Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 08:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Fotki z Olympusa E-1 
Autor Wiadomość

Wadżrapani owszem, robi trochę lepiej.. a poza tym ROBI NIM się o wiele lepiej. Oczywiście to nie znaczy że wszyscy powinni kupić lustrzanki.. Każdy ma inne potrzeby i upodobania.

poniedziałek, 23 stycznia 2006, 20:13

owszem, robi trochę lepiej..

ze zdjęć to niestety nie wynika :wink:

poniedziałek, 23 stycznia 2006, 20:21

Wadżrapani a to już proszę mieć pretensje do ich autora:D
A tak poważnie, różnica pomiędzy poprawnymi zdjęciami nie będzie widoczna przy tak małych rozmiarach. Inna sprawa że potrafiąc obsł. takiego E1 dużo większy % zdjęć będzie udany niż w kompaktach.

poniedziałek, 23 stycznia 2006, 20:44

Coby nie zrobił się z tego zbyt przegadany wątek, wrzucam kilka nowych fotek:
Białe szaleństwo
Obrazek
Wygrzebane z archiwum

Płacz
Obrazek

Ukojenie
Obrazek

Buziak pojednania
Obrazek

Uścisk zgody
Obrazek

Ostatnio edytowano wtorek, 22 sierpnia 2006, 08:51 przez jacek2004, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 24 stycznia 2006, 10:19

Wadżrapani a tak przy okazji: mógłbym prosić o definicję tzw "zdięcia albumowego".

wtorek, 24 stycznia 2006, 10:34

ale w portretach widać jakość tego szkiełka.. oj widać.

wtorek, 24 stycznia 2006, 11:46

Mnie interesuje czy dziecko jest SUPER aktorem, czy tez zwyczajnie pasozytowales na malej "aferze" rodzinnej (na wypadek to nie wyglada). :mrgreen:

wtorek, 24 stycznia 2006, 11:51

jacek2004 coś ten śnieg żółtawy...
nie przesadzaj :wink: Jeśli już czepiać się koloru śniegu, to raczej jest w nim niebieska dominanta (i tak powinno być, bo przy bezchmurnym, niebieskim niebie, musi się ono odbijać w zmrożonym śniegu, podobnie jak to się dzieje z wodą) . No chyba ze masz coś z kalibracją monitora.

wtorek, 24 stycznia 2006, 11:55

jacek2004 definicje są pewnie różne. Ale 3 następne (Płacz i kolejne) są tego dobrą ilustracją. Jakaś scenka rodzinna, jeśli pokazujesz do publicznej wiadomości to Twoja sprawa, ale te zdjęcia nie niosą za sobą nic ciekawego. Pospolite kadry, nudna dla postronnego obserwatora scenka. Takich zdjęć każdy z nas ma tysiące ... właśne w rodzinnych albumach. Po co pokazywać to publicznie :?:
Interesuje mnie natomiast inna sprawa. Nie wiem czy to kwestia monitora, ale zarówno Pani (żona?) jak i chłopak na zdjęciu są za bardzo ... czerwoni. Może to kwestia obróbki, może ten aparat tak reprodukuje kolory, ale imo nie wygląda to naturalnie.

wtorek, 24 stycznia 2006, 13:38

Wadżrapani nie bez powodu prosiłem Cię o definicję tzw "fotki albumowej". Napisz to słowami, zdanie po zdaniu ... ale ponieważ nie napisałeś, więc zapewne nie potrafisz podać takiej definicji. Ale może jednak wyśil się bo jestem niesamowicie ciekaw Twojej definicji.
Wadżrapani napisał(a):
jacek2004 definicje są pewnie różne.
Więc nie powinieneś mieć problemu z podaniem choćby jednej z nich :wink:

Wadżrapani napisał(a):
Pospolite kadry
możesz napisać coś więcej? co rozumiesz przez pojęcie "pospolity kadr". Jaki wg ciebie musi być kadr aby nie był pospolity?

Co do kolorów to seria E generuje takie właśnie ciepłe kolory. Można oczywićie poustawiać sobie w aparacie inne ustawienia, takie jak komuś się podoba. Ja robię tylko w RAW więc potem mogę robić w dowolnej kolorystce, ale zazwyczaj zostawiam taką jaką mam ustawioną, bo taka mi się podoba. Osoby na zdięciu są po prostu bardzo mocno opalone, w Polsce nie zyją wyłacznie same białasy.

wtorek, 24 stycznia 2006, 14:18

jacek2004 dla mnie teń śnieg jest zażółcony a nie niebieskawy.. A JAKI KOLOR WIDZĄ INNI FORUMOWICZE :?:

Wadżrapani fotki są fajne, nie są to jakieś niesamowite dzieła, ale na pewno przekazują nastrój i uczucia. Przy okazji demonstrują jakość szkła... a o tym jest ten temat.

Kolorki są bardzo "mocne" to właśnie cecha Olympusa. Tak jak blade kolory Nikusia itd.. można to ustawiać.. ale ja to traktuję jak w tradycyjnej fotografii rodzaj błony.

wtorek, 24 stycznia 2006, 15:44
Jak dla mnie śnieg jest "git". Lekko niebieskawy w cieniach. Wygląda bardzo naturalnie.

wtorek, 24 stycznia 2006, 16:57

jacek2004 fotki albumowe to w tym kontekście, błahe kadry, pokazujące błąhą scenkę rodzinną, która jest fajna do pokazania cioci i babci w rodzinnym albumie na urodzinach. Pasuje? czy może czegoś bardziej wyrafinowanego potrzebujesz?
Cytuj:
możesz napisać coś więcej? co rozumiesz przez pojęcie "pospolity kadr". Jaki wg ciebie musi być kadr aby nie był pospolity?

zaczynam dochodzić do wniosku, że masz szczególne potrzeby edukacyjne 8) proponuję poczytać jakiś podręcznik dla początkujących adeptów fotografii. Znajdziesz tam z pewnością odpowiedzi na te i inne nurtujące Cię problemy. No chyba, że uważasz, że walnięte na szybkiego trzy przyciasne kadry przy samochodzie stanowią ideał kadru i zasługują na World Press Photo. Bardzo dziwnie reagujesz na krytykę. Dałeś fajną kaczkę, to chwalę, zasypujesz byle pstykadłami, to ganię. Wolisz, żeby ci kadzić?

jacek2004 napisał(a):
soby na zdięciu są po prostu bardzo mocno opalone, w Polsce nie zyją wyłacznie same białasy.

okazuje się, że w Polsce również śnieg jest opalony :lol:

wtorek, 24 stycznia 2006, 19:04

Bonnum - ze śniegiem jest wszystko w jak najlepszym porządku - na pewno nie jest zażółcony.
Co do tekstów wadżrapani, (jacek2004) to kolejny powód, żeby nie przejmować się byle jakimi wypocinami i zachęta, na prezentowanie zdjęć w poważniejszym forum - chyba sam wiesz jakim.
Ja podziwiam cię za konsekwencję. Prezentujesz chyba najciekawszą galerię fotek z E1.

wtorek, 24 stycznia 2006, 21:26

jacek2004 co do narciarki, to spójrz tutaj:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=19164
zdjęcia wykonane nikkorem za 300 złotych są o niebo lepsze ...
... to jeśli chodzi o jakość szkieł

wtorek, 24 stycznia 2006, 21:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona