Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 09:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 CO WIECIE O MINOLCIE DYNAX 60?? 
Autor Wiadomość

no i oczywiście czy masz już jakiś osprzęt/obiektywy Nikona/Minolty.

piątek, 5 sierpnia 2005, 16:47

Nie mam zadnego sprzetu - jestem poczatkujacym amatorem. Mam natomiast Zenita 12XP ktorym troche sie pobawilem. Tak mam zamiar kupic za jakis czas dodatkowy obiektyw. Mysle o czyms z podobna ogniskowa lub tele od Tokiny lub Sigmy. No ale nijak nie moge sie z Toba zgodzic co do twierdzenia ze wszystkie puszki dzialaja podobnie. W przsypadku 300-tek Canona wyczytalem o nieprawidlowosciach w naswietlaniu. Nikon zbieral raczej pozytywne opinie. Minolta jest w miare nowa i dlatego pytam. Poczytalem o niej troche i... jestem jak najbardziej za. Czytalem wyzej ze bawiles sie nia kiedys. Widziales z niej fotki przy wykorzystaniu standardowego obiektywu? Pozniej z kolei poiszesz ze ogladales ja w MM i Cie rozczarowala... Ale co dokladnie? Co prawda zanim kupie to ogladne sobie obydwa aparaty dobrze. Interesuje mnie jeszcze niezawodnosc tego sprzetu. O Nikonach troche slyszalem ale o Minoltach nic nie wiem. Pozdrawiam

piątek, 5 sierpnia 2005, 18:55

Jak już pisałem jakości zdjęć nie da się porównać, chyba że zrobisz specjalny test w tym samym momęcie na tych samych filmach, papierze, labie itd.

O trwałości też już pisałem.

Canona 300 raczej nie polecam, ale prawda jest taka: jak potrafisz robić zdjęcia to każdym z nich zrobisz dobre.

Sam muszisz jak najszybciej pomacać oba. Moje odczucia nie mają tu znaczenia. Zresztą mam analoga Nikona F55 więc może jestem po prostu przyzwyczajony.

Pozdrawiam.

sobota, 6 sierpnia 2005, 16:44

Poczytalem troche wiecej o tej Minolcie i.... musze przyznac ze parametry to ma gorsze lub porownywalne... Jedyne co przemawia za Minolta to mozliwosc recznego wyboru czulosci ISO i mocniejsza lampa (liczba przewodnia 16!). Poza tym to jest podobnie lub nawet gorzej. Pomiar swiatla tylko matrycowy (13 pol) i punktowy. W Nikonie mamy matrycowy (25 pol!), punktowy, centralnie wazony. Zakres działania autofokusa w Nikonie to: -1 EV do 19 EV. W Minolcie natomiast -1 EV do 18 EV. W F75 jest dodatkowo oświetlanie wspomagające. Jesli chodzi o pomiar swiatla to Nikon wypada chyba lepiej. Tak ze pewnie poslucham Twoich rad i nie bede zawracal sobie glowy Minolta. Juz chcialem dzis jechac do Rzeszowa do MM gdy zadzwonilem i okazalo sie ze nie maja ani Nikona ani Minolty. Jak zapytalem co maja to pan odpowiedzial mi ze.... tylko Dynaxa 40... Porazka!!!!! Co za czasy... Ech... Nie mam mozliwosci zobaczenia obydwu aparatow na wlasne oczy!! Niestety bede zmuszony zamowic sobie sprzet w jakims sklepie u mnie w miescie lub przez internet. Ok dzieki za rady. Pozdrawiam.

sobota, 6 sierpnia 2005, 18:19

:lol:
recznego wyboru czulosci ISO - a po co :?: wkładasz film i już masz iso :D a forsowanie trudno dobrze wywołać w labie.
Naświetlenie.. daj spokój... to marketingowa papka :!: Jedynie lampa i pomiar centralnie ważony mają znaczenie praktyczne..
Zakres działania autofokusa.. no tu już się uśmiałem.. różnica pomiędzy 18 a 18 :D
"Tak ze pewnie poslucham Twoich rad i nie bede zawracal sobie glowy Minolta" czy Ty se jaja robisz :?: Ja nie namawiam Cię na Nikona tylko na pomacanie obydwuch :!: Ja wziąłbym Nikona bo bawiłem się obydwoma i Nikon lepiej mi leży.. ale nie bez znaczenia jest fakt że do Nikona jestem przyzwyczajony.
Pozdrawiam.

niedziela, 7 sierpnia 2005, 16:14

Wiesz co bonnum...? Nie musisz byc niegrzeczny... Jestem amatorem i parametry jak narazie licza sie dla mnie. Wspomniany przez Ciebie pomiar centralnie wazony - Minolta wlasnie go nie ma! Ma tylko punktowy i matrycowy! Ale wiesz co? Nie przejmuje sie Twoimi docinkami... Jak dotad uwazalem Cie za fachowca ale zmienilem zdanie. Dzieki za "wysilek". Pozdrawiam.

P.S. Jesli na tym forum moge liczyc na tak "fachowa" pomoc to ja dziekuje... Ale tlumacze sobie ze forum tworzy duzo wiecej ludzi...

niedziela, 7 sierpnia 2005, 22:39

Spine niestety to forum tworzy bardzo mało ludzi ;)
Za fachowca ja się przecież nie podawałem.
OK. przyznaję że mnie poniosło. Pozdrawiam.

niedziela, 7 sierpnia 2005, 23:28
Moderator

Dodam coś od siebie. Nie widzę szczerze tutaj wad Minolty. Te co podałeś, to marketing i nic nie znaczą. Może jedynie brak pomiaru centralnie ważonego, ale z tym można sobie poradzić odpowiednio ustawiając ekspozycję. Natomiast moc lampy jest ważna i tu Minolta wygrywa. Nie wiem jak z obiektywem w Nikonie, ale ten z Minolty jest naprawdę ciekawy i ma dobre opinie.

Odnośnie lampki wspomagającej AF, to Minolta też ma, bo używa do tego lampy błyskowej.

Osobiście brałbym nowszą konstrukcję Minolty.

środa, 10 sierpnia 2005, 17:43

Dzieki za zainteresowanie Vendeur. Widze ze sa na tym forum jeszcze kulturalni userzy. Zamowilem juz Nikona F75 + Nikkor 28-100mm. Bedzie prawdopodobnie w przyszlym tygodniu. Ten model jest po prostu wyrywany!!! Nie moglem namierzyc sklepu internetowego w ktorym mieliby F75!!! Model F75 jest troche dluzej na rynku niz Dynax 60 - dzieli ich rok (F75 - 2003, Dynax 60 -2004). Bylem w MM i widzialem F65 i Dynaxa 40. Powiem szczerze ze jakosc wykonania Nikona zabija Minolte!!! Doslownie! Jesli jest tak samo w przypadku mocniejszych modeli to dziekuje... Pozdrawiam

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 12:09
Moderator

Bylem w MM i widzialem F65 i Dynaxa 40. Powiem szczerze ze jakosc wykonania Nikona zabija Minolte!!! Doslownie! Jesli jest tak samo w przypadku mocniejszych modeli to dziekuje... Pozdrawiam

Model 40 to pomyłka i dużo większa różnica w klasie i ogólnie jakości w porównaniu do 60, niż Nikon 65 vs. 75. Ale na pewno będziesz zadowolony z zakupu :D.

Pozdr.

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 19:02

szkla Nikona tansze od Minolty? pierwszy raz slysze.

spine

co do wyboru, to jezeli nie potrzebujesz szybkiego AF to proponuje Minolte 700si z VC700. Masz juz gripa i tanie 4baterie ;) Do szkiel to zapomnij wszelkie standardowe szkla. Szukaj na allegro lub ebay 28-85 1 Wersja z lat 80. Niezly konstrast i ostre to szklo. Cena ok 40€ czyli ok 160zl. Do tego tzw. flinta dziadka czyli 4/70-210 nie ma lepszego szkla za pk 60-70€. Body 700si z VC dostaniesz za ok. 150-200€. Masz niezly komplecik za male pieniadze do tego stalka 1.7/50 za ok 40-50€.

pozdr

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 22:46

Dzieki das auge za propozycje ale nie skorzystam. Mam dystans do uzywanego sprzetu. Wole pachnacy i nowiutki ze sklepu... :wink: Kupuje sprzet narazie ze standardowym szklem. Za jakis czas dokupie cos innego. Moze nawet ze stalym swiatlem. I teraz pytanko na przyszlosc - Jaki obiektyw proponujecie do F75?

wtorek, 16 sierpnia 2005, 12:06

Cóż, ja się jednak zdecydowałem na Minoltę 60, tym bardziej, że obecnie można ją już dostać niemalże za "grosze" :D. Wykupienie Minolty przez Sony ma jak widać i dobre strony 8)

piątek, 17 lutego 2006, 20:57
Moderator

piątek, 17 lutego 2006, 23:38

Bonnum mialem mozliwosc kiedys bawienia sie dynaxem 60 i powiem to w skrocie dynax60 = dynax 5d - to dokladnie te same aparaty tylko jeden cyfrowy a drugi analogowy

niedziela, 19 lutego 2006, 11:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona