Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 16:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Wybór Karty SD 
Autor Wiadomość

Post Wybór Karty SD
Witam,

mam zamiar kupić kartę Kingston SD ElitePro 2GB do aparatu Canon Ixus 70. Zwykła SD tej firmy jest niewiele tańsza (EiltePro można dostać już za 35zł) a podejrzewam, że większy transfer przyda się chociażby do zdjęć seryjnych (zwykła SD ma zapis 1,5mb/s). Ponieważ kompletnie nie orientuję się w tej tematyce mam dwa proste pytania:
- co myślicie o tej karcie ?
- czy 2gb mogą w jakiś sposób spowolnić działanie aparatu (może lepiej 2x1gb) ?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.

środa, 27 lutego 2008, 17:17
Post Re: Wybór Karty SD
Zdecydowanie lepiej 2x1GB ze względu np. na awarię karty-jedna pada,więc zostaje jeszcze druga.Podobnie może być z zagubieniem karty.
Jeśli chodzi o transfer to nie powinien zależeć od pojemności karty,a większy faktycznie może się przydać do zdjęć seryjnych.
Tylko darowałbym sobie Kingstona,a kupił Sandiska.

środa, 27 lutego 2008, 19:30

Dziękuje za odpowiedź. Wiem, że SanDisk'i mają lepszy transfer - podejrzewam, jednak że 5 mb/s Kingstona spokojnie wystarczy do mojego kompaktu (zdjęcia 3mb). No chyba że SanDisk jest solidniejszy - wtedy chętnie dopłacę :) Jeszcze jedno pytanie z mojej strony - czy karta 2gb już z racji swojego rozmiaru nie wypływa jakoś na spowolnienie pracy aparatu? Ps Mam już swoją starą 512 i zamierzam ja trzymać np w razie awarii - 2 gb kuszą mnie trochę wygodą i chęcią gromadzenia w jednym miejscu wszystkich ważnych zdjęć przez dłuższy czas (podczas wyjazdu). Pozdrawiam

środa, 27 lutego 2008, 20:22
Tak jak już pisałem-większa karta nie powinna spowalniać aparatu.Na spowalnianie może mieć wpływ niski transfer,szczególnie zapisu.
Pisząc o Sandiskach miałem właśnie na myśli solidność - podobno Kingstony potrafią dość często padać.Ale najlepiej jakby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy Kingstonów,bo ja używam tych drugich.
2GB faktycznie kusi wygodą,ale zakładając że masz na takiej karcie dużo zdjęć i pewnego pięknego dnia następuje jej awaria - zdjęcia przepadają.Mając w takiej sytuacji dwie karty po 1GB udaje nam się część zdjęć uratować.
Ale decyzję musisz podjąć sam.Tylko uważaj na podejrzanie niskie ceny,bo łatwo kupić podróbkę.

środa, 27 lutego 2008, 21:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]