Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 15:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co lepsze 
Autor Wiadomość
Post Co lepsze
mam zamiar kupic lustrzanke pytalem sie tu i uwdzie ze nikon f75 albo jeszcze lepiej f80 sa najlepsze :) tylko teraz jest dylemat czy kupic ta tansza i dokupic cos np. zoom itp. czy drozsza ze standartowym obiektywem? czy jak kupie te tansza to strace duzo na jakosci zdjec ?

wtorek, 14 września 2004, 10:39

środa, 24 listopada 2004, 21:35

Ogólnie panuje tendencja, żeby kupować jak najlepsze szkło i jak najtańszy korpus. Ale pomiędzy F75 i F80 jest naprawdę ogromna różnica. Taki korpus starczy Ci na bardzo długo, nie będziesz go musiał wymieniać (chyba, że na cyfrowy, ale wtedy ten Ci zostanie). A obiektywy... Upodobania i potrzeby się zmieniają. Jeden obiektyw też Ci nie starczy...

środa, 24 listopada 2004, 22:19
Post Co lepsze
Witaj,
ja mogę z zamkniętymi oczami polecić F80. Fotografowałem nim przez rok i nie miałem żadnych zastrzeżeń, może oprócz "plastikowego" wykonania i wyglądu. Do Nikona jest na Allegro dużo dobrych i w miarę tanich szkieł.

Ja w końcu jednak wróciłem do systemu Canon EOS. Mam teraz starego EOSa 50 i jestem z niego bardzo zadowolony. Szkieł też jest moc na Allegro, z tym, że trochę droższych.

Zdecydowanie proponuję znaleźć okazję, czyli mało używany korpus za dobre pieniądze + szkło/ szkła. W szkła warto zainwestować, bo mają decydujący wpływ na wynik końcowy i zostaną na dłużej, a korpus zawsze można zmienić, bo okazji jest dużo.

Pozdrawiam.
Michał

czwartek, 12 lipca 2007, 15:20

mike, dobrze, że pomogłeś kolegom, zapewne bez twojej porady zastanawialiby sie nad wyborem przez kolejne trzy lata. :mrgreen:

czwartek, 12 lipca 2007, 20:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]