Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 06:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 CO WIECIE O MINOLCIE DYNAX 60?? 
Autor Wiadomość

Post CO WIECIE O MINOLCIE DYNAX 60??
Jak już pisałem w innym wątku, bawiłem się trochę tym aparacikiem (z nudów:!:) no i strasznie mi się spodobał. Leży mi bardziej niż mój stary Nikon którego z kolei pewna osoba bardzo chce odemnie odkupić.

Mój tok rozumowania jest taki:
-na starość chcę mieć pamiątkę po analogach.
-na teraz chcę mieć dobrą lustrzankę, a niestety na cyfrowe mnie nie stać... poza tym są duże, ciężkie i mimo wszystko robią dość słabe, płaskie zdjęcia (przynajmniej te na które mnie stać).
-lampa którą kupię do mojej A1 pasowałaby do ww. Minolty.
-A1 będę miał tak długo aż Minolta nie wypuści cyfrowej wersji Dynaca 60, jako że co cyfra to jednak cyfra.. a ze skanowaniem negatywów mam same złe doświadczenia.

Co myślicie o ww. aparacie jak i o mojej polityce sprzętowej na najbliższe 5lat :?:
TOWARZYSZE POMOŻECIE?

sobota, 6 listopada 2004, 14:17
Moderator

Myślę, że pomysł zamiany Nikona na tę Minoltę jest bardzo dobry. Szczególnie biorąc pod uwagę tę lampę błyskową.

Pisząc, że czekasz na wersję cyfrową Dynaxa 60, masz na myśli, jakąś lustrzankę tańszą od D7D...?

sobota, 6 listopada 2004, 14:48

Jak będziesz wciąż się zastanawiał i czekał ( bo może kiedyś coś... ) to nic nie będziesz miał.

Pozdrawiam...

UPDATE:
Możesz pokazać stronę ze specyfikacjami technicznymi?
Na polskiej stronie ni-hu-hu.

UPDATE II:
Zmienić zawsze fajnie, bo zmiany pożądane są... :wink:

sobota, 6 listopada 2004, 15:40

Rano wsiadłem w autko i zapuściłem się w miasto (a nawet kilka miast) w poszukiwaniu tego aparatu. Znalezłem w mm. i o mało ch... by mnie trzasnął :!: (sory, za wyr. ale to było straszne) jak musiałem pół godziny czekać na maxymalnie niefachową pomoc.. a raczej (nieudane) wyciągnięcie aparatu zza plastikowej szybki :evil: Pomijam fakt że podająca mi go pani upuściła ten apatat :D i nic o nim nie wiedziała.... Po dłuższym pobawieniu się nim i "suchym" postrzelaniu zmieniłem zdanie. Aparat jest kiepski. Za mały uchwyt, za ciemny wizjer, kulawy obiektyw w kicie, zbyt plastikowe wykonanie.. i ogólnie minoltowskie wrażenie ;)

Tak więc zostaję przy moim ukochanym nikonie. Choć muszę przyznać że te dzisiejsze (tańsze) nikony też są takie sobie.

DZIĘKI TOW. ZA POMOC :!:

sobota, 6 listopada 2004, 16:25

Pisząc, że czekasz na wersję cyfrową Dynaxa 60, masz na myśli, jakąś lustrzankę tańszą od D7D...?

Dokładnie to miałem na myśli 8) Z tym że tańszą oznacza tańszą 2x :!:

sobota, 6 listopada 2004, 16:31

No, panie Bonnum, tak to się nie bawimy :wink:
Jak się zakochiwać, to na całego, a nie do pierwszego upadku :wink:

sobota, 6 listopada 2004, 17:01

Zresztą to była tylko chwila słabości..

sobota, 6 listopada 2004, 17:07

Witam. Mam podobny dylemat. Zastanawiam sie nad wyborem F75 i Dynaxa 60. Mecze sie z tym juz troche i mam dosc... :D F75 to juz troche stary model i ustepuje parametrami Dunaxowi 60. Na dniach podejme decyzje. Prawdopodobnie wezme Dynaxa. Prosze jeszcze o ewentualne sugestie.
P.S. Myslalem tez o EOS 300x...

piątek, 5 sierpnia 2005, 09:12

Weź F75 moim zdaniem o wiele wygodniejszy. A parametry techniczne, a raczej ich niewielkie różnice nie wpływają zbytnio na jakość zdjęć. Zresztą i tak najważniejsze jest szkło.

piątek, 5 sierpnia 2005, 09:52

Hmmm... Z tego co slyszalem to Dynax 60 ma niezly obiektyw. O nikonie slyszalem duzo dobrego ale o Dynaxie rowniez. Minolta wydaje mi sie nawet solidniejsza - ma pancerzyk z aluminium... :wink: Nowa 60-tka podobno niezle naswietla. Widzialem zdjecia w necie z obydwu aparatow zrobione z KITowym obiektywem i... nie widze praktycznie roznic. Mowisz ze Nikon ma lepsze szklo? Interesuje mnie rowniez niezawodnosc sprzetu. Nikon podobno nie do zdarcia. O Minolcie nic nie slyszalem... Czemu akurat F75 a nie Dynax 60? Pozdrawiam.

piątek, 5 sierpnia 2005, 10:33

Nie, nie mówię że nikon ma lepsze kitowe szkło :!:
Mówię że szkło jest b.ważne :!:
Prawdop. oba mają niezłe szkła.. ale zawsze lepiej zainwestwać w szkiełka. Np. w przyp. różnic w cenie body warto wziąć tańsze i resztę dołożyć do lepszego szkła.
Wytrzymałość będą miały podobną.. to niestety tylko amatorskie puszki.. niezniszczalne są te droższe ;)

piątek, 5 sierpnia 2005, 12:08

Ok ja rozumie ze szklo jest wazne. To jest oczywiste. Pomijajac KITowe szklo Nikona i Minolty co lepiej kupic? Dynaxa 60 czy F75? Do tej chwili obstawialem za Nikonem ale poczytalem troche o Minolcie i teraz mam problem. Roznica 200zl w przypadku body nie robi dla mnie roznicy. Moge doplacic do Minolty tylko pod warunkiem ze jest warto. Lepsze szklo dokupie za jakis czas. Narazie bede sie bawil na KITowym. Prosze o szybka odpowiedz bo prawdopodobnie jutro dokonam zakupu sprzetu. Z gory dzieki. Pozdrawiam

piątek, 5 sierpnia 2005, 12:59

Obiema rękami za Nikonem. D60 to fajny aparat.. ale weź oba w ręce i sam zobaczysz (lub nie zobaczysz) różnicę. Poza tym łatwiej i taniej kupisz w przyszłości szkła do Nikona.

piątek, 5 sierpnia 2005, 13:37

Bez urazy ale w dalszym ciagu nie wiem dlaczego akurat mam wziasc Nikona... Nie przeczytalem ani jednego argumentu za... (poza szklami ktore moge pozniej dokupic...) Minolta jest nowsza. Slysze o niej same pozytywne opinie. Naprawde nie chce pozniej pluc sobie w brode ze wzialem Nikona...

piątek, 5 sierpnia 2005, 14:58

Spine wybór należy do Ciebie.. przy analogach puszka ma na prawdę marginalne znaczenie. Oba aparaty są dobre i z obu będziesz zadowolona.
Właściwie wszystkie analogi dobrze ostrzą i naświetlają.. reszta zależy od szkła, filmu, laboludka itd.
Jakości zdjęć porównać się nie da, bo niby jak :?:
Weź po prostu do ręki oba i sprawdź czy oba leżą Ci tak samo dobrze :!:
Weź ten który przypadnie Ci do gustu.

Powiedz jeszcze czy zamierzasz coś jeszcze dokupywać :?:

piątek, 5 sierpnia 2005, 16:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona