Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 04:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 zakup używanego kompaktu o dobrych parametrach 
Autor Wiadomość

Post zakup używanego kompaktu o dobrych parametrach
Miałem w swojej karierze kilka aparatów cyfrowych różnych firm (kompakty) w tej chwili mam canona a720is.Raczej kupuję sprzęt lekko używany ale nie zawsze,postanowiłem zmienić aparat na taki który ma bardziej szerokokątny obiektyw i kręci filmy w rozdzielczości HD.Wybór padł na canona sx240hs,kupiłem używany i się zawiodłem jakością zdjęć (slaby kontrast,słabo odwzorowuje szczegóły itp..) odesłałem sprzedającemu i odzyskałem pieniądze.Okazało się że mój kolega ma nowego canona sx260hs,pożyczyłem od niego ten aparat i również jakość zdjęć jest kiepska.Moją ocenę opieram na tym że robiłem te same ujęcia moim starym a720is i na nim zdjęcia są lepszej jakości (aparaty ustawiane w tym samym miejscu i fotografowana ta sama sceneria) Nie oczekuję rewelacji ale o co tu chodzi? Może ktoś mi doradzi jaki aparat kompaktowy zakupić żebym był zadowolony (wydaje mi się że powinien to być jednak sprzęt używany,ponieważ te "nowe" chyba robią gorsze zdjęcia)ma to być w miarę niedrogi kompakt i żeby można kręcić filmy w hd.Aparat będzie używany na imprezach,wycieczkach itp.. najczęściej przy ustawieniach auto.Canona 240 i 260 testowałem na auto i manualu a mimo wszystko a720is na auto robił lepsze zdjęcia.Zdjecia testowe robiłem w plenerze przy lekkim zachmurzeniu.Oczekuję na porady od osób które udzielą jej na podstawie praktyki a nie testów teoretycznych.Co dziwne sx 240 i 260 mają dobre recenzje.Generalnie chodzi o dobre zdjęcia ,szeroki kąt i filmy w hd,matryca do 12mln pixeli,zoom 4-12.

piątek, 2 maja 2014, 13:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]