Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 21:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Program PC do generowania fotografii z przeszłości... 
Autor Wiadomość

Post Program PC do generowania fotografii z przeszłości...
Witam. We Wrocławiu, w Czerwcu, będę prezentował program komputerowy, który pokazuje zdjęcia z przeszłości i przyszłości. Zdaniem jednych ludzi kompletna paranoja i idiotyzm, dla innych…
No właśnie. Na jakiej zasadzie działa.
Potrafię utworzyć program w Basic. Natomiast języki programowania na PC nie są mi znane.
Zasada działania programu jest prosta.
Skoro każde zdjęcie analogowe wprowadzone do komputera za pomocą skanera, lub cyfrowe, można sprowadzić do postaci:
1. Rozdzielczości (wartość stała a liczba punktów skończona)
2. Liczby odcieni (wartość stała a liczba odcieni piksela od białego do czarnego skończona)
To można napisać program komputerowy, którego zadaniem byłoby wygenerować wszystkie możliwe obrazy/zdjęcia o stałej rozdzielczości, stałej liczbie odcieni dla wszystkich pikseli, z ich wszystkimi kombinacjami przemieszania się ich na owej płaszczyźnie.
Choć jawi się tutaj zarys filozofii i matematyki w elementach wiedzy o fotografii, można całkiem poważnie i odpowiedzialnie sformułować wniosek, że każde takie zdjęcie, które można było zrobić, albo będzie można, da się w jakimś czasie „wygenerować”.
Bo w końcu punkty stale mieszające się i przemieszczające na owej płaszczyźnie, jeśli nie układają się losowo, lecz na zasadzie wyczerpania wszystkich możliwych kombinacji ich ułożenia, przedstawią w końcu wydarzenie, jakie miało miejsce np. 2000 lat temu…
Oczywiście nie będziemy wiedzieć, z jakiego okresu pochodzi fotografia, co jednak z sytuacją, jeśli punkty zakreślą kontur i ilustracje wydarzenia, jakie możemy poświadczyć?
PS. Temat wyśmiano na innym forum...

niedziela, 1 maja 2011, 20:17

Post Re: Program PC do generowania fotografii z przeszłości...
Teoretycznie można by rzucić kawał dobrej liny jednym jej końcem w górę i szybko wspiąć się po niej zanim opadnie, ale proponuję fizycznie to przetrenować, teoretycznie można by też tak długo mieszać w garnku z zupą, aż poszczególne jej składowe zamienią się w pierwotne warzywa, wszak kombinacja wszystkich możliwych położeń molekuł jest skończona, więc kiedyś musi się to udać...
Nie pomyślałeś tylko o pewnym fakcie, że choćbyśmy nie wiem jak długo mieszali w pomidorowej, to nie otrzymamy z niej ogórkowej, gdyż ogórków nigdy w niej nie było.
- Jestem Twoim fanem, ale spóźniłeś się z postem o miesiąc :mrgreen:

Ostatnio edytowano sobota, 7 maja 2011, 15:19 przez Montażysta Darek A., łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 3 maja 2011, 22:46

Witaj.
Program jest chroniony prawnie.
I najważniejsze, że działa.
Zabrakło Ci wyobraźni i chęci zrozumienia, że to jest możliwe.

sobota, 7 maja 2011, 12:21

Faktem jest, że żyjemy w czasach totalnej ciemnoty, ale nie traktuj ludzi jak idiotów.

sobota, 7 maja 2011, 15:18

A kiedy stwierdziłem, że traktuję ludzi jak idiotów?
Napisałem czarno na białym jak to działa, bo to zwykła matematyka, z elementami nieco filozoficznymi, ale doprawdy dziwię się Wam, że zajmując się fotografią, rozumiejąc pojęcie rozdzielczość, piksel, odcienie piksela, nie olśniło Was, co do mojego patentu, jaki został już dawno zgłoszony.

http://www.youtube.com/watch?v=jb2IYjljLXk

sobota, 7 maja 2011, 18:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]