Teraz jest piątek, 21 września 2018, 23:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z aku Energizer 2500 
Autor Wiadomość

Post Problem z aku Energizer 2500
Kupiłem ostatnio komplet 4 aku Energizer 2500. Włożyłem do aparatu i okazało się, że nawet się nie włączył. Pomyślałem więc, że być może są już wyładowane do zera bo leżały długo na sklepowej półce. Włożyłem je do ładowarki (Emos\Baltimex mw 9168 ), zapaliła się czerwona lampka symbolizująca proces ładowania. Jednak po jakiś 5 minutach lampka zmieniła kolor na zielony co oznacza koniec ładowania i rozpoczęcie podtrzymywania napięcia. Wyjąłem aku z ładowarki włożyłem do aparatu i okazało się, że pochodziły ok 30s i padły. Włożyłem je po raz drugi do ładowarki i znowu to samo. Nie jest to wina ładowarki bo komplet aku pentagrama załadowała bez problemu. Czy to może być wina tego, że jedno z ogniw jest uszkodzone i dlatego zarówno aparat jak i ładowarka nie działają właściwie? Czy mogę sprawdzić które to ogniwo, np poprzez wyciąganie kolejnych ogniw z aparatu i na ich miejsce wkładanie innego aku?

środa, 21 listopada 2007, 21:10

w porządnych ładowarkach np bc700 jest tryb regeneracji akumulatora, jeśli regeneracja nie pomoże to znaczy ze te akumulatory są zepsute. :(

czwartek, 22 listopada 2007, 15:13

@conrad, przyczyn moze byc kilka. Pierwsza mysl to wina akumulatorów - może Ci się trafiły zepsute, jak okreslił to jacek2004, towar do wymiany u sprzedawcy. Proponuję tez sprawdzic czy aby na pewno dobrze instalujesz w aparacie akumulatory - może pomyliłes bieguny i włozyłes je odwrotnie (zdarza się....)
Powiedz, ładowarka jest 2 kanałowa czy 4 kanałowa? Co do sprawdzenia, które ogniwo może byc uszkodzone - porponuję sprzet RTV, AGD, który obsługuje 1 aku AA.

Pozdrawiam.

wtorek, 15 stycznia 2008, 03:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]