Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 08:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaką lustranke analogową??? 
Autor Wiadomość

Post Jaką lustranke analogową???
Witam...

Przeszukałem całe forum i poczytałem troszke ale muszę Was dopytać jeszcze.
Otóż mam lustranke Canon EOS 300V, niestety albo stety ma zabrudzoną optyke tzn. lustro i te lusterka wewnętrzne od wizjera, pozatym zacina się lampa błyskowa mechanicznie więc generalnie nie jestem z tego aparatu zadowolony.
Poprzednio miałem dwa razy model EOS 300, ale niestety pierwszy miał bliski kontakt z podłogą :( (odsprzedałem na części) ale z niego byłem najbardziej zadowolony. Drugi EOS 300 skradziono mi w Ustce ale jakoś już nie robił fotek tak jak ten pierwszy. Teraz mam zamiar sprzedać tego Canona EOS 300V i kupić inną lustrzanke i tu jest cały problem - jaką?
Zastanawiam się pomiędzy:
Nikon F75, Minolta 60, Nikon f80, Minolta Dynax 7.
Najbliżej mi do Nikona F80 podobno to już półprofesjonal ale niestety chyba jeszcze jednak body jest z tworzywa? Cena za nowy około 1500 a 1800 w zależności od szkła w kompecie.
Nikon F75 cena około 1000 PLN także nowy.
Minolta Dynax 60 to koszt około 1400PLN - nowy.
czy polecacie jednak jakiegoś Canona (tylko nie EOS 300V!!!)lub inną marke: np. Leica.
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdro...
MC_NEO

niedziela, 1 października 2006, 21:02

Ja mam i F75 i F80 moja rada taka: jeśli masz kasę to kupuj F80 jeśli masz jej mniej to bierz F75 , oba aparaty zapewnią Ci znakomite fotki. Jest między nimi mała różnica: F80 naświetla bardziej „profesjonalnie” czyli w dziwnych sytuacjach robi zdjęcia raczej ciemne z tzw. klimatem. Natomiast F75 naświetla strasznie prawidłowo, jednak gubi przy tym klimat. Do tego w F80 lepiej widać i jest trochę wygodniejszy w obsłudze. Natomiast F75 jest bardzooo lekki , w czasie robienia zdjęć to trochę przeszkadza ale w plecaku już wcale ;)

Co do innych marek to nie wiem bo nigdy takowych nie miałem.

niedziela, 1 października 2006, 22:05
Post Jaką lustranke analogową???
Witaj,
ja miałem Nikona F80 przez rok, a potem się przesiadłem na Canona E50. Musze przyznać, że jeden i drugi daje piękne zdjęcia, Nikon jest niestety cały z tworzywa, Canon jest dużo solidniejszy, bo w połowie z metalu, dobra optyka jest na Allegro trochę tańsza do Nikona, ale kultura pracy obiektywów Canon Ultrasonic jest wprost genialna! i na koniec muszę przyznać, że Canon jakoś bardziej mi odpowiada pod względem ergonomii i rozwiązań technicznych - lepiej mi się nim fotografuje. Życzę powodzenia!

czwartek, 12 lipca 2007, 13:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]