Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 06:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Sztuczne Ognie 
Autor Wiadomość
Moderator

A może byśmy się kiedyś umówili na jakiś wypad zdjęciowy :) :?:

Ja byłem już wcześniej przygotowany i rozłożyłem się koło wyspy Słodowej, na tym pólwysepku koło młyna Maria. Ciekawe, że przyjechały tam 2 radiowozy - karetka i straż miejska - aby też sobie pooglądać.

Prosiłem w innym temacie o odpowiedź na pytanie:

"Dodatkowe pytanie. Czy skoro robię zdjęcia w nocy przy ISO 50, które nie charakteryzuje się szumami, to czy mogę wyłączyć funkcję sprzętowego odszumiania w aparacie? Bo to zabrało mi bardzo dużo czasu podczas pokazu sztucznych ogni i mam przez to mniej fotek Czy sama różnica w długości czasu "naświetlania" wprowadza różnicę w zaszumieniu? Czy mając migawkę otwartą 10 sekund przy ISO 50 będę miał więcej szumów, niż np 2 sekundy też przy ISO 50? "

Proszę kogokolwiek o odpowiedź.

Co do wrzucania tutaj zdjęć, to gdy piszesz wypowiedź masz na górze kilka przycisków, jest wśród nich "Img". Naciskacz ten przycisk jeden raz, wpisujesz adres zdjęcia i później jeszcze raz nciskasz. Albo po prostu po obu stronach linku do zdjęcia wpisujesz (img) i (/img), gdzie ( ), to nawiasy kwadratowe, czyli [ ].

Pozdrawiam.

sobota, 1 maja 2004, 22:01

Czekamy na zdjęcia :!:

I jeszcze pytanko (poza tematem, nie zarejestrowałeś się więc nie mogłem Ci priva napisać) nie wiesz jakie lampy dobrze spisują się z A1?

niedziela, 2 maja 2004, 13:15

@Vendeur odklej ten temat! Przecież fajerwerki są tylko kilka razy do roku. Zaśmieca on i zaciemnia polazoofkę! Przyklejone powinny być tylko główne kategorie: Ludzie i arch, Nocne, Przyroda, Makto, Światło sztuczne, Cudaki i Galerie prywatne.
Reszte powinieneś odkleić żeby nie mieszać

czwartek, 6 maja 2004, 14:39
jestem tu pierwszy raz i chcialem pochwalic sie zdjeciami fajerwerkow zrobionymi przedwczoraj. Sadze,ze jak na pierwszy raz jest niezle,ale blednie napisaliscie,ze trzeba ustawic przyslone 8. Na 8 nic nie bylo widac i dopiero jak zmniejszylem na 3.2 wyszlo ok. Czas mialem od 1.6 do 2 sek. Oczywiscie na statywie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

poniedziałek, 31 maja 2004, 12:58

Czy skoro robię zdjęcia w nocy przy ISO 50, które nie charakteryzuje się szumami, to czy mogę wyłączyć funkcję sprzętowego odszumiania w aparacie? Bo to zabrało mi bardzo dużo czasu podczas pokazu sztucznych ogni i mam przez to mniej fotek Czy sama różnica w długości czasu "naświetlania" wprowadza różnicę w zaszumieniu? Czy mając migawkę otwartą 10 sekund przy ISO 50 będę miał więcej szumów, niż np 2 sekundy też przy ISO 50?

z wlasnego doswiadczenia na olim 720 wiem, ze na 8s i calym wachlarzu czulosci, poza goracymi pikselami nie wiele bylo widac.
720 nie ma jakiejkolwiek redukcji szumow, stad mysle, ze moze byc pododbnie... :(

poniedziałek, 31 maja 2004, 15:30
Moderator

Źle się zrozumieliśmy. Są różne sztuczne ognie. Jedne wymagają przesłony 8 inne 2,8 - to zależy od ich jasności. Jedno jest pewne - zdjęcia powinny być rozione przy krótkich czasach migawki (raczej poniżej sekundy i to grubo), aby się tak nie rozjeżdżały efekty, bo to nieciekawie wygląda. Wedłgu mnie czas maksymalny to 1/4 - 1/2 sekundy.
Niestety nie mam okazji tego zweryfikować dokładnie. To jedynie moje doświadczenia z dotychczasowej praktyki.

poniedziałek, 31 maja 2004, 17:13
Nastepnym razem sprobuje z mniejszymi czasami migawki,bo faktycznie niektore zdjecia wyszly troche przeswietlone. Ale ciezko jest na miejscu wybrac odpowiedni czas migawki i przeslone,nie wiedzac jakie beda fajerwerki. Dam znac jakie efekty uzyskalem.
Pozdrowienia

poniedziałek, 31 maja 2004, 19:55

Czemu koledzy - jeden z drugim nie podejdziecie do zagadniena praktycznie skoro fotografujecie sprzętem o unikalnej dla fotografującego właściwości - czyli cyfrówką! Ja całe lata eksperymentowałem notując różne nastawy - a i tak chemia potrafiła rozwalić cały eksperyment! A wy macie na zdjęciu zapisane WSZYSTKIE jego parametry i OD RAZU widać: jasne, ciemne, nieostre...Materiał- zero kosztów! Tylko robić, Panie i Panowie, robić!!!

środa, 2 czerwca 2004, 01:05
Moderator

Tak... robić, robić, robić... Zrób mi godzinny pokaz sztucznych ogni we Wrocławiu, to zrobię Ci 1000 zdjęć ;).

środa, 2 czerwca 2004, 11:10

Wierzę że dzięki tym wszystkim odpowiedziom na forum poszedłeś i masz SAME udane fotki...
Od razu...
Teoretycznie przygotowany na maxa - i od ręki sukces!
To tak jak z samochodem - wystarczy poczytać....
A przy okazji - elastyczność to to co pozwala osiągnąć sukces! Mi - nie zdażyło się widzieć DWÓCH identycznych pokazów ogni sztucznych i nawet zawodowcy niby wiedzący wszystko od dawna walili by próbki Polaroidem (jest nawet taka kaseta do Hasselblata) by ZOBACZYĆ i się dopasowć.Teraz jest cyfra - i to do przesłony i czasu dochodzi CZUŁOSĆ materiału...
To ja uważnie obserwuje forum by nie przegapić recepty na ten trudny temat. A na razie będe robic by przynajmniej manual aparatu miec obcykany.. no bo czasu mało jak sam zauważyłeś!:-)))

środa, 2 czerwca 2004, 18:28

Poczytałam sobie Wasze rady (bo kompletnie nie miałam pojęcia, jak fotografować sztuczne ognie) i mam nadzieję je niedługo wykorzystać - 20 czerwca moje miasto obchodzi swoje święto i będzie pokaz pirotechniczny... 8)
Szkoda tylko, że mam jeszcze tak małą kartę pamięci... :(

.:: Minolta Z-1 ::..

wtorek, 8 czerwca 2004, 19:42

zrobilem troche fotek ogni sztucznych. Niestety mialem fatalna pozycje do pstrykania, dlatego prosze o wybaczenie nienajlepszego kadrowania. Wszystkie zdjecia byly robione z parametrami:

ExposureTime : 2,00Sec
FNumber : F8,0
ExposureProgram : Manual
ISOSpeedRatings : 80
ExposureBiasValue : EV0,0
MeteringMode : Division
LightSource : Cloudy
Flash : Not fired(Compulsory)
FocalLength : 22,90(mm)
ExposureMode : Manual
WhiteBalance : Manual

W niektorych -tych deczko bardziej rozmazanych - czas byl zmieniony na 3 do 4 sek. Nie wiem jak sie to ma do terii, ktora mowi, ze zdjecia ognii sztucznych powinny byc robione z czasami duzo wiekszymi, nawet powyzej 10 sek. W takim ukladzie wszystki wyszlyby rozmazane.
Zapraszam serdecznie do przejrzenia zdjec i konstruktywnej:-) krytyki.

Zdjecia sa pod adresem:

http://fotogalerie.pl/galeria/krzwoj840

środa, 9 czerwca 2004, 18:28

Ups, widze, ze nie za bardzo sie interesujecie forografowaniem sztucznych ogni i wymiana doswiadczen przy tego typu fotografii - szkoda!!

czwartek, 10 czerwca 2004, 10:03

Z krytyka zaczekam, aż sama spróbuję choc raz sztuczne ognie zrobić... 8)

Na pewno spróbuję z czasem około 1,5 - 2 s. oraz z krótszym - np. jakieś 1/30 - 1/60 (jak tylko zdążę :roll: )

.:: Minolta Z-1 ::..

czwartek, 10 czerwca 2004, 14:08
Dieeeeki serdeczne. Chociaz jedna osoba sie zainteresowala. A z tymi czasami to masz racje. Ja tez mysle, ze przy krotszych czasacz lepiej to wychodzi. Tylko jak to sie ma do rad ksiazkowych - tam pisza co innego. Moze ktos bardziej zaznajomiony z tematyka wypowiedzialby sie w tej kwestii.

czwartek, 10 czerwca 2004, 15:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona