Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Prosze o pomoc - oświetlenie 
Autor Wiadomość

Post Prosze o pomoc - oświetlenie
Witam
Prosze o pomoc i fachową poradę jaki mam zakupić sprzęt tzn lampy studyjne + wszelkie " odbijacze " światła aby móc robić zdjęcia drobnych przedmiotów z porcelany.Szczególnie zależy mi aby doświetlenie z lamp dawało światło dzienne. Dodam że są to zdjęcia robione zawsze w pomieszczeniu przy dość marnym oświtelniu. Aparat jakiego używam to Fuji S602. Zalezy mi aby przedmiot był bardzo dobrze oświetlony miał zachowaną naturalną kolorystykę oraz aby wyeliminować wszelkie odbicia światła na obiekcie. Jeśli ktoś zechce udzielić mi rad to proszę podać parametry jakimi mam się kierować przy zakupie lamp itp rzeczy.
Moj adres antares@post.pl
Pozdr Aga

czwartek, 15 grudnia 2005, 21:32

Witam ! A może użyj do tego typu zdjęc tzw. namiotu bezcieniowego.
Poszukaj na Allegro jest tam ich sporo .
np.tu http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1

czwartek, 15 grudnia 2005, 22:16

Mozesz uzyc zarowek flashowych i namiotu bezcieniowego lub zarowek halogenowych kwestia tego czy chcesz robic przy swietle blyskowym czy przy oswietleniu stalym.

niedziela, 25 grudnia 2005, 01:21

Porcelana to jeden z trudniejszych tematów w fotografii. Z kilku postów na tym forum na pewno nie nauczysz się jak ją fotografować a ogólnej recepty na to nie ma. W szkołach fotograficznych (tych prawdziwych) uczą tego przez kilka lat a i tak jeszcze kilka lat trzeba praktykować aby to opanować.
Ogólnie mogę poradzić: przeczytaj kilkanaście dobrych podręczników o fotografii studyjnej,pofotografuj porcelanę przez kilka lat (do szuflady) i już będziesz wiedział mniej więcej o co chodzi a na rady typu "użyj namiotu" będziesz się śmiał.
Polecam książkę Janiny Mierzeckiej "Fotografia Zabytków i Dzieł Sztuki" na pewno wiele się z niej nauczysz, jest tam dużo o fotografowaniu porcelany i nie tylko.

niedziela, 25 grudnia 2005, 13:32

przeczytaj kilkanaście dobrych podręczników o fotografii studyjnej,pofotografuj porcelanę przez kilka lat (do szuflady) i już będziesz wiedział mniej więcej o co chodzi a na rady typu "użyj namiotu" będziesz się śmiał.

cos mi sie zdaje ze ona potrzebuje nabyc ta umiejetnosc szybciej niz za kilka lat :)

niedziela, 25 grudnia 2005, 14:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]