Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 08:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jakie akumulatorki?(jakiej firmy są najlepsze) 
Autor Wiadomość
Post Jakie akumulatorki?(jakiej firmy są najlepsze)
Chcem se kupic akumualtorki ale niewiem jakiej firmy wybrac energizer,panasonic,sanyo i varta(produkcja japonska).
który akumulatorki sa najlpesze prosze o porady lub o jakies linki z których mozna sie dowiedzeć o tyych rezcach.
Wszytki akumulatorki o pojemnosći 2100mA

niedziela, 21 grudnia 2003, 17:57
Post akumulatorki
Zobacz na allegro akumulatorki Camelion , ja je uzywam i stwierdzilem ze sa extra , bardzo dlugo zachowuja swoja pojemnosc pomimo ze wskaznik stanu akumulatora pokazuje tylko jedna kreske .One sa dedykowane dla cyfrowego sprzetu fotograficznego.

niedziela, 21 grudnia 2003, 23:11
Moderator

Najlepszą opinię mają tylko ENERGIZER i SANYO, więc nie pchałbym się w nic innego, a tym bardziej nowego jak CAMELION - gdyby to była porządna firma, to byłoby coś o tym słychać, a tak niewiele osób tego używa :(

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 02:17

Jak o czymś nie słychać, to nie znaczy, że to nieporządna rzecz. Jakieś bzdury pleciesz... To może conajwyżej oznaczać, że rezcz jest niepopularna.

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 02:22
Rozmyślam nad zakupem akumulatorków varta zachęca mnie to że śa robione w japoni a nie w malezji czy w chinach

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 14:21
Moderator

W japonii jest robionych wiele akumulatorów, np wspominane SANYO...

Varta są jeszcze mniej popularne niż Camelion...

ENZO - skoro coś jest niepopularne, to albo jest nowe, to nie dotyczy Camelionów, bo na Allegro są już od bardzo dawna, albo jest nie lubiane, nie chciane, ma złą opinię, kiepskie etc...

Cameliony prawdopodobnie nie zdobyły większego uznania, ponieważ można znaleźć lepsze akumulatory. Ponadto Cameliony są najdroższe na rynku!!! A to chyba nieporozumienie, bo za 4 szt trzeba płacić na Allegro 43 zł, a np SANYO, które chyba sobie kupię są za 38 zł...

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 15:21
No masz racje ale enigaizer są robione w malezji.b Faktem jest ze firma varta ma mniejsze popularnośc w polsce od sanyo,panasonic czy energaizer. Ale wiem że firma varta specjalizuje się w oswietleniu i rzeczach związanych tym czyli też wszelkiego rodzaju bateriami, a firma sanyo robi wszelkiego rodzju elektronike. Więc mozna porównać te firmy jak w aparatch cyfrowy ch firme canon odpowiednik varta i firme pentagram odpowiednik sanyo.
Co niezaprzecza ze sanyo robi też swietne akumualtorki.

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 15:50

Hehe. Sanyo robi 3/4 wszystkich aparatów cyfrowych na świecie i ponad 1/3 wszystkich baterii do ładowania. Tyle, że tylko nieznaczną część sprzedaje pod własną marką :) :)

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 16:39
A ja mam akumlatorki 2100 firmy Hahnel . I kto o niej slyszal? A kosztowaly 60zl (4 sztuki) . Natomiast ladowarke mam varty.

wtorek, 23 grudnia 2003, 00:43

Jeżeli akumulator X ma działać 10% dłużej i kosztować 100% drożej od akumulatora Y, to jest to jakieś nieporozumienie. Myślę, że każdy wybór typu Energizer, Sanyo, Varta czy Panasonic będzie dobry. Istotniejsza powinna być tutaj cena. Zdecydowanie ważniejsza od akumulatorów jest ładowarka - kiepska ładowarka (tzn. bez kontroli DV- i procesora) sprawi, że różnica między akumulatorami Panasonic i Panasonix zniknie całkowicie. A kraj pochodzenia? Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Akumulator nie jest skomplikowanym urządzeniem i kraj pochodzenia znacząco wpływa nie na jakość, a na cenę.

wtorek, 23 grudnia 2003, 16:37
Post Akumulatorki
Myśle, ze wszystko co jest wykonane w Japonii, lub robione na ich rynek jest na wiekszym poziomie jakościowym. Japoniec robiąc bubel popełniłby harakiri, a bubel z importu na ich rynku nie ma prawa bytu. Inna kultura, choc nasza, myślę, że kiedyś do nich dotrze, ale jak na razie mam bardzo wielki szacunek do wyrobów Made in Japan. Zarówno auta robione w Japonii maja inne wykonanie, jak tej samej marki i model robione w Europie, jak inne wyroby - elektronika, szczególnie.
RC

czwartek, 1 stycznia 2004, 18:54
Ja używam dwóch akumulatorków HAMA 2200mAh i są super! Kupiłem po 15zł sztuka.
Używam też dwóch Duracelów i one są stanowczo gorsze...

piątek, 9 stycznia 2004, 11:59
Moderator

Trochę drogo te HAMA kupiłeś... Na Allegro widziałem chyba po 10 zł.

piątek, 9 stycznia 2004, 12:02
A co myślicie o GP? Bo też mam zamiar kupić akumulatory i zastanawiam się co wybrać: Energizer czy GP.

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 00:21

dzisiaj kupiłem 4 Energizery 2100 za 35zł na allegro i to obok Sanyo i GP (prawdopodobnie) najlepsze akumulatory.
mam też HAMA2000, ale jakoś nie mam do nich przekonania....

(oczywiście moja opinia jest jak najbardziej subiektywna) :)))

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 02:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona