Teraz jest środa, 29 stycznia 2020, 12:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nocne zdjęcia z D5D - Świąteczny Rynek 
Autor Wiadomość

Można to było powiedzieć grzecznie. Nie trzeba było obrażać autora zdjęć.
No to zacytuj, w którym miejscu obraziłem autora?
Powiedzieć grzecznie ... hmmm a gdzie ja coś powiedziałem niegrzecznie?

Powiedziałem to co widzę: nieostrość, czyli tzw. mydło - chyba że mam coś z oczami i tam jest wszystko ostre i nieporuszone.
Powiedziałem że ze statywem było by lepiej, oraz że fotki autora przeczą sloganowi reklamowemu.
Najbardziej niegrzeczne jest stwierdzenie że fotki są fatalne, ale one są niestety fatalne. Tym bardziej że ich autor nie jest kimś kto zaczyna przygodę z fotografią i pierwszy raz trzyma aparat w ręku.
na tym kończę ten przydługawy OT, a ciebie bonnum proszę o dziesięcio krotne przeczytanie wypowiedzi zanim ją skomentyjesz. Coś za bardzo udziela Ci się atmosfera CF.

środa, 16 listopada 2005, 22:19

Ja mam pytanie: jak wyglada w tym aparacie Manual Focus? Jak sie ostrzy, czy przy pomocy jakiejs podzialki widocznej na wyswietlaczy za pomoca jakichs przyciskow czy obiektywem?
w DSLRach z systemowymi obiektywami z AF nie korzysta się z manualnego ostrzenia, chyba ze w celach masochistycznych. W DSLRach GO bywa tak mała, a na matówce bez klina łatwo się pomylić z ostrością i fotka może być nieostra tam gdzie trzeba, AF jest pewniejszy. MF można ewentualnie używać jak masz unieruchomiony aparat na statywie i zabraknie ci punktów ustawiania ostrości, najczęściej w czasie robienia macro.

środa, 16 listopada 2005, 22:27
Moderator

bonnum i jacek2004, może Was pogodzę ;) .

Osobiście uważam, że fotki, które poleca Mr Konica Minolta Men, są doskonałą antyreklamą dla aparatu. One są tragiczne jak dla mnie. Robiłem dużo lepsze Minoltą Z1, bez AS i to z ręki. Przynajmniej nie były ciemne.

bonnum napisał(a):
jacek2004 jak zwykle pokazałeś się z trollowej strony
Przestań proszę psuć dobrego klimatu tego forum. Przecież to co powiedziałeś można było wyrazić w o wiele kulturalniejszy i milszy sposób.
CO SIĘ QRNA Z TOBĄ STAŁO?? PRZECIEŻ KIEDYŚ BYŁEŚ JEDNYM Z NAS MIŁYM, NORMALNYM, KULTURALNYM CZŁOWIEKIEM

Zupełnie nie rozumiem tych zarzutów. Chyba nie będziemy tu słodzić innym, skoro nie ma za co.

środa, 16 listopada 2005, 22:31

jacek2004 napisał(a):
Mr Konica Minolta Men...fotki z twojego linka są fatalne...

a przecież można było to ująć inaczej..

To jest moim zdaniem niegrzeczne i niekulturalne... a już na pewno niszczy atmosferę na forum. I proszę nie zarzucaj mi tego że nie przeczytałem Twojego postu.

Poza tym ton Twojej wypowiedzi, jest zbyt ostry i zbyt ironiczny. To czy masz rację nie ma tu nic do rzeczy.

czwartek, 17 listopada 2005, 11:49
Z jednej strony niby mozna bylo przedstawic to nieco lagodniej ale z drugiej strony dlaczego skoro Mr konika minolta men ewidentnie chcial sie pochwalic fotografiami, ktore naprawde nie przedstawiaja nic rewelacyjnego a wrecz odwrotnie... Poza tym jakbym umieszczal tutaj swoje foty to nawet chcialbym, zebyscie wypowiadali sie jak najbardziej szczerze i obiektywnie (oczywiscie ci ktorzy sie znaja a nie jakies chlystki :wink: )

czwartek, 17 listopada 2005, 12:31

SimonT przecież ja nie mówię żeby nie krytykować :!: Chodzi tylko o to żeby robić to taktownie :!:

czwartek, 17 listopada 2005, 13:58
No ale widzisz. Dla niektorych nie jest to taktowne a innym cos takiego nie przeszkadza. Wszystko kwestia osobistej interpretacji. Ot i cala tajemnica roznosci charakterow :wink:

czwartek, 17 listopada 2005, 14:08

Oj chłopaki dajcie na luz - jake zrobił zdjecia takie zrobił - jacek mu napisał prawde - a KMM nawet sie nie obraził tylko przyjął krytyke na klate i bravo.i Napewno to na niego wpłynie pozytywnie. Głaskanie i wychwalanie może spowodować że autor wpadnie w samouwielbienie i nie będzie się rozwijał, a zimny prysznic zazwyczaj pobudza ambicje i zmusza autora do pracy nad swoimi zdjęciami. Najlepiej jak chcesz się zetknąc z krytyka to wystaw swoje zdjęcia tu OnePhoto albo tu Fototok to zobaczysz jak pojadą z toba jak wystawisz jakąś kaszane. To co powiedział jacek to jeszcze łagodna opinia...

czwartek, 17 listopada 2005, 14:47

Aby zrobić fajne fotki potrzebne jest niskie ISO (nawet w lustrzance), statyw, mocno przymknięta przysłona, RAW (aby nie kłopotać się WB).

Albo uzywać aparat HP - bez niskiego ISO, bez statywu, bez przymykania przysłony, bez RAWu :wink:

A na dowód:
Cytuj:
po rozjaśnieniu byłyby rewelacyjne! Ten AWB działa cudownie wręcz!

sobota, 19 listopada 2005, 14:44

Ciąg dalszy moich bojów z nocnymi fotkami - dziś Ostrów Tumski. Jednak nocne zdjęcia to cięzki kawałek chleba - tu przepalone, tam niedoswietlone, to znowu krzywo - ale nic próbować trzeba :)

9
Obrazek

10
Obrazek

11
Obrazek

12
Obrazek

13
Obrazek

14
Obrazek

15
Obrazek

16
Obrazek

niedziela, 27 listopada 2005, 21:06

tym razem takie słabe że nikt nie skomentował?

poniedziałek, 28 listopada 2005, 08:11

borys fotki super - bosze jak ja lubię jak katedry obudowują rusztowaniami - Beksiński się z tego robi -a jeśli chodzi o krytykę to 15 i 16 niepotrzebne - 15 - przekrzywiona i nieciekawy kadr 16 - nic ciekawego

poniedziałek, 28 listopada 2005, 08:49
Moderator

poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:32

Słabe jak dla mnie

es must nicht immer kavior sein, albo jakoś tak

poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:48
Moderator

es must nicht immer kavior sein, albo jakoś tak

Albo naucz się niemieckiego i napisz poprawnie, albo lepiej po polsku.

poniedziałek, 28 listopada 2005, 22:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona