Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 11:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Tania lustrzanka 
Autor Wiadomość

Post Tania lustrzanka
Witam,
poszukuje jakiejś taniej lustrzanki analogowej. Zalezy mi na ladnych zdjeciach a za bardzo nie znam sie na analogach... Chce kupic bardzo tani aparat, oczywiscie moze byc uzywany.
i do lustrzanek ida takie zwykle klisze, tak?

niedziela, 8 lipca 2007, 14:55
E tam analog przy dzisiejszych cenach możesz mieć lustrzanke cyfrową za jakieś 1800zł ze sklepu a używaną nawet za jakieś 1100zł. W analogu najmniej zależy jaką lustrzankę wybierzesz liczą się tylko obiektywy jeżeli chodzi o jakość zdjęć.

poniedziałek, 9 lipca 2007, 07:26

ja wiem... tylko ja mysle o bardzo taniej lustrzance... o jakims zestawie z obiektywem z allegro...
bo mam cyfrowke i jak robie zdjecia to tak sie nie przykladam nie mam takiej motywacji bo wiem ze jak bedzie zle to sie skasuje a jak bedzie takie sobie to zostaje i potem wszyscy na to patrza ;p
a czy jest w ogole sens kupowania uzywanego analoga? moja cyfrowka ledwo zyje, ostatnio na imprezie zostala zalana szampanem i to canon a400 wiec cudow nie robi ;p

środa, 11 lipca 2007, 00:54

jeśli interesuję Cię tani sprzęt analogowy przyzwoitej jakości mogę zaoferować MINOLTĘ DYNAX 4 z obiektywem 28-80. Zrobiłem nią 12-14 rolek i jest w stanie idealnym. Ma pudełko, dokumenty, fakturę zakupu (2003 rok). Cena: 250 zł Mogę na priv wysłać przykładowe zeskanowane zdjęcia jeśliby Cie to interesowało.
Pozdrawiam :)
DomTom

środa, 11 lipca 2007, 12:39

Tylko jak by się dało wrzucić je np na imageshack.com to byłbym równie wdzięczny :)
i linki jakos na pw albo tutaj podesłać :)
z góry dzięki.

czwartek, 12 lipca 2007, 00:11
Post Tania lustrzanka
Witaj,
ja przeżyłem już swoją przygodę z fotografią cyfrową. Muszę przyznać, że mocno się rozczarowałem. Jako amator nie muszę mieć odbitek za 5 min., ani robić tysięcy ujęć na czerwonym dywanie w Cannes.

Z radością wróciłem do fotografii analogowej i muszę przyznać, że nie żałuję. Kupiłem na Allegro bardzo dobry sprzęt za rozsądne pieniądze (Canon E50 + obiektyw 28-105 f3,5-4,5 - REWELACJA!) Mam teraz piękne odbitki, również A4. Znalazłem też profesjonalne filmy kolorowe, które tak oddają kolory jak żadna amatorska cyfrówka! Jestem też szczęśliwy, że mogę znów delektować się kadrowaniem i wyzwalaniem migawki, ciągle pamiętając o doborze odpowiednich parametrów ekspozycji, zamiast "bezmyślnie" pstrykać cyfrówką tysiące podobnych ujęć...

Poza tym sprzęt analogowy zaczyna powoli drożeć i jak ktoś chce zainwestować rozsądne pieniądze, to na pewno znajdzie super sprzęt - przede wszystkim świetne szkła.

Serdecznie pozdrawiam i gratuluję decyzji! W razie pytań służę pomocą i radą.

czwartek, 12 lipca 2007, 12:55

hmm.. to co mozna kupic za okolo 300zl z obiektywem? Tak na poczatek, ale zeby zdjecia dobrze wygladaly.
NIe chce wywalac za duzo kasy bo moze grudniu uda mi sie zakupic lustrzanke cyfrowa [nie na swieta;p] wiec moze lepiej odpuscic sobie analoga i zaczekac te pare miesiecy i dolozyc te piniadze do cyfrowki...

piątek, 13 lipca 2007, 01:46
Post Tania lustrzanka
Witaj,
jeżeli mam być szczery, to jeśli myślisz o lustrzance cyfrowej, lepiej nie wchodź w analogową. Obiektywy z analoga będą miały inny kąt widzenia w cyfrówce, a niektóre mogą w ogóle nie pasować. Do cyfrowych lustranek produkowane są specjalne obiektywy, te kitowe niestety są bardzo słabej jakości.

Jeżeli mogę Tobie coś doradzić, to zanim kupisz lustrzankę cyfrową znajdź możliwość przetestowania tej, którą będziesz chciał kupić. Ja osobiście uważam, że warto poczekać z zakupem cyfrówki jescze parę lat, aż ta technologia, naprawdę mocno się rozwinie.

Kodak np. chce wprowadzić na rynek zupełnie nowy rodzaj matryc. Być może producenci lustrzanek zaczną w końcu montować matryce pełnoklatkowe. Mozliwości jest jeszcze wiele a ceny moga tylko spadać.

Za to, co cieklawe, ceny sprzętu analogowego zaczynaja powoli rosnąć...

Pozdrawiam.
Michał

wtorek, 17 lipca 2007, 10:23

Post Re: Tania lustrzanka
mike napisał(a):
Kodak np. chce wprowadzić na rynek zupełnie nowy rodzaj matryc.

Nie nowa matrycę, tylko zastapić tradycyjy filtr RGB filtrem RGB z dodatkowymi polami do pomiaru luminancji - dzięki czemu mozna będzie znacząco zmniejszyć poziom szumów.

mike napisał(a):
Za to, co cieklawe, ceny sprzętu analogowego zaczynaja powoli rosnąć...

Normalka, nic się nie produkuje, więc popyt rośnie i razem z nim ceny.

wtorek, 17 lipca 2007, 20:19

Ja bym zamiast lustrzanki, proponował dobry aparat dalmierzowy, który wydaje się być ciekawą alternatywą dla lustrzanek ze względu chociażby na kompaktowy rozmiar, jeśli nie stać Cię na Leice serii M, to polecam Canon P, Bessa-R, albo w cenie ok. 150-200 zł na Allegro łatwa do dostania Yashica Electro 35 GSN

sobota, 19 grudnia 2009, 15:18

jacek2004 do dzieła :lol:

sobota, 19 grudnia 2009, 23:47

Tranceprogress do podstawówki .... popatrz chłopie na daty postów.

poniedziałek, 21 grudnia 2009, 13:04

Powiedział co wiedział...bo nic innego nie mógł wymyślić. I komu by się podstawówka przydała?

poniedziałek, 21 grudnia 2009, 23:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]