Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 08:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Jaki aparat w cenie do 600zł 
Autor Wiadomość

Post Jaki aparat w cenie do 600zł
Witam, tak jak w temacie, chodzi oczywiście o cene sprzętu używanego, znalazłem Canon Eos300 z 2 obiektywami:
-sigma 28-100mm
-sigma 100-300mm

opłaca sie?
a może inne propozycje w tym przedziale cenowym??

Do tej pory mialem legendarnego Zenka 12xp z ob. 29mm, 55mm, 135mm, ale po wywołaniu ostatniej kliszy sie zdołowałem, może po prostu fotograf do niczego, bo zdjeć nie robi aparat;-)

niedziela, 1 maja 2005, 22:23

EOS 300 to bardzo miła maszynka. Robi fajne fotki. Mam takiego od lat.
Ale mam też Zenita E, który foci też znakomicie, tyle że trzeba się nakombinować z nastawami i ostrzyć ręcznie.
A co się stało z tą kliszą? Co Cię tak zdołowało?

poniedziałek, 2 maja 2005, 22:06

zdołowała mnie jakość zdjęć... zadne nie jest takie, jakie chcialbym, zeby było, niebo w ogóle nie jest niebieskie:/, po prostu jakos mi nie leży

Aha, zmieniło sie troche, Canon Eos300 to nie za 600zł jak pisałem, tylko za SKROMNE 900.... wiec odpada:-( z kolei znalazłem Minolte Dynax 5, w cenie, która mi odpowiada, komplet obiektywów do tego aparatu już posiadam, słyszałem ze to bardzo dobry aparat, dobrze słyszałem czy różnie to jest??

pozdrawiam wszystkich
-Michał

poniedziałek, 2 maja 2005, 22:19

Ale to wszystko nieważne, bo skoro masz już komplet obiektywów, to warto iść dalej w ten sam system. Body to pryszcz, zwłaszcza analogowe. Wymieniasz, kiedy chcesz. Prawdziwy koszt i kłopot to zdobyć dobre szkła.

A co do koloru nieba... Proponowałbym zastanowić się, na jakich materiałach robisz i gdzie wywołujesz. Ja od lat mam namierzony stały lab na Bielanach, do którego muszę jechać przez całą Warszawę. Ale wiem, że tam zrobią dobrze. :D Kiedyś poeksperymentowałem z mało ważnymi zdjęciami w innych labach i różnica jest jak między Trabantem a Mercedesem.

Przejście na np. system EOS da Ci autofokus i automatyczne ustawianie parametrów naświetlania, ale koloru nieba nie zmieni... :(

wtorek, 3 maja 2005, 08:18

Focilem na filmie fuji superia 100, a wywolywalem w labie kodaka..... Wiec chyba powinno być dobrze.

wtorek, 3 maja 2005, 10:13

Lab kodaka labowi kodaka nierówny. Niestety...
To nie MacDonald, gdzie BigMack powinien wszędzie smakować tak samo.
W każdym labie robią, albo mogą robić, korektę barw. Jak zaniesiesz tę samą fotkę do 10 różnych labów, to zobaczysz różnice.
Mnie np. sprawdza się robienie na filmach Kodaka z odbitkami na papierze Agfa. Ale każdy lubi swoje kombinacje. A i tak najważniejszy jest człowiek (jak w socjaliźmie :lol: ), to on Ci pieprzy odbitki.
Dopiero jak wykluczysz czynnik labu, spróbuj zastanowić się nad ewentualnymi swoimi błędami.
Co do body, poszukaj w necie danych o minoltowskich body, pasujących do Twoich obiektywów. Pewnie sporo się różnią parametrami.

wtorek, 3 maja 2005, 12:52

Obiektywy napewno pasują. To są Minolty, 35-70mm oraz 100-300mm, ojciec używal ich do Minolty 500si, a tam jest gwint Minolty na bagnet A, taki sam jest w Dynax 5, wiec powinny pasować, ale moze jest lepsze Body Minolty?? tez na tym samym gwincie? Bo nie ma sensu płacić za dobre body Canona czy innej firmy, skoro na obiektywy do niego trzeba wydać mająte.

Swoje błędy całyc zas biorę pod uwagę. Zastanawia mnie tylko skąd taka jakoś zdjęć, bo zawsze robie zdjęcia jednego motywu na 2-3 sposoby, tj. z rónymi ustawieniami czasu i przesłony, tak aby światlomierz wskazywał poprawnie... A mimo wszystko, zadne z tych dwóch czy trzech zdjęć nie jest takie, jakbym chcial, mianowicie jest za szare, lub jedna strona jest lepiej naświetlona druga słabiej(akurat to jest pewnie moim błędem), ale niektore foty po prostu są straszne.. mimo wskazań światlomierza co do poprawności naświetlenia.

Poza tym, zmiana aparatu jest chyba konieczna, do Zenita musiałbym dokupić ob. 200mm, gdyż takiego nie posiadam a jest bardzo użyteczny, z automatyką przesłony to wydatek 150-200zł, a co ładować pieniądze w Zenka, wole kupić pożądne body i używać obiektywów, które już posiadam.

Zastanawiam sie tylko, czy akurat te body?? Może są lepsze aparaty Minolty z tym samym gwintem??

wtorek, 3 maja 2005, 13:39

Pogoogluj i popytaj na forum minolciarzy.

wtorek, 3 maja 2005, 15:15

Sa lepsze, ale drozsze, np. Dynax7. Zalezy czy potrzebny Ci jest szybki AF? ;) Dynax czy 5, 40, 60, 7, 9 maja bardzo szybki AF. Inne strasze jak 600si, 700si, 800si maja wprawsdzie wolnieszy, ale sa lepiej wyposazone i nie masz odczucia plastiku w rekach. Plusem 5 jest to, ze mozesz do niego dokupic BP200, ktory umozliwa uzycia tanich baterii R4. Nowsze jak 60 juz tego nie maja, czego nie moge zrozumiec. :shock:
Co do objektywow to polcam z lat 80. Metalowe i jakosciowo nie do pobicia, jedynie seria G, ktora jest droga.

pozdrawiam

środa, 25 maja 2005, 02:30

Aha, bagnet Minolty nie zmienil sie od 20 lat, jest ten sam, mowiac o Minoltach AF. Tutaj chcialbym wspomniec, ze mamy rocznice 20 lat, jak Minolta, jako pierwsza, wyszla z AF.
Widzac jednak rozwoj digitalny, spi. :cry:

środa, 25 maja 2005, 02:33

A miałeś w ręku 7D? Droga, ale nieźle o niej piszą. Przewaga pozytywnych opinii, i kilka niedociągnięć. link Ja nie znam :(

środa, 25 maja 2005, 09:03

Ja mam Dynaxa 5, też kupiłem z drugiej ręki, po tym jak popsuł mi się zenit :cry: . Bardzo fajny aparat, szybki AF, porządny wizjer, dużo funkcji. Polecam.
Też robię na fuji i papierze kodaka, efekty bardzo dobre, aczkolwiek laboludki czasami ostro potrafią namieszać :D I dlatego lubię cyfrę, bo nikt mi się nie miesza.

środa, 25 maja 2005, 12:41
Moderator

Też miałem Minolty i naprawdę godne polecenia aparaciki. Tym bardziej przy dzisiejszych cenach... Aż chce się kupić tak o, aby mieć w zapasie zwykłe lustro.

środa, 25 maja 2005, 12:47

oczywiscie, ze mialem D7D w rekach...ladne dziecko, ale trzeba spojrzec na to objektywnie a nie przez szkla minolty. Canon rozwija wiecej i szybciej. Czy lepiej, na pewno nie, ale dla tego, kto chce miec juz lustrzanke i na dodatek digitalna, to idzie do Canona, bo ma cos do wyboru. Czy 350D, 300D, 10D sa godne uwagi? nie wiem, powyzej na pewno.
Dla kogos kto ma mozliwosc kupienia taniej i powtarzam tu taniej dynax5 to moge tylko przytaknac. Ergonomia minolty jest nie do pobicia ( z wyjatkiem Leica ).
Mala dygresja: przed tygodniem bylem w Saturn ( to samo co Mediamarkt, tylko zwie sie inaczej ) i nie wierzylem moim oczom: Nowa Dynax 5 +28-100 za 199euro :shock: :shock:
Ok, objektyw do kitu, ale za ta cena wprawdzie sie juz nowsza dynax 60 dostanie, jednak ten BP przemawia za D5.

pozdr.

środa, 25 maja 2005, 13:14

A Dynax5 w porównaniu z 505Si szybcieł pracuje. Kitowy obiektyw Dynaxa D ma szybki silniczek przez co AF jest dużo szybszy. Sam mam 505Si Super z tym co w podpiszie. Ostatnio męczyłem jeszcze 500, Nikona F85, Canona 300 i Canona 33. Wygrywa Canon 33 z obiektywem Tamrona 28-80 chyba i stałym światłem 2,8. Co do Jakiego używanego to uważam, że 505Si Super jest lepsza od Canona 300, a jeszcze lepszym rozwiązaniem jest Minolta Dynax 5 z obiektywami D. Minus Minolty - ma mniej tanich obiektywów niż Canon. Canona łatwiej i tanie obkupić w dodatkowe szkła.

To tak se pogadałem z doskoku bo lubię analogówki :D

Pozdro

czwartek, 2 czerwca 2005, 18:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]