Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 23:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaki aparat wybrać? 
Autor Wiadomość

Post Jaki aparat wybrać?
Witam...
Właśnie mam zamiar zająć się fotografią i co się z tym wiąże chcę kupić aparat fotograficzny.
Sadzę, że lustrzanka będzie nalepszym rozwiązaniem.
W związku z tym zastanawiam się jaki aparat kupić, mój wybór oscyluje pomiędzy: CANON EOS300; CANON EOS300V; NIKON N65; MINOLTA DYNAX 5; MINOLTA 505 si super.
Zastanawiam się, także czy lepiej kupić aparat z oryginalnym obiektywem czy może np. być to obiektyw firmy Tamron???
Prosiłbym o jakieś wskazówki na ten temat.
Pozdrawiam...
MC_NEO

poniedziałek, 10 listopada 2003, 19:29
:D Minolta 505 si super.Niedrogo a dobra jakość.Sama posiadam i jestem bardzo zadowolona.na 100%kupilamym go po raz drugi.a co do obiektywów Tamron to bardz dobra firma.Polecam!Taki zestaw tez jest dobry.Pozdrawiam.

wtorek, 9 grudnia 2003, 14:09
Witam...
Dzięki ale już kupiłem aparat:
CANON EOS300V
myślę, że będę zadowolony z tego zakupu :).

Pozdro...

czwartek, 11 grudnia 2003, 02:57
Post foto
od 14 lat fotografuje canonem. teraz mam eos 33 + 28-70 F2.8 i 75-300 F3.5-5.6 . Jestem bardzo zadowolony. uwazam jednak ze objektywy sigmy sa lepsze od tamrona..... a co do sprzetu to chociaz mam canona uwazam ze nikon jest ciut lepszy od pozostalych.....

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 23:02
Post Jaki aparat wybrać
Zdwcydowanie odradzam kupno Canona, jeżeli chcesz kupić aparat z obiektywem kitowym to tylko Nikon wchodzi w grę np F-75, super aparacik, najlepsze kitowe obiektywy. Na rynek wchodzi nowy model Minolta 4, jest jeszcze Pentax do którego podepniesz każdy obiektyw, nawet sprzed trzydziestu lat i będzie działał, to tania optyka wysokiej jakości. Osobiście mam model MZ-6, wybrałem po długich analizach, poszukiwaniach i porównaniach. Pentax to sprzęt jeden z lepszych.
Życzę udanych zakupów.

niedziela, 18 stycznia 2004, 12:44
Post JAKI APARAT
Moje rozważania zacząłbym od końca czyli zastanów się jakie zdjęcia masz zamiar robić. Jeśli zadowala cię format 10#15 to optyka tamrona powinna Ci wystarczyć, ale przy większych fotkach brak precyzji optyki popsuje Ci zabawę. Najlepiej poszukaj sprzedawcy, który pozwoli Ci wykonać zdjęcia próbne z różnymi obiektywami w różnych warunkach oświtleniowych, to najlepszy sposób na sprawdzenie taniego sprzętu, gdyż w tym przedziale cenowym różnie można trafić. Szczególnie bądź wyczulony na ZOOM -y 28 - 300 mm i tym podobne, bo jakość fotek jest gorsza niż z taniej małpki.

czwartek, 26 lutego 2004, 16:29

Jest już po sprawie, ale póki co myślę, że najrozsądniejszym cenowo wyborem od wielu lat jest stara, ale dobra i sprawdzona Minolcia 505si Super. Co do obiektywów - ja nie uważam Tamrona za jakieś kiepskie wyjście. Jeżeli chcemy stosunkowo tani obiektyw, to wydaje mi się, że za te same pieniądze Tamron będzie zwykle nieco lepszy od kitowego Canona, Minolty, Pentaxa czy Nikkora. Inaczej wygląda sprawa, gdy kupimy optykę Tamrona z zupełnie najniższej półki za 1/4 ceny kitowego - wtedy faktycznie jakość jest niezbyt rewelacyjna, delikatnie mówiąc. Jeżeli wolimy wydać nieco więcej na obiektyw, np. dwa razy tyle co kitowy, moim zdaniem zwykle najlepszym wyborem jest Sigma. W dolnej półce przegrywa nieznacznie z Tamronem, natomiast wyżej pokazuje pazurki. Jak ktoś chce wydać więcej, dobry wyborem są właśnie lepsze obiektywy firmowe - no ale nie ta klasa aparatu, bo to średnio rozsądne wkładać tam optykę wartą 4000-5000zł. A zoomy 28-300 za 1000, 2000 czy 3000zł to faktycznie porażka. Niestety, taki obiektyw, żeby oferował znośną jakość MUSI kosztować.

czwartek, 26 lutego 2004, 18:58
jestem amatorem i chcialbym w najblizszym czasie zakupic jakas w a miare dobra lustrzanke do ok 400 - 500zl co polecacie ? wczesnij mialem i uzywalem Zenita Em lecz niestety po wypadku < wpadl do wody:/ probojac go wysuszyc go rozkrecilem i juz nie zlozylem :/ >... generalnie bylem zadowolony. na co zwrocic uwage? Zenitem zdjecia w wiekszosci robilem czarno-biale, czesto portrety, ale nie tylko, zdjecia z wypadow, na swierzym powietrzu... co polecacie i dlaczego ?
a co sadzicie o najnowszych Zenitach 412?
pozdrawiam

wtorek, 16 listopada 2004, 19:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]