Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 09:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jak sprawdzic ile ma ladowac ?? 
Autor Wiadomość

Post Jak sprawdzic ile ma ladowac ??
Witam
Mam stara ladowarke, ale niestety nie wiem jak dlugo nia ladowac aku, na obudowie nie pisze jakim pradem laduje, a instrukcje juz dawno zgubilem. Wiem ze jest jakis wzor ktory podaje w przyblizeniu czas ladowania, tylko trzeba miec parametr jakim pradem ona laduje. Mam miernik ale nie wiem jak to zmierzyc, prosze o jakas rade.

Jesli pisze ze laduje niklowo-kadmowe to tych wodorowych nie mozna nia ladowac??

PS:Jest ona marki VOX standard, moze ma ktos takowa i wie jak dlugo nia ladowac?

wtorek, 20 grudnia 2005, 00:54

Jeden z wielu kalkulatorow do obliczania czegos takiego.

http://www.greenbatteries.com/batterycalc.html

Wypelniasz tylko pierwsze 2 pozycje.

wtorek, 20 grudnia 2005, 10:52
Moderator

Jesli pisze ze laduje niklowo-kadmowe to tych wodorowych nie mozna nia ladowac??

Raczej nie. Powinno być na niej napisane jakim prądem ładuje - tzn. jaki jest wyjściowy.

wtorek, 20 grudnia 2005, 21:57

Na niej pisze tylko "zasilanie ~220V;50Hz", a o zadnym wyjsciowym nic :roll:

Jesli jednak bede nia ladowal te wodorowe to co sie stanie? wybuchnie? :twisted: czy moze po prostu nie naladuje?

środa, 21 grudnia 2005, 00:02

Drayver za 30zł można kupić ładowarkę procesorową (co prawda nie 4 kanałową) ale przynajmniej masz pewność że nie zepsujesz akumulatorków.

środa, 21 grudnia 2005, 15:49
30zl? No sa takie, ale czy chodzi o te niemarkowe?
Ja by sie na takie nie skusil.
Fakt, ze nie mialem takiej w uzytkowaniu ale nie mialbym zaufania.
Tez fakt, ze duzo to Made in China...

środa, 21 grudnia 2005, 16:04

30zl? No sa takie, ale czy chodzi o te niemarkowe?
Ja by sie na takie nie skusil.
Fakt, ze nie mialem takiej w uzytkowaniu ale nie mialbym zaufania.
Tez fakt, ze duzo to Made in China...

Dokładnie jest to produkcja Czeska, firma EMOS, typ ładowarki MW 8168GS z detekcją delta V, doładowywanie po naładowaniu, możliwość rozładowania akku ale z NiMH nie używana bo nie ma potrzeby, prąd ładowania 500mA (czyli nie zabija akku prądami rzędu 1200mA jak to bywa w tych nowoczesnych) czas ładowania akku 2500mAh to 6 godzin. Jedyna "wada" to brak 4 kanałów ale ten drobiazg kosztuje drugie tyle albo i więcej i za zwyczaj prąd ładowania wynosi 1000mA.

Mam, użytkuję z akku Sanyo 2500mAh, polecam.

PS
I raczej "markowe" GP czy inne to raczej są made i china i kosztują 100zł :wink:

środa, 21 grudnia 2005, 16:13

To chyba tak zrobie i kupie tego Emosa MW 8168 + aku Sanyo 2500 za 53 zeta :D. Dzieki wszystkim za rade, a starego złoma wyrzucam, chyba ze ktos chce??.
Teraz tylko jescze musze czekac az wyplate dostane i na poczatku stycznia bede sie cieszyl nowym A510 :lol:

Teraz pytanie do ludzi co kupili aparat na allegro, chodzi mi o gwaranje, jak to jest jesli aparacik sie zepsuje to trzeba wyslac do tego co sie kupilo czy bezposrednio do producenta?, czy nie jest za duze ryzyko ze sie wysle a aparacik nie wroci (moze juz ktos mial taki przypadek?), w koncu sa to drogie maszynki :roll:

środa, 21 grudnia 2005, 17:16

...Teraz pytanie do ludzi co kupili aparat na allegro, chodzi mi o gwaranje, jak to jest jesli aparacik sie zepsuje to trzeba wyslac do tego co sie kupilo czy bezposrednio do producenta?, czy nie jest za duze ryzyko ze sie wysle a aparacik nie wroci (moze juz ktos mial taki przypadek?), w koncu sa to drogie maszynki :roll:

Zależy od kogo kupujesz. Ci, którzy niejako zawodow się tym zajmują są godni polecenia. Ja swoją A1 odesłałem do sprzedawcy i po 2 tygodniach miałem naprawioną.

środa, 21 grudnia 2005, 18:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]