Teraz jest niedziela, 15 lipca 2018, 23:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy kupujecie sprzęt fotograficzny przez Internet? 
Autor Wiadomość

Post Czy kupujecie sprzęt fotograficzny przez Internet?
Kupujecie przez Internet czy nie?
jest to ryzyko i chyba nawet większe niż kupowanie ciuchów, butów itp
Wypowiedzcie się
Warto ryzykować?

piątek, 20 marca 2009, 00:08

Post Re: Czy kupujecie sprzęt fotograficzny przez Internet?
Tylko sprawdzone marki, jak FotoJoker są warte uwagi. Mam jednak jedno ciekawe spostrzeżenie, co do kupowania przez internet: jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny, to często na allegro jest on znacznie droższy niż w pierwszym, lepszym sklepie internetowym. Ceny pomiędzy sklepami internetowymi a tradycyjnymi nie są duże, dlatego ja wolę droższy sprzęt kupować w tradycyjny sposób. Po za tym uważaj na Pocztę Polską - sklepy internetowe zazwyczaj bardzo dobrze pakują towar, na allegro różnie to bywa. Zdarzyło mi się kilka razy, że paczka z allegro nie doszła albo nosiła ślady otwarcia. Raz nawet pocztowcy potrafili wyciąć monety okolicznościowe z koperty.

piątek, 20 marca 2009, 08:20

Jak najbardziej kupuję, w szczególności różne drobiazgi typu:
- redukcje
- elementy oświetlenia studyjnego
- tła
- brackety
- filtry
- kable
- akumulatory i ładowarki

Często takiego asortymentu nie ma w żadnym sklepie. Grubsze rzeczy też kupowałem przez internet np. body, ale wtedy umawiałem się na opcję sprawdzenia przy kurierze. Często sprawdzenie na wygląd wystarcza, np jak wszystko jest zapakowane fabrycznie (co widać) to jest ok. Jedna dwie fotki i już wiadomo , że nie jest to sprzęt ze zwrotu. Z resztą najbezpieczniej jest kupować sprzęt z najwyższej półki a nie ten najbardziej popularny :wink:

Obiektywy zawsze sprawdzam przez zakupem, kilka kontrolnych fotek i sprawdzenie na komputerze wystarcza.

Bardzo ciekawe jes kupowanie w euroagd bo sprzęt można spokojnie sprawdzić w sklepie, ale ceny tam są dość wysokie, więc jedynie opłaca się w opcji rat 0%.

Z resztą jak kupujesz indywidualnie przez internet to przysługuje Ci zwrot towaru w ciągu 10 dni.

piątek, 20 marca 2009, 09:56

Swoją A1 i 60 kupiłem przez internet natomiast Alfę 300 w FJ bo było taniej niż na Allegro.

piątek, 20 marca 2009, 18:11

Nio a za taką usługę sprawdzenia przy kurierze się płaci dodatkowo?
tzn wiem że to niedorzeczne trochę, bo jak się chce sprawdzić powinno być to za darmo ale coś takiego słyszałam
ja w sumie jak narazie nie sprawdzałam nigdy przy kurierze i raczej kupuję w zaufanych sklepach i sprawdzonych już przeze mnie

noi tak jak jacek2004 to jest dobre że więcej sprzętów a raczej może akcesoriów jest na necie
zwroty są - nie wiem czy wszędzie ale tak przynajmniej być powinno i to za te same pieniądze co się kupiło dany produkt

niedziela, 22 marca 2009, 15:40

Ja kupuje w sieci sprzęt. ale ostatnio się przejechałam. Nie podam nazwy sklepu. Ale rok temu kupiłam body nikona i szkiełko z sigmy i wysłali mi używane. Coś nie tak, musiałam 2 tyg czekać na zwrot...

środa, 8 kwietnia 2009, 10:08

ja podobnie jak jacek2004, zazwyczja drobne rzeczy kupuję w internecie, zazwyczaj korzystam z xxxxxx.Maja dobra obsluge i nigdy nie narzekałam na zadne przygody. Poza tym wszystko sprawnie i szybko idzie u nich.
Zazwyczaj staram się kupować rzeczy, które nie kosztują mnie majątek, w razie gdyby jednak coś się stało. Na szczęscie nie mam na razie co narzekać i myślę, że dopóki się nie sparzę, to będę w necie dalej robić zakupy.

wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:50

Witam. Moim zdaniem są strony warte polecenia, którym mógłbym zaufać jeśli chodzi o zakup sprzętu. Owszem można natrafić na nieuczciwą firmę ale na szczęście są firmy godne polecenia. Strach zawsze będzie. Ale będzie mniejszy jak kupimy sprzęt u wiarygodnego sprzedawcy.

piątek, 17 kwietnia 2009, 15:55

Jasne, że tak. Ja jakąś chwile temu kupiłam na redcoon.pl świetną lustrzankę cyfrową z Nikona. Ma mnóstwo udogodnień, system AF Nikon Multi-CAM, wyjście video HDMI, ekran LCD (TFT) 3,0. Udało mi się nawet sporo zaoszczędzić, na mieście widziałam w wyższej cenie.

piątek, 22 stycznia 2010, 16:51

Oczywiście, że tak. W przypadku zakupów przez Internet ważne jest podejście do transakcji a nie to, co się kupuje. Nie można powiedzieć, że sprzęt foto to ryzyko a np. spodnie czy samochód to nie. Jeśli człowiek ma głowę na karku to mało wyda a znajdzie w Internecie dosłownie cuda, których często nie kupi w żadnym sklepie. Od lat kupuję przez Internet różne rzeczy, łącznie z aparatami fotograficznymi i wszystko jest OK.

wtorek, 6 kwietnia 2010, 18:48

oczywiście kupuje przez internet ale nigdy nie odbieram przez kuriera ,najpierw rozglądam sie po sklepach internetowych i po lokalizacji żeby było blisko miejsca zamieszkania następnie dzwonie do firmy -można przyjechać zrobic parę testowych fotek przy okazji można trochę się potargować jeżeli towar mi odpowiada to płacę na miejscu i odbieram
tak samo jest z drobnicą mozna przyjechać i na miejscu sprawę załatwić -oczywiście wcześniej dzwonię czy mają na stanie dany towar nie muszę czekac na kuriera i opłacać przesyłek towar dostaję od razu do ręki i widzę czy nowy czy używany bo z tym różnie bywa jak się nie widzi towaru

czwartek, 8 kwietnia 2010, 20:41

dla mnie Becky wyczerpał temat , ja jeszcze zanim coś kupię via internet zgłębiam wyniki testów ile dostępne i póki co niczym co kupiłem się nie rozczarowałem

piątek, 16 kwietnia 2010, 02:09

Witam, myślę że do każdego zakupu w necie należało by podchodzić indywidualnie, jest wiele miejsc gdzie można się „naciąć” szczególnie trzeba uważać na allegro, ale oczywiście jest też dużo miejsc gdzie można bezpiecznie i tanio kupić dobry markowy sprzęt. :D

sobota, 24 kwietnia 2010, 10:47

Myśle że dużo zależy od miejsca w którym kupujesz-czyli w jakim sklepie internetowym. Ale szczerze mówiąc to mam swoje sprawdzone firmy ze sprzetem elektronicznym w których mogę kupić bez obaw.

czwartek, 1 lipca 2010, 12:32

Tak jak przedmówcy, również uważam, że warto kupować ze sprawdzonych źródeł. Dodatki takie jak filtry i kable nie są zbyt drogie i spokojnie można robić internetowe zakupy. Aktualnie mam do sprzedania Filtr fotograficzny HAMA polaryzacyjny kołowy 52mm. Bardzo tanio,bo mi się już nie przyda-zmieniłam sprzęt, a ktoś inny chętnie z tego skorzysta.
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: paulina.kowalska86@wp.pl

wtorek, 22 lutego 2011, 16:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona