Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Zenit-gdzie kupić 
Autor Wiadomość
Post Zenit-gdzie kupić
Czy jest oficjalny import Zenitów?Czy można go gdzieś legalnie w sklepie nowego kupić?

środa, 21 lipca 2004, 14:16
owszem na stronie http://www.deltaoptical.pl jest sprzedaz zenitow, to jedyny w polsce oficjalny importer ,ale mają tylko zenita 122k, a wiec z mocowaniem pentaxa, lepsze byly modele 122 na gwint, wowczas pasuje cała gama obiektywów np. od praktic, beroflex itp. jeśli chcesz mam na sprzedaz prawie nówke zenita 122, z dodatkowym obiektywem tele 135 mm, super jasny F2.8 na prawde dobry sprzęt, zrobiłem nim może z 6, 7 rolek, jeszcze na gwarancji - całośc sprzedam dużo taniej niż w skiepie (od niedawna mam po prostu cyfraka, (sam aparat ze standartowym obiektywem kosztuje ok. 340 zł plus wysyłka, ja oferuje oczywiście taniej , bez śladu użytkowania, w oryginalnym opakowaniu (pasek, torba itp. osłany na objektywy hama). podaje maila na ew. kontakt. macremol@poczta.onet.pl

środa, 21 lipca 2004, 17:39

mialem zenita ale jacys szmaciarze mi go skroili z auta. Fajny byl... niezla zabawa...

środa, 21 lipca 2004, 20:32

mam Zenita 122 z gwintem + Pentacona 2.8/29, złego słowa nie powiem !!!! :) wiele ze mną przeszedł :)

widziałem kilka razy na giełdzie elektronicznej w Kraku do kupienia.

środa, 21 lipca 2004, 22:08

Z nowych to przyznam, że nie wiem, ale ze starymi Zenitami to może być problem. Po prostu jest to tak kozacki sprzęt, że niezbyt często zdaża się, aby ktoś coś takiego sprzedawał. Nie mniej rozejrzyj się w komisach lub na aukcjach. Może coś się trafi...

sobota, 18 września 2004, 18:58

Moim zdaniem lepiej poszukać używany aparat Nikona, Canona czy Minolty. Niestety Zenity słabo mierzą światło, są mało ergonomiczne i mają beznadziejne matówki. Na pewno nie kupuj Zenita z mocowaniem Pentaxa - trudno dostać do tego rozsądne obiektywy. Mocowanie 42mm jest dużo bardziej wszechstronne. Można kupić stare ale jare szkła Schneidera czy Zeissa w bardzo niskich cenach. Do systemu Nikona, Canona czy Minolty oprócz obiektywów firmowych (bardzo dobrych) możesz założyć obiektywy Tamrona (Tamron robi w sumie bardzo mało szkieł dla Pentaxa) czy Sigmy, ale także - przez niezbyt drogi adapter (< 50zł) wszystkie szkła 42mm.

niedziela, 19 września 2004, 14:21
Ja widzialem sporo egzemplazy zenita na stadionie dziesieciolecia (korona), ogolnie duzo optyki rozyjskiej produkcji...

środa, 22 września 2004, 17:48

- mały zakres czasów
- mały zakres czułości filmów
- synchronizacja z lampą byskową przy 1/30 s ( praktica ma 1/125 s)

Kto porobi zdjęcia prakticą raczej będzie unikał zenita. Rzeczywiście lepiej kupić coś innego, może jakąś lustrzanke manualną z lat 70, 80. Poleciłbym iść do dobrego komisu i wybrać to co będzie się bardziej podobało.

środa, 22 września 2004, 18:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]