Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 09:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Ostrzezenie przed sklepem InFoto (FoxFoto) 
Autor Wiadomość

Post Ostrzezenie przed sklepem InFoto (FoxFoto)
Witam

Ostatnio zrobilem zakupy do swojego aparatu, skuszony konkurencyjnymi cenami sklepu InFoto (FoxFoto) http://www.infoto.pl/ i teraz ... ŻAŁUJĘ!

Dzięki soczewce mam zdjęcia tęczowe, choc fotografuje obiekt dwukolorowy (czarno-bialy).

(po fakcie, gdy szukalem co inni sadza o tym sklepie znalazlem to -> http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=1235741 )

Filt polaryzacyjny daleko odbiega od tego co o nim napisali. Rownie dobrze moglem na obiektyw naciagnac rajstope. Poza tym po zamocowaniu go do obiektywu wydaje sie jakby zaraz mial odpasc.

Oslona przeciwsloneczna? Tak, jest bardzo wspaniala. Trzeba ją złożyć (sic!) zeby nie winietowala na szerokim kącie. Mozna ja kupic jak ktos chce sie przylansowac szerokoscia obiektywu, bo dzieki niej aparat wyglada jak w filmach CSI.

Podsumowujac, nie warto zawracac sobie glowy ich produktami. Lepiej postawic na troche drozsze i cieszyc sie nowym sprzetem.

Przepraszam jesli wybralem zly dzial forum

wtorek, 4 sierpnia 2009, 11:35

Post Re: Ostrzezenie przed sklepem InFoto (FoxFoto)
Ja przestałam eksperymentować. Nie kupuję na żadnych aukcjach, ani w sklepach które nie mają wyrobionej opinii i pozycji na rynku. Swój aparat kupiłam na redcoon.pl, w sklepie internetowych z rtv, agd i fotograficznym, generalnie z wielkim wyborem wszelkiej elektroniki najlepszych producentów. Wszytko co na stornie mają w magazynie, więc wysyłka zamówienia trwa krótko, sprzęt fachowo zapakowany, wszytko się zgadza. Polecam na przyszłość.

niedziela, 24 stycznia 2010, 21:52

O aukcjach lub sklepach internetowych warto poczytać np w czasopismach fotograficznych,ostatnio było kilka ciekawych artykułów na ten temat. I dzięki za ostrzeżenie,będe miał tą firme na uwadze.

czwartek, 1 lipca 2010, 12:39

Ja też już się przejechałam na niskiej cenie.. Ale zawsze warto próbować reklamować, oddawać, walczyć o swoje. czasem się udaje!

wtorek, 22 listopada 2011, 12:05

oj tak - chyba zdecydowanie lepiej nie sępić kilku groszy i mieć pewność co do zakupionego towaru i jakości sprzętu.

sobota, 11 lutego 2012, 16:32

Może rozwiązaniem by było zrobienie jakiegoś małego rankingu sklepów, choć prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak by miała wyglądać weryfikacja rzetelności ocen.

środa, 7 marca 2012, 11:44

jeśli kupować to tylko w dużych i sprawdzonych, może ciut drożej ale pewniej - coś za coś.

środa, 21 marca 2012, 15:17

Ja kupiłam dwa obiektywy na allegro, wcześniej zapoznałam się z komentarzami innych kupujących ,były pozytywne , po za tym miałam możliwość osobistego odbioru.
Moja transakcja zakończyła się pomyślnie, troszkę taniej i wszystko ok, ale faktycznie łatwo znaleźć nie uczciwych sprzedających.

poniedziałek, 26 marca 2012, 09:13

do allegro jakoś nie mam przekonania... tam też zdarzają się naciągacze, niestety. ale wiem, że na niektórych forach fotograficznych można się umówić z użytkownikami na sprzedaż przez allegro - wiadomo, w jakimś stopniu takiego forumowicza możesz poznać, więc w efekcie zaufanie ciut większe niż do kogoś zupełnie obcego..

czwartek, 18 października 2012, 09:42

po zakupie internetowym masz 10 dni na zwrot, warto o tym pamiętać. tylko nie wiem co ze zwrotem za transport?

środa, 6 marca 2013, 13:29

zdaje się, że za transport przy odsyłaniu towaru do sprzedawcy musisz zapłacić sam... nie wiem czy potem za wysłanie zamienionego towaru też, ale generalnie wychodzi to dosyć droga impreza.

czwartek, 7 marca 2013, 21:47

bednarek napisał(a):
po zakupie internetowym masz 10 dni na zwrot, warto o tym pamiętać. tylko nie wiem co ze zwrotem za transport?
Oczywiście kuriera w obie strony płaci klient. Jest jeszcze mały haczyk, o którym mało kto wie. Jeżeli kupujesz "na firmę" to już nie masz prawa do zwrotu tak jak to jest z osobami prywatnymi.

piątek, 8 marca 2013, 12:52

Fotek33 napisał(a):
jeśli kupować to tylko w dużych i sprawdzonych, może ciut drożej ale pewniej - coś za coś.

Przy kupowaniu przez neta nie ma reguły. Najgorzej jest chyba na alegro przy drobnych/tanich rzeczach właśnie w przypadku dużych sprzedawców. Mały się często stara, a duży to olewa klienta, nawet świadomie wysyła wadliwy towar jak jest tani, bo zakłada że klientowi nie będzie się chciało zwracać. Z kolei w markecie to mogą wymienić na inny, ale o zwrot pieniędzy już trzeba powalczyć i wykłócać się.

Z kolei co do FoxFoto - raz tylko lata temu miałem do czynienia, ale moja relacja z nimi była całkowicie pozytywna.

Ostatnio edytowano środa, 16 lipca 2014, 17:45 przez Bumcyk, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 19 marca 2013, 17:53

Masz prawo zwortu i na razie za przesyłkę według prawa płaci sklep. Ale ma to zastosowanie tylko w przypadku osób prywatnych nie na firmę :( ja też kupuje już tylko w sprawdzonych sklepach. Dużo zakupów robie w foto tipie

poniedziałek, 6 maja 2013, 13:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]