Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 07:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jaki plecak do lustrzanki + obiektywy i akcesoria? 
Autor Wiadomość
Post Jaki plecak do lustrzanki + obiektywy i akcesoria?
Od paru dni zastanawiam sie nad zmiana pokrowca/torby na sprzet.
Mam takie dylematy, ze nie wiem.

Zwracam sie do Was z prosba o polecenie mi czegos, w sumie mam na oku ze 3 modele/marki. Dopiero w praktyce mozna stwierdzic czy dany pleck nadaje sie na sprzet co sie ma czy moze cos innego bylo by potrzebne.

Moj sprzet: EOS350D + sigma 28-105mm i tamron tele 70-300m, oraz ladowarka, filtry i inne pierdoly.

FOMEI DIGI PEAK
Plecak ponoc chwalony, cena ok. 200zl. Mijesce na laptopa (nie jest mi w sumie potrzebne, ale moze sie przydac, jednak nie jest to w kryteri wyboru plecaka). Peleryna w zestawie. W miare duzy, ale mam nadzieje ze nie za duzy jak na moj sprzet.

TAMRAC EXPEDITION 3
Troche mniejszy niz FOMEI. Moze i lepiej wykonany. Pasek do trzymania obiektywu z aparatem. Na zdjeciu widac ile i co sie tam miesci, ale gabaryty wew. na to by nie pozwolily (czytalem, opinie innych, ze lekko sie robi ciasno - no ale zalezy jakie dokladnie obiektywy sie w srodku trzyma).

SafePaq
Wyglada na fajny i ciekawy, w media markcie widzialem. Fajnie nawet zrobiony. Ale chyba za duzy i za gleboki na 350D.

Lowepro Micro Trekker 200
Tutaj nie mam zdania. Wydaje sie jeszcze mniejszy niz TAMRAC.
Na zdjeciach zawsze inaczej to wyglada. W sklepach nie znalazlem aby pomacac i zobaczyc z bliska.

Lowepro Mini Trekker Classic
No ten wyglada na b. fajny. Chyba najdrozszy z tych wymienionych tu.

Mysle, ze wybor torby czy plecaka gdzie bedziemy trzymac nasz drogocenny sprzet jest tak wazny jak wybor samego sprzetu, ktorego bedziemy uzywac.
Kupic i wydac kase jest latwo, ale dobrac i dopasowac to juz inna gatka.

Czy ktos ma ktores z tych plecakow i moze mi polecic?
Dzieki serdeczne.
Tomek

niedziela, 11 lutego 2007, 16:00

Ja mam Tamraca Exp. 5 i czasami jest za mały na moje potrzeby:
E-1 z gripem (czy jest grip czy go nie ma, nie robi różnicy, bo plecak jest wystarcająco głęboki.
ZD 14-54
ZD 7-14
ZD 40-150 (lub zamiennie 50-200)
OM 50mm
Lampa FL-50
2xŁadowarka (body/Fl-50), rezerwowe akumulatory (body/FL-50)
Filtry Cokin (5szt + holder)
Grucha
Kable, czytnik CF
Możliwość wygodnego przypięcia statywu.
Jeszcze jakieś małe duperele i koniec.

Jak chciałbym brac rezerwowe body to muszę wyrzucać 7-14 lub 40-150 lub filtry lub ładowarkę.
Obiektywy typu ZD 35-100 (1,6kg) noszę w odszielnym futerale bo zabierałby w plecaku miejszce na dwa obiektywy.

Gabarytowo model 5 jest naprawdę niewiele większy niż 3 a pakowność ma dużo większą. Model 7 lub 8 to raczej przesada, ale jeśli ktoś ma dużo sprzętu to ...

Wykonanie plecaka doskonałe, po prawie dwóch latach intensywnego użytkowania wygląda jak nówka. Polecam.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 11:47

To fakt, jest troche wiekszy od 3, no szerszy o 8cm i to duzo w sumie.
Ale kwotowo to juz ponad 2 razy wiecej.

Tomek

poniedziałek, 12 lutego 2007, 13:59

tomek_wap, zmierz sobie aparat tak aby wszedł do plecaka z gripem... wielu userów 350d kupuje plecak a dopiero potem kupują gripa i jest zoonk!

wtorek, 13 lutego 2007, 08:46

no to safepaq odpada, 11cm glebokosci

tamrac 12cm

Lowepro Mini Trekker Classic 12,50cm

Mekko
no tutaj napisane max wys. korpusu 14cm, wiec w sumie strzal w 10-tke. martwia mnie te przegrody, ktore wydaja sie na miekkie...

LOWEPRO Micro Trekker jak i Fomei
tez 12cm...

Tak sobie mysle, ze 12,50cm Lowepro to moze 14cm sie upakuje jakos, ale jest ryzyko, tylko ze Mekko ma napisane tez 12,50 ale ad. jest ze max 14cm.

...ech bede tak gdybac i gdybac. tez w sklepach nie ma normalnie czegos takiego w sprzedazy. :(

PS. czy peleryna mi sie przyda? czy ktos moze potwierdzic jego praktycznosc. fakt ze nie latam ze spzetem podczas deszczu... ?

wtorek, 13 lutego 2007, 20:44

mnie przydała się już dwa razy podczas deszczu... oraz jak padał śnieg to pelerynę naciągnąłem sobie na aparat i teleobiektyw - fociłem podczas śniezycy :)
http://fotogalerie.pl/fotka/27418911700 ... Moskal.htm

Ostatnio edytowano środa, 14 lutego 2007, 15:13 przez Jacab1, łącznie edytowano 1 raz

środa, 14 lutego 2007, 10:07

peleryna się może przydać...
mnie przydała się już dwa razy podczas deszczu... oraz jak padał śnieg to pelerynę naciągnąłem sobie na aparat i teleobiektyw - fociłem podczas śnierzycy :)
Dokładnie, mając Canona 300/350/400D (lub coś innego nie uszczelnionego) nie ma co ryzykować fotek na deszczu, bo sprzęta na 100% zamokną.

środa, 14 lutego 2007, 14:19

Mekko :)

Dzieki za wszystkim za sugestie i wsparcie :)

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 8:19 pm ]
no i Mekko C41 sie stalo.
takie moje male skromne zdanie, ze lepsza jakosc niz lowe pro (lowe pro) ogladalem w sklepie...fajne bylo, ale nie do konca co chcialem, ale Mekko w 100% zaspokaja moje potrzeby.

PS. co bylo z forum? cos sie nie ladowalo.

środa, 14 lutego 2007, 20:07

Ja polecam plecaki firmy Naneu Pro. Są jakościowo takie jak Lowepro, ale tańsze. Wielu moich znajomych z forum Nikona może je polecić. Można je dostać w sumie w dwóch sklepach. Ja kupiłam w Foto-Milu ( http://www.foto-mil.pl ).

Pozdrawiam,
Aga

poniedziałek, 1 października 2007, 22:08

Plecaki Naneu Pro nie ciesza się najlepszą opinia z racji szybko zuzywających się suwaków... :(

wtorek, 15 stycznia 2008, 04:05

Ja mam torbe Naneu Pro Correspondent i jestem z niej zadowolona. Juz niedlugo dwa lata bedzie miala, a jest noszona prawie bez przerwy. Jedyny znak zuzycia to farba mi zeszla ze sprzaczek :P

środa, 16 stycznia 2008, 23:48

Post Re: Jaki plecak do lustrzanki + obiektywy i akcesoria?
A czy moglibyście mi polecić torbę, w której zmieści się canon eos 450d? Chciałabym coś małego tylko na body i jeden obiektyw i jakieś małe kieszonki na karty pamięci. Jak narazie w sklepach znajduję tylko oryginalne torby, ale z miejscem na 4 obiektywy, a to za dużo. Z góry dziękuję za odpowiedź.

niedziela, 1 marca 2009, 20:06

Puszukaj coś z oferty LowePro. Najlepiej wejdż na ich stronę. Kiedyś mieli w ofercię linie produktów pod nazwą Rezo (chyba się nie pomyliłem) a w niej rózne, różniste torby w różnych wymiarach.

poniedziałek, 2 marca 2009, 08:45

Moja lustrzanka spoczywa w plecaku GS-T90M kupionym we Fripersie za jakieś 240 zł. Polecam. Wygodny, praktyczny, świetnie się pierze, dobrze wykonany i podobno ... damski.

czwartek, 31 maja 2012, 15:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]