czegos nie bede wiedzial - przeciez nie jestem ekspertem ;-))

sobota, 19 listopada 2005, 17:10
FreekIce nie robiłem tego testu bo się trochę boje o mój nowo nabyty sprzęt i mam pytanko czy na Sony H1 da się robić zdjęcia w IR :?:
i jaki filtr mam kupić(jak byś napisał jakąś stronę z filtrami IR to bym się nie obraził :P ).

Z góry wielkie dzięki :arrow:

sobota, 19 listopada 2005, 18:38
Mysle ze tego testu nie musisz sie obawiac, ale na 100% nie dam Ci gwarancji, ze nic sie nie stanie - kazdy aparat inny.

Co do Sony DSC-H1. Sprawdz czy twoj aparat ma filtr na matrycy zatrzymujacy IR. Jezeli tak, to wydaje mi sie, ze fotki beda wychodzily bardzo slabo, badz wcale. (powinno to byc napisane w instrukcji, mozesz tez w googlach sprawdzic. ja rowniez poszukam, ale moze znajdziesz cos wczesniej ode mnie).

Co do filtra.
Polecam filtr Hoya IR72, gdyz sam go uzywam. Moje potrzeby zaspokaja w 100%, wiec mysle, ze rowniez twoje spelni. nie wiem jaka masz srednice obiektywu. U mnie jest to 67mm, wiec filtr kosztowal 220zl. Przy mniejszych srednicach koszt oczywiscie spada.
Gdzie kupic?
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jesli jest to Warszawa to polecam Gielde fotograficzna w Stodole. Ceny sa takie jak w internecie, czasami nizsze. Filtr radze kupic nowy (zreszta jeszcze sie nie spotkalem, aby ktos mial uzywany na sprzedaz. Nawet nowych jest niewiele i w wiekszosci trzeba je kupowac na zamowienie - na gieldzie to zalatwisz).
W internecie?
Tutaj mozesz sie zapoznac z cenami (na gieldzie jest to ok o 50zl tansze):
http://www..../szukaj.php?zaaw=1& ... ubmit.y=24
oraz tutaj:
http://www...pl/sklep. ... ltry_hoya/
Mam nadzieje, ze admin nie wywali tego linka.

Poza tym polecam stronke, ktora niedawno znalazlem:
http://www.lifepixel.com/IR.htm

no to tyle narazie, jak cos nie jest jasne, pisz. :-)
8)

sobota, 19 listopada 2005, 22:26
Coś te dwa pierwsze linki nie działają :cry: ...
...a szkoda może coś ciekawego :wink:

sobota, 19 listopada 2005, 22:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona