Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 22:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Nasze nowe zdjęcia w forumowym albumie :) 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Nasze nowe zdjęcia w forumowym albumie :)
Witajcie!

Chciałbym zaproponować nowy, żywy temat, w którym informowalibyśmy się nawzajem o nowo dodanych zdjęciach w forumowym albumie, który, przypomnijmy, znajduje się na stronie: http://www.-.prv.pl.

Nie wszyscy bowiem często na nią zaglądają i nie zawsze wiedzą o pojawiających się tam fotkach. Myślę, iż w ten sposób zdecydowanie bardziej moglibyśmy rozpropagować tę stronę, nie tylko wśród nas samych, ale także w gronie gości, odwiedzających "ŚwiatObrazu".

Sądzę, że powinniśmy tutaj komentować fotografie zamieszczone w albumie i może prowadzić małą dyskusję. Wszelkie pochwały, zachwyty, rozczarowania, a nawet nagany mile widziane (choć bez przesady). Nasze wypowiedzi mogłyby pozwolić autorom prac docenić ich wysiłek i zdobyć uznanie lub pomóc w zwróceniu uwagi na niedociągnięcia, co zaowocowało by lepszymi efektami w przyszłości.

Mile widziane byłyby opisy uzupełniające do zdjęć (jeśli konieczne), które mogłbyby rozjaśnić przedstawioną sytuację lub dodać jej uroku :) A może krótka historyjka wprowadzająca? Wiadomo powszechnie, że długie komentarze w albumie powodują jego rozjeżdżanie się i nie są tam mile widziane.

Pożądana jest też dyskusja odnośnie konkretnych modeli aparatów, które dzięki naszym wypowiedziom mogą tu wiele stracić lub zyskać. Miejmy nadzieję, że to rozjaśni umysł niektórym niezdecydowanym i pokieruje ich przy wyborze aparatu.

PS. Czy ten temat może być chwilowo lub na stałe przyklejony? Czy coś w nim dodać albo zmienić?

Ostatnio edytowano czwartek, 6 maja 2004, 15:16 przez Vendeur, łącznie edytowano 3 razy

poniedziałek, 29 marca 2004, 21:24
Moderator

Wysyłam dziś zdjęcia do Galerii, wykonane niegdyś starą Minoltą SRT101t (chyba) oraz nieco nowszą 505si. Zdjęcia zostały ponownie sfotografowane Minoltą Z1 (co za zbieg okoliczności - ta sama firma :) ), ponieważ nie mam innej możliwości ich przekształcenia na formę cyfrową.

Zdjęcia wykonane w pełbym manualu, w ISO 50 lub 100, z ręcznym lub czasami predefiniowanym balansem bieli. Zamieszczami ich 6, co nie znaczy, że są wszystkie jakieś super, ale chciałem uzyskać opinie odnośnie efektów takiego podwójnego fotografowania. Nie wiem na ile dobrze mi to wyszło.

Zaznaczam, że zdjęcia nie zawsze były idealne w oryginale, ale jednak widać minimalne pogorszenie jakości i ostrości po cyfrowym zapisie.

Zdjęcia:

Grzyb - jest to grzyb znaleziony w Bretanii, we Francji, umieszczony na stołku przykrytym zieloną narzutą. W tle inny materiał, symbolizujący niebo. Chciałem uzyskać ciekawy efekt i częściowo mi się udało. W sumie miało wyglądać jak w naturze, no ale...

Błyskawice (1 i 2) - zdjęcia wykonane z ręki, z aparatem opartym o poręcz balkonu. Czas otwarcia migawki "bulb", innych ustawień nie znam. Oczywiście czekałem po prostu na błysk i później zwalniałem spust, co w efekcie zapisywało ostatnie jasne widowisko :)

Tatry - zdjęcia demonstrowane głównie w celu sprawdzenia ich odwzorowania, choć nie zaprzeczam, że mi się podobają. Na jednym widać ładne wzgórza w chmurach (widok od strony schroniska w Dolinie Pięciu Jezior), na drugim z kolei kanion (Dolina Kościeliska) na podobieństwo buszu, czy dżungli.

Policja - zdjęcie, tak jak Tatry wykonane 505si (automat zawsze). Raczej jako ciekawostka i humorystyczny obrazek z dawnej Polski.

Proszę o opinię i sugestie, czy te zdjęcia mają prawo znajdować się w tym dziale. Mi jest to troszkę obojętne i jeśli komuś nie odpowiada, to poproszę o usunięcie.

PS. Zdjęcia pojawią się we wtorek rano zapewne.

poniedziałek, 29 marca 2004, 21:38
Moderator

Dobra, odklejam temat, bo chyba nikt go nie widzi :( Paradoks.

wtorek, 30 marca 2004, 00:02

spokojnie... poprostu w zeszłym tygodniu wysyłałem zdjęcia i żadnych ciekawych nowych nie mam .. a żeby dyskutować na temat Twoich to pierw muszą się ukazać.. także trochę cierpliwości ;)

wtorek, 30 marca 2004, 07:47

Swoją drogą, Int - przerwałeś taki uroczy monolog... ;)

wtorek, 30 marca 2004, 07:50
Moderator

Swoją drogą, Int - przerwałeś taki uroczy monolog... ;)

:oops:

No, myślałem że ten post będzie kolejnym moim, ale jednak nie. Niestety poszedłem spać po 4:00 w nocy i nie byłem trzeźwy na tyle, aby wysłać jeszcze zdjęcia - robię to teraz, więc nie wiem kiedy się pojawią.

Ciekawostka. Zdjęcia po wykonaniu aparatem zajmowały około 400 kb, a po edycji w Paintcie i zapisaniu już tylko ok. 150 kb, bez widocznego pogorszenia jakości... Uważam, iż zdjęcia w Z1 wogóle zajmują dużo miejsca, ale to już temat na kolejny wątek. Chodzi głównie o ten 640x480 - mają prawie 100 kb i nie mogę takich dawać na aukcje - a robione S50 zajmowały połowę mniej minimum, przy podobnej jakości.

wtorek, 30 marca 2004, 11:16

gdy obrabia się dodatkowo pliki to przy zapisie ponownie są kompresowane.. i z tąd zajmuja mniej niż "orginał"..

yyy to co mieliśmy komentowac skoro zdjęć nie wysłałeś?? :lol:

wtorek, 30 marca 2004, 12:28
Zdjęcia już są na stronie, zapraszam, And

wtorek, 30 marca 2004, 17:06
Moderator

Prosiłbym tylko o użycie w opisach polskich znaków :P

No i myślałem, że jakieś zdjęcia znajdą się w Galerii, skoro prosiłem o to, ale najwyraźniej nie zostały zakwalifikowane przez jury... :(

środa, 31 marca 2004, 01:04
dobrze ze jedno z moich sie zakwalifikowalo :D

środa, 31 marca 2004, 07:59
Moderator

Najwyraźniej Jury zmieniło zdanie i dało jakieśm oje fotki do Galerii, tylko dlaczego akurat te??? Sądzę, że lepiej tam wrzucić Grzybka i Błyskawice - ma ktoś jakieś zdanie o tych fotkach? Czy temat "umiera" tak szybko?

piątek, 2 kwietnia 2004, 12:17

błyskawice są niezłe - są na tyle mało uchytne że sam fakt że udało Ci się je uchwycić zasługuje na uznanie :) co do grzybka.. uważam że za mała głębia ostrości, ale grzybek sam w sobie niczego sobie :D

piątek, 2 kwietnia 2004, 12:40
W galerii nie ma czegoś takiego jak jury.
To autor deklaruje czy w zdjęcie ma być również zamieszczone w galerii.
Ponieważ ostatnio mam zakręcony czas w pracy, może się pojawić "przeoczenie" i pomimo zaznaczenia że zdjęcie idzie również do galerii zapominam dać odpowiedni znacznik (sorry Vendeur). Wtedy wystarczy napisać maila i poprawię jak najszybciej będzie to możliwe. Wrzucenie zamieszczonego zdjęcia również do galerii to kwestia kilkunastu sekund!
Samodzielnie staram się nie prowadzić żadnej kwalifikacji zdjęć, ponieważ galeria przedstawiałaby wyłacznie zdjęcia które się dla mnie podobają, a mój gust nie musi być doskonały i zbieżny z gustami innych :wink: .
Jury, to uczestnicy tego forum i to oni mogą ewentualnie krytykować lub chwalić zamieszczone w galerii zdjęcia.
Dla jasności opiszę jakie dane muszę przypisać dla kazdego zdjęcia żeby mogło się pojawic na stronie:

- Autor
- Sprzęt
- Kategoria
- Tytuł
- Komentarz
- Znacznik: czy idzie do galerii - domyślnie "nie idzie".

Jeżeli do każdej przesłanej porcji zdjęć otrzymam takie dane, (najlepiej w tej kolejności) to zdjęcia pojawią się w miarę szybko, i w tym miejscu w którym autor chciałby je zobaczyć.
Nadal wiele zdjęć przychodzi bez tytułu lub bez opisu, przeważnie bez tytułu, a rzadkością jest informacja o kategorii w jakiej autor widzi zdjęcie.
np. ocena czy zdjęcie ma być w sekcji makro, czy testy, lub dodatki niekiedy sprawia mi duże trudności. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić, dodać lub uzupełnić kategorie zdjęć!

Pozdrawiam wszystkich, And

P.S. Moje zakręcenie objawia się między innymi tym że często nie mam nawet czasu żeby spokojnie wejść na to forum. Mam nadzieję że ten stan nie potrwa zbyt długo.
Jeżeli chodzi o polskie znaki to dołożę wszelkich starań :oops: .

Ostatnio edytowano piątek, 2 kwietnia 2004, 12:56 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 2 kwietnia 2004, 12:52

Uczciwie - odnoszę wrażenie, że zdjęcia trochę tracą z uwagi na formę, tzn. ponowne fotografowanie cyfrakiem - zresztą sam to zasygnalizowałeś. To jednak odbija się na jakości - tzn. nie jest tragicznie, ale jednak coś nie tak; odnoszę wrażenie, jakby oberwała ostrość i kolory. Żadne skanowanie naprawdę nie wchodziło w rachubę?

Na tym drugim w Tatrach to Ty? Co do błyskawic - też na nie polowałem, urocze hobby. ;)

Pozdrawiam.

piątek, 2 kwietnia 2004, 12:53
Moderator

Błyskawice rzeczywiście BARDZO trudno uchwycić. Ale największym problemem jest sama burza. Nie rzadko bywa tak, że przez cały rok żadna się nie pojawi! W ciągu kilku ostatnich lat szczerze nie miałem prawie żadnej okazji na takie zdjęcia. W poprzednie wakacje próbowałem zrobić podobne fotki koło Myśliborza, ale padał mocno deszcz i nie miałem jak się ustawić odpowiednio :(

Teraz zrobię wszystko, aby popróbować na Z1. Wiem już, że przydałaby się mniejsza przysłona troszkę, aby były ciemniejsze. Ale niedługo wybieram się na przechadzkę po Wrocławiu nocą i mam nadzieję, że tu uda mi się zrobić prawdziwe rodzynki :) Gdyby się jeszcze troszkę ociepliło :)

A co sądzicie o "Policji"?

OK Ginty, poszukam kogoś, kto miałby skaner i postaram się ponowić reprodukcję. Odnośnie zdjęć, to ostrość była kiepska w oryginałach: Grzyb i Tatry z moją Lubą ( :) ). Kolory i ogólnie jakość jest wyraźnie gorsza po reprodukcji zdjęcia Grzyb. Reszta w miarę dobrze.

piątek, 2 kwietnia 2004, 13:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona