Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 19:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 korekcja ekspozycji 
Autor Wiadomość

Post korekcja ekspozycji
Niedawno kupiłem lustrzankę AF, zastępując zasłużonego Zenita. Niestety nie bardzo jest dla mnie zrozumiałe zastosowanie i sposób działania funkcji korekcji ekspozycji. Bo przecież taką korektę wprowadzam zmieniając przysłonę bądź czas ekspozycji. Może chodzi o tryb całkowicie automatyczny - wówczas korekcja zmienia ustawienie czułości filmu, a automatyka koryguje przysłonę lub czas? Jak widać niewiele z tego rozumiem :oops:

poniedziałek, 23 grudnia 2002, 00:57
Ma ona sens i działa na programach automatycznych. Pracowałeś Zenitem więc zależności przysłona/czas w stosunku do czułości filmu dobrze znasz. Korekcję ekspozycji wprowadzasz np. robiąc zdjęcia pod światło na automacie. W rzeczywistości wygląda to tak jabyś zmienił ustawienia czułości filmu na aparacie. Ja nigdy z tego nie korzystałem. Myśląca głowa jest najlepszą korekcją ekspozycji.
Pozdrowienia :lol:

czwartek, 13 lutego 2003, 00:38
Ale macie wiedze na temat fotografi niech was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Korekcje ekspozycji ustawiamy na manualu!!! Stosuje się ją wtedy kiedy nasz światłomiesz WBUDOWANY W APARAT myli się, to dla pewność prześwietlamy na + lub nie doświetlamy na -, to jest korekcja ekspozycji.
W przypadkach kiedy nasz światłomierz się myli czasami ( nie zawsze) można zastosować szarą karte ale to już inna bajeczka.

Pozdrawiam Fotograf. 8)

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 16:40
Wyluzuj WOJTEKS, zarzucasz kolegom brak wiedzy, a z Twoją jak widać najlepiej nie jest. Korekcji używa się TYLKO w przypadku posługiwania się jakąkolwiek automatyką (przysłony, czasu, czy w trybie PROGRAM) wtedy wprowadza się korekcję do parametrów dobranych przez aparat. W manualu nie robisz korekcji, bo co można korygować, skoro sam wszystko ustawiasz? Pozdrófka

piątek, 17 września 2004, 16:57

Post re
arklin- po co trzy razy???

A tak generalnie to dzięki, sam nie wiedziałem o takich rzeczach, aż mi wstyd. Muszę se porządny, dogłębny poradnik kupić.

piątek, 17 września 2004, 18:47

Post Re: re
superbike2001 napisał(a):
A tak generalnie to dzięki, sam nie wiedziałem o takich rzeczach, aż mi wstyd. Muszę se porządny, dogłębny poradnik kupić.

Koniecznie :lol:

piątek, 17 września 2004, 23:57
Moderator

@superbike2001 - cały czas mnie zaskakujesz ;)

Szczerze, to chyba rzeczywiście powinieneś poczytać nieco. Ale tak proste zagadnienia są tłumaczone np. w instrukcjach do aparatów. Przynajmniej Minolta tak robi.

PS. Jest tu gdzieś wątek o ebookach fotograficznych - ściągnij sobie, jest tam kilka przydatnych rzeczy.

sobota, 18 września 2004, 01:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]