Teraz jest środa, 29 stycznia 2020, 12:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nocne zdjęcia z D5D - Świąteczny Rynek 
Autor Wiadomość
Moderator

Chyba też D5D. Ogólnie dla mnie większość tych fotek macie zbyt ciemnych... Ale po rozjaśnieniu byłyby rewelacyjne! Ten AWB działa cudownie wręcz!

wtorek, 15 listopada 2005, 01:25

Przepraszam Was za drobną prowokację, ale moje fotki zrobione były HP R507 (jak mi się znudzi stary analog to może będzie to D5D). W odróżnieniu od minolty były nieco poprawione na komputerze - ściemnione (żeby zatrzeć ślady szumu) i poprawiony kontrast oraz po przeskalowaniu wyostrzone.
Oczywiście wiem jaka przepaść dzieli obydwa aparaty ale chodziło mi o pokazanie, że w wielu typowych zastosowaniach - prezentacja na komputerze, odbitki formatu 10*15 również prymitywne aparaty mogą znaleźć zastosowanie.
Test ten pokazał również, że porównując fotki w necie trzeba podchodzić z ostrożnością, najlepiej porónywać oryginały robine w tych samych warunkach - jest kilka stron gdzie takie testy można znaleźć.
Borys - w Twoim przypadku wiem, że na pewno zakup lustra nie pójdzie na marne :wink:

wtorek, 15 listopada 2005, 09:34

naprawdę były robione z ręki? to jakie ISO i czasy musiałeś zastosować?
a zdjęcia potwierdzają tylko ta nudną starą prawdę że nie aparat robi zdjęcia

wtorek, 15 listopada 2005, 15:28

Z ręki, ale za AS służyły mi znaki drogowe :D .
Czas ok. 1s (musiałbym sprawdzić w domu), czułość chyba 100 i 200. Teatr na szczęście jest dość ładnie oświetlony. Zdjęcia seryjne - w praktyce przy czasie do ok. 2s udawało się zrobić ok. połowę nie poruszonych.

wtorek, 15 listopada 2005, 16:35

w praktyce przy czasie do ok. 2s udawało się zrobić ok. połowę nie poruszonych

no to jestem pod wrażeniem pewnej ręki :)

wtorek, 15 listopada 2005, 17:11
No,nie wiem czy to Forum to miejsce na takie prowokacje. Do niczego dobrego coś takiego nie prowadzi. Ktoś kiedyś coś zobaczy i pobiegnie na zakupy, wyda ciężko zarobione pieniądze a potem co, jakże wielkie rozczarowanie, gdyż padłem ofiarą manipulacji ? Nie mówie oczywiście o tym konkretnie przypadku bo przecież D5D jest super sprzętem ( wiem co mówię bo sam mam ) ale w innych przypadkach, jeśli takowe zaczęły by się mnożyć, może to spowodować różne dziwne reakcje.
A co do nocnych zdjęć robionych D5D to zapraszam do obejrzenia paru do siebie ( link poniżej ) Wszystkie robione bez statywu.

wtorek, 15 listopada 2005, 20:38

Mr Konica Minolta Men nie jestem złośliwy, ale fotki z twojego linka są fatalne, poruszone i mydlane :cry: Są jedynie doskonałą ilustracją tego , że chcąc zrobić ładne nocne fotki to statyw jest niezbędny :wink: Poza tym robiłeś na maksymalnie otwartej przesłonie (lub tylko nieco przymkniętej i dodatkowo nałożyło się mydło kita). Wysokie ISO 800, 1600 też dodaje sporo mydła. Wniosek AS i wysokie ISO to dobry środek do zrobienia ledwo albumowo-pamiątkowych fotek. Twoje fotki są zaprzeczeniem sloganu reklamowego KM dla D5D :wink: miało być ostro a wyszło mydełkowato.
Aby zrobić fajne fotki potrzebne jest niskie ISO (nawet w lustrzance), statyw, mocno przymknięta przysłona, RAW (aby nie kłopotać się WB).

środa, 16 listopada 2005, 13:12

dzieki, ze zamiesciles te foty , poniewaz wlasnie zamiwrzam kupic sobie ta Minolte i....one mnie w zupelnosci przekonaly, nic wiecej nie trzeba mowic.

Dziekuje :)

środa, 16 listopada 2005, 13:56

jacek2004 jak zwykle pokazałeś się z trollowej strony ;)
Przestań proszę psuć dobrego klimatu tego forum. Przecież to co powiedziałeś można było wyrazić w o wiele kulturalniejszy i milszy sposób.
CO SIĘ QRNA Z TOBĄ STAŁO?? PRZECIEŻ KIEDYŚ BYŁEŚ JEDNYM Z NAS :!: MIŁYM, NORMALNYM, KULTURALNYM CZŁOWIEKIEM :!:

środa, 16 listopada 2005, 14:07

bonnum wskaż w którym miejscu powiedziałem nieprawdę :?: A że ta prawda jest okrutna dla miłośników Minolty nic na to nie poradzę.
A co do sloganu, to fotki Mr Konica Minolta Men pokazały jedynie że jest to slogan i AS nie zagwarantuje dobrych fotek.
Sam naprawdę byłem zaskoczony słabą jakścią tych fotek.
bonnum czy mówienie prawdy i prostowanie mitów jest psuciem dobrego klimatu :?:

środa, 16 listopada 2005, 14:36

Sam naprawdę byłem zaskoczony słabą jakścią tych fotek

nie chcę sie wypowiadać na temat umiejetności czy też techniki robienia zdjęć przez Mr Konica Minolta Men, ale d5d mozna robić lepsze nocne fotki z ręki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

środa, 16 listopada 2005, 14:51

borys dla porównania zrób kiedyś fotkę ze statywu na ISO 100 i z bardziej przymkniętą przesłoną. Myślę że różnicę będzie widać nawet po przeskalowaniu na wymiar 640x480, a tym bardziej na większych powiększeniach.
Poza tym widzę że, pozostałą taka sama przypadłość jaka była w A1, czyli nieprzyjemne wypalanie świateł. Jeszcze na zdięciach Politechniki jakoś to można przeżyć (dzięki gwiazdeczkom biorącym się z mocniej przymkniętej przesłony). To już na tych fotkach z ręki lampy są brzydko prześwietlone. A na fotce z ratuszem to wyszedł równiesz spory blik (lew górna strona).
Patrząc na te fotki robione z ręki, wybieram jednak statyw.

środa, 16 listopada 2005, 15:14

bonnum wskaż w którym miejscu powiedziałem nieprawdę :?: A że ta prawda jest okrutna dla miłośników Minolty nic na to nie poradzę.

Nie zarzucam Ci mówienia nieprawdy tylko brak kultury w wyrażaniu jej.
Można to było powiedzieć grzecznie. Nie trzeba było obrażać autora zdjęć.

środa, 16 listopada 2005, 16:02

Ja mam pytanie: jak wyglada w tym aparacie Manual Focus? Jak sie ostrzy, czy przy pomocy jakiejs podzialki widocznej na wyswietlaczy za pomoca jakichs przyciskow czy obiektywem?

środa, 16 listopada 2005, 20:00

oczywiście że obiektywem

środa, 16 listopada 2005, 20:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona