Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 05:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 stary aparat fotograficzny 
Autor Wiadomość

Post stary aparat fotograficzny
Witam wszystkich, potrzebuje zrobić kilka zdjęć, ponieważ jest to jednorazowa potrzeba nie mam zamiaru wydawać kilkaset złoty na sprzęt i postanowiłem kupić coś starego, coś co umożliwi mi zrobienie kilku wyraźnych czrnobiałych zdjęć. Znalazłem kilka modeli aparatów, które mam możliwość kupienia, ale się na tym absolutnie nie znam, są to m.in np. FED-4, Kijew wraz z obiektywem Jupiter 8M 2/50,Aparat EXAKTA VX500 z obiektywem Domiplan 2,8/50 firmy Meyer-Optik,CHINONFLEX TTL firmy CHINON. myśle że ktoś mi pomoże w tej kwesti, a może podsunie jakiś inny pomysł na aparat. Z góry dzieki

środa, 12 stycznia 2005, 00:52

...tylko pytanie do czego ma być ten aparat ???? Do jakich fotek???? ....i czy nie lepiej pożyczyć od kogoś sprzęt, albo poprosić kogoś o zrobienie fotek ????????

piątek, 18 lutego 2005, 01:38

Aparatami, które podałeś trzeba umieć robić zdjęcia (ręczne ustawianie wszystkich parametrów ekspozycji), a z opisu wnoiskuję, że nie bardzo się na tym znasz. Proponuję jakiś dobry kompakt na klisze. Poza tym, aparaty które podałeś nie są wcale takie tanie, looknij sobie na allegro.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 18 lutego 2005, 11:26
Ja rowniez w kwestii Kijewa... Rozumiem, ze takim aparatem trzeba umiec robic zdjecia. Mam kompakt "dla idiotow" i wychodza calkiem niezle zdjecia ale bardzo chcialbym potrafic poslugiwac sie wlasnie Kijewem. Czy ktos moze pomoc poczatkujacemu? Nie mowie o robieniu ze mnie fotografika. Po prostu... Zrobic zdjecie.

piątek, 25 lutego 2005, 10:06

Nie obraź się - do tematu p o s ł u g i w a n i a się "Kijewem" wystarczy instrukcja obsługi.Najpierw zastanów się co wiesz o robieniu zdjęć.Bo kompakt- jak wspomniałeś - sam robił....Na razie - umiesz celować i naciskać spust. Jak chcesz dowiedzieć się czego jeszcze możesz się nauczyć - najlepiej kup i....

wtorek, 22 marca 2005, 19:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]