Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 04:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 ładowarka MW 8168 GS 
Autor Wiadomość

Post ładowarka MW 8168 GS
Witajcie
Mam pewien problem: Mam ładowarkę MW 8168 GS :
1. opcja rozładowywania NIMH: przy nowych akumulatorkach pierwszy raz naładowanych Forever 2200 mAh naciskam żółty guzik i świeci się przez ponad 24 godziny automatycznie nie przełącza sie na ładowanie. Muszę przełączać ręcznie. Czy jest uszkodzona? Jak długo powinno trwać rozładowywaniw ak 2200 mAh.
2. Po naładowaniu w tej ładowarce mogę zrobić ok. 10 zdjęć w Minolcie E223 i juz się pokazuje połowa zużycia akumaluatorów. Może podzielić się doswiadczeniem jak należy ładowac nowe akumulatory ?

Pozdrawiam
Jurek

niedziela, 11 stycznia 2004, 13:58

Raczej winiłbym akumulatory nieznanej firmy "Forever", choć oczywiście uszkodzenia ładowarki też wykluczyć nie można.

niedziela, 11 stycznia 2004, 14:16

Post MW 8168
A jednak ładowarka. Rozładowanie akumulatorków 2200 trwa w niej ponad 30 godzin!!!

środa, 14 stycznia 2004, 20:25

Posiadam też EMOSa, tylko iny model 9168. Jak dotąd spisuje się bez zarzutu. Do tego używam dwóch kompletów akumulatorków Energizer 2100 mAh.

Prawdę mówiąc też bardziej powątpiewam w akumulatorki Forever niż w ładowarkę, ale kto wie... Nie wiem, czy w wersji 8168 jest tryb "kasowania pamięci" - jeżeli jest włączony, wyładowywanie akumulatorków przebiega znacznie wolniej (chociaż 30h brzmi trochę dziwnie). A sprawdziłeś jak mają się parametry Twojej ładowarki do tych "osiągów"? Wydaje mi się, że ładowanie Twoich akumulatorków powinno trwać cos pomiędzy 5 a 6h.

Co do przygotowania nowych akumulatorków do pracy - powinieneś je sformatować, czylo 3 razy kolejno rozładować i naładować.

Co do szybkiego zużycia akumulatorków po włożeniu do aparatu - prawdopodbnie były one tylko częściowo naładowane.

Czy masz możliwość wypróbowania ładowarki z innym kompletem akumulatorków?

piątek, 16 stycznia 2004, 23:45

MW 8168 (to samo co ROWI AQ532, tylko najklejki inne)
znam te ładowarki i tez podejrzewam niemarkowe akumulatory

lub po prostu podstawe do reklamacji tej ładowarki

pozdrawiam wszystkich

czwartek, 29 stycznia 2004, 16:29

Mam od miesiąca ładowarke MW 8168 GS + aku Sanyo 2100mah. Do aku niemam zastrzerzeń są rewelacyjne. Wystarczają mi na ok 400 - 500 fotek(w zależności ile robie z lampą) w Z1 czym jestem mile zaskoczony. Natomiast ładowarka się dziwnie zachowuje. Otóż po włożeniu aku wszystko jest ok, ładują się a po ok 15min do 1h ładow. się wyłącza tak jakby niebyło aku. Dopiero poruszanie nią powoduje że znowu sie włączy i już spoko ładuje do końca. Wydawalo mi sie że coś z temperaturą niekontaktuje, jakiś zimny lut. Rozkręciłem ją ale takowego nie znalazłem. Reakcja jest podobna do tej jakbym jakiś aku wyjął - to by wskazywało że coś przy satykach z aku niekontaktuje. Ale to też dziwne bo je przeczyściłem i styki sa dobre. Niewiem czy ktoś sie już z czymś takim spotkał. W zasadzie drobnostka ale nie mogę pozostawić ładowarki bez nadzoru bo jak sie wyłączy sama to kretki:( Napiszcie co o tym sądzicie, jakie są wasze sugestie.

Krzyrek

piątek, 30 stycznia 2004, 17:10

Też mam tę ładowarkę, tylko pod inną marką i dotychczas nie stwierdziłem problemów. Jednak nie sądzę żeby to była wina akumulatorów, chyba że długo leżały w jakimś magazynie. Marka nie gra roli bo to i tak w większości jedno i to samo.

piątek, 27 lutego 2004, 01:17
aładowarka ta zeby rozladowac aku potrzebuje (niestety) aż ok. 30h
więc ładowałes nierozladowane aku

piątek, 16 kwietnia 2004, 13:32
aładowarka ta zeby rozladowac aku potrzebuje (niestety) aż ok. 30h
więc ładowałes nierozladowane aku

30 godzin ???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

piątek, 16 kwietnia 2004, 15:55
tak mi mówił sprzedawca u którego kupiłe w/w ladowarkę
funkcja rozładowania pomaga kiedy aku sa po czesic rozladowane albi sie powoli konczą.......

piątek, 16 kwietnia 2004, 17:04
A czy jest gdzies moze napisane na opakowaniu albo w instrukcji na temat pradu rozladowywania tej ladowarki. Bo wiem ze ladowanie to 500mA dla AA i 300mA dla AAA ale co z pradem rozladowywania.

piątek, 16 kwietnia 2004, 23:16

Prąd rozładowania zapewne jest znacznie mniejszy... Dla przykładu u mnie to 300mA (dla 4 ogniw), ale przy włączonym trybie kasowania efektu pamięci już tylko 100mA. Więc rozładowanie całkowicie naładowanych akumulatorków, jeżeli ktoś włączył tryb kasowania efektu pamięci trwać musi...

piątek, 16 kwietnia 2004, 23:54
Ogniwa NIMH nie sa tak wrazliwe na efekt pamieci jak NICD wiec w zasadzie wystarczy je rozladowac 1 raz na 2 miesiace. Przeciez aparat ma swoja elektronike, ktora wskazuje kiedy dla niej aku juz zbliza sie do poziomu zerowego (w zasadzie to jest okolo 0,9V / kazde ogniwo), wiec po sygnale z aparatu o slabym poziomie energii, mozna juz bezpiecznie ladowac pakiet akumulatorow.

sobota, 17 kwietnia 2004, 00:37

Prąd rozładowania jest w 8168GS trzykrotnie ponad trzykrotnie mniejszy od prądu ładowania - odpowiednio 145mA i 500mA. Na tej podstawie wnioskuję, że i wyładowanie powinno trwać trzykrotnie dłużej od ładowania :). U mnie faktycznie tak jest - Cameliony 2300mAh ładują się ok. 5 godz. i 30 minut, a rozładowują ponad 16 godzin.

poniedziałek, 31 maja 2004, 22:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]