Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 00:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Niezawodność kart: Sandisk - Goodram 
Autor Wiadomość

Post Niezawodność kart: Sandisk - Goodram
Zamierzam kupić kartę (karty) SDHC o pojemności 4-8 GB klasy "6" (znaczy się prędkość klasy "6") jednej z firm: GOODRAM lub SANDISK w cenach cywilizowanych (dlatego nie interesują mnie karty typu typu cena 100 zł za 4 GB)

Wobec tego teraz jedno zasadnicze pytanie do użytkowników kart tych firm:
Jak wygląda sprawa niezawodności kart tych firm ?

Proszę nie pytać do czego, po co, na co - w tym momencie jest to absolutnie drugoplanowa sprawa. Ogólnie do aparatu fotograficznego - mało ważne, jaki ! Wiem, że te pamięci współpracują z moim sprzętem, wiem jakie mają osiągi, ceny, gwarancję itp.
Nie wiem jednego, na ile można im wierzyć odnośnie niezawodności - szczególnie drażliwy jest temat: nagły "zgon" kary + nieodwracalna utrata danych

I proszę nie pisać, że Sandisk to super, "bo to przecież Sandisk" - to do mnie nie przemawia. Od około roku mam 2 karty SD 2 GB firmy Goodram - żadnych problemów. Miałem RAM w komputerze firmy Goodram - żadnych problemów. Być może wolałbym kupić karty Sandisk (siła reklamy ??? - hehe), ale np. mam złe doświadczenia z odtwarzaczem MP3 tej firmy, no z z tego co wiem, duża część kart (większość ???) jest produkowana w Chinach. To takie moje małe "za" i "przeciw". Różnica w cenach jest dość znikoma - około 20%.

Jest dość dużo danych katalogowych "za" i "przeciw" odnośnie tych firm, ale nie ma danych katalogowych awarii kart tych firm. Dodam dla ułatwienia, że góry odrzucam Kingstony - ta firma mnie nie interesuje, jakby przereklamowane i dość awaryjne kary.

Mała, ale ważna prośba: jeżeli ktoś zechce odpowiedzieć na ten post, niech się skupi na dwóch wyróżnionych pytaniach - to jest zasadnicze sedno tego listu !!!

środa, 21 stycznia 2009, 02:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]