Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 04:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Czym czyscic matryce w aparacie? 
Autor Wiadomość
Post Czym czyscic matryce w aparacie?
witam,

na forum nic nie znalazlem (lub "szukaj" nie dziala...).

na allegro i innych stronach www, znalazlem LensPen do czyszczenia matrycy, sa tez drogie zestawy z paleczkami na mokro/sucho z odssysaczem (w drozszych zestawach).

Jak na razie to uzywam gruszki (nie jakas Hama, tylko z Giottos).
Na jakis nieoficjalnych forach, blogach, pisali ludzie, ze uzywaja tych patyczkow do uszu...ja bym nawet tego nie probowal.

W serwisie 80zl czyszczenie...powiedzieli, ze cos takiego jak gruszka to jedno z najgorszych metod czyszczen jakie moga byc, a co do tych LensPen to mnie wysmiali, ze to jest nic nie warte...

Z jednej strony serwis ma doswiadczenie i wie co mowi, z drugiej strony, chce tez sprzedac to co oferuje, czyli serwis i te drogie zestawy do czyszczenia...ok. 280-400zl.

Pomimo to, jutro ide na czyszczenie matrycy bo mam zasyfiona, a na weekend musze miec sprawny aparat, ale i tak bym cos chcial kupic.

Czy ten LensPen (ok. 35-40zl) jest wogole wart aby miec o tak przy sobie w razie czego, tak na szybko...nie jest to duzy wydatek.

Czy kupic taki drozszy zestaw paleczek na sucho/mokro z tym specjalnym plynem (cena ok. 200zl).

Dzieki
Tomek

piątek, 21 września 2007, 21:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]