Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 19:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 zwierzaki :)..domowe :P 
Autor Wiadomość

Post zwierzaki :)..domowe :P
odrazu mówie ze bawie sie od niedawna..powiedzcie mi co poprawić co zrbić zeby zdjecia byly lepsze..robie je fuji e500..zdjecia bez zadnych obróbek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

bardzo prosze o rady

wtorek, 24 stycznia 2006, 15:39

Niewątpliwie zwiarzątka lepiej wyszłyby w naturalnym środowisku :cry: Dżungla, lasy deszczowe. Osobiście nie lubię fotek uwięzionych zwierzaków, więc postaraj się o otoczenie jak najbliższe srodowisku naturalnemu. Staraj się unikać w kadrze jakiś pojemników, ścian terrarium i innch "obcych" przedmiotów. Staraj się wprowadzić jakieś ciekawe oświetlenie, wprowadzające jakąś dramaturgię. Jak najmniej stosuj lampę błyskową.

wtorek, 24 stycznia 2006, 15:46

moje zwierzatka pochodza z hodowli ...zadne nie zostalo zabrane z dżungli..sam jestem przeciw zabieraniu zwierzaków z ich naturalnego środowiska..a terrarystyka to piekne hobby..niestety na wyprawe do dżungli mnie nie stać wiec mam jej mały odpowiednik w domku ;)

dziekuje za rady...

czwartek, 26 stycznia 2006, 20:10

Po pierwsze, to przestań fotografować zwierzaki tylko z góry. Zdjęcia będą znacznie ciekawsze, jeśli zrobisz je z poziomu zwierzaka, tak jakby zdjęcie robił drugi zwierzak podobnych rozmiarów. Po drugie zaprzyjaźnij się z programem do obróbki zdjęć. Nawet prosta korekcja gammy może trochę ożywić zdjęcia (są wystarczająco dobre legalne i darmowe programy, np. Gimp, trochę skomplikowany, ale o dużych możliwościach, są też prostsze). To chyba koniec prostych metod bezinwestycyjnych. Pozostaje oświetlenie. Najlepiej byłoby, tak jak pisze Jacek, bez lampy. Czyli np. na parapecie, albo na balkonie przy łagodnym świetle (tzn nie bezpośrednio w słońcu). Dobrym wyjściem byłaby też lampa zewnętrzna i błysk nie na zwierzaka, ale w ścianę, sufit itp. Niestety nie wiem, czy jest możliwość podłączenia lampy zewnętrznej do Twojego aparatu. Najważniejsze jest jednak, żeby ilość światłą byłą wystarczajęca do robienia ostrych zdjęć przy czułości max iso 100. W praktyce oznacza to czas migawki krótszy niż odwrotność ogniskowej przeliczonej na mały obrazek i nie dłuższy niż 1/100 (jeśli zwierzaki się ruszają dość szybko, to nawet 1/250). Jeśli naturalne oświetlenie nie zapewni Ci tych parametrów, to wal śmiało z wbudowaną lampą, nie masz innego wyjścia.

piątek, 27 stycznia 2006, 20:59

Staraj się jeszcze na tyle oddalić zwierzaka od tła (chyba, że tło jest istotne, lub w niczym nie przeszkadza), żeby było ono rozmyte.

piątek, 27 stycznia 2006, 21:00

Rób na dużym zoom'ie by tło było rozmyte i staraj się robić ze statywu bądź jakiejś podpórki i ustawiać większą przysłonę i dłuższy czas naświetlania(taki pająk często zajmuje jedną pozycje bez ruchu więc nie wyjdzie poruszony :) , w ten sposób otrzymasz rzeczywiste światło).... :wink:

sobota, 28 stycznia 2006, 17:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]