Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 19:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Proszę o ocenę jednej z pierwszych prac :) 
Autor Wiadomość

Post Proszę o ocenę jednej z pierwszych prac :)
Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich na początku. Zaznaczam, że dopiero zaczynam przygodę z fotografią i chciałbym sie dowiedzieć, czy moje początki zmierzają w dobrym kierunku :)
Poniżej pierwsze zdjęcie które nazwałem "kontrast", mówcie jak technika (kadr, światło, obróbka i wszelkie inne podstawy), oraz sam pomysł (nie jestem pewny czy jest odbierany tak jak chciałem). Jak na razie tyle, w niedługim czasie zamieszczę więcej fotek.

1. Kontrast
Obrazek

Pozdrawiam

P.S.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady jeśli są błędy techniczne, to jak byłoby lepiej.
Jeśli pomysł nie trafiony to wiadomo nie ma za bardzo jak radzić :)

czwartek, 12 czerwca 2008, 01:03
Post Re: Proszę o ocenę jednej z pierwszych prac :)
Zaden ze mnie fotograf, ale jak dla mnie kadr jest troche zle dobrany - ani te wieze na srodku, ani jakos wyraznie w innej czesci zdejcia, to raz, a dwa, ze jakoś je w prawo sciaga...

czwartek, 12 czerwca 2008, 01:41
Za ciemne, ostatnio wszyscy tak boją się najmniejszego przepału że przy zdjęciach dają kompensację na minus jak już tak Zrobiłeś to wypadało by trochę podciągnąć na komputerze na +.

czwartek, 12 czerwca 2008, 08:24

Już podjaśniłem, tylko teraz tak wyszło strasznie "pocztówkowo" czy nie wiem jak to nazwać (no i te nieszczęsne aberracje są dużo bardziej widoczne), chociaż bardzo bym prosił o ocenę innych, bo ostatnio robie jakaś fotkę w PS wychodzi u mnie trochę przekolorowana a jak patrze na uczelni to jest ok, dlatego nie mam pewności czy to nie wina ustawień lcd (ciagle sie mecze nad "idealnymi" kolorami :/ ).

1act
Obrazek

czwartek, 12 czerwca 2008, 15:39
Tak ogólnie artystycznie to chyba nie ma co oceniać, raczej kiepsko. Nieco krzywo linia horyzontu. Jak Robisz w PS to zdjęcia rób w RAW to wtedy łatwo pozbyć się aberacji za pomocą CameraRAw czy jakoś to tam się nazywa. A zdjęcie żeby było ciekawsze to może spróbuj się ustawić wzdłuż tych stacji, żeby linie perspektywy zbiegały się w jednym z mocnych punktów. Może jak to zdjęcie ma pokazywać stację telefonii to kadr pionowy by był ciekawszy. Bo tak to taki wielki bigos :), pozdr.

czwartek, 12 czerwca 2008, 16:01

Dzieki za opinie każda jest pomocna.
Co do fotki to raczej staram się cykać w jpg 1. ze wzgledu na czas zapisu, 2. zajmuje mniej miejsca i nie trzeba pozniej kazdej z osobna obrabiac, 3. przegladanie jpg jest duzo wygodniejsze.

Samo zdjecie powstalo z jadacego auta, niestety nie ma mozliwosci podejscia blizej, bo sam obszar kolo drogi chronia solidne spore ogrodzenia, a druga rzecz, ze jest to droga po 3 pasy w obie strony :)

No i na koniec na zdjeciu chcialem ukazac roznice pomiedzy nadajnikami gsm a malutkimi slupami telefonicznymi.
Jesli mialby ktos teoretyczne sugestie jak moznaby inaczej przedstawic fotke zeby osiagnac ten cel to bardzo prosze pisac (2go zdjecia jednak nie zrobie, poniewaz nie bede juz w tym miejscu no i warunki techniczne nie pozwalaja na podejscie swobodne pod obiekt).

piątek, 13 czerwca 2008, 13:53

moim skromnym zdaniem, zdjęcie powinno mieć kadr pionowy, zaczynać się na granicy wysokości traw po lewej i kończyć na granicy po prawej.
co więcej zdało by się jeszcze jakichs chmurek na niebie, którego wtedy byłoby dużo.

generalnie - ja to widzę szerzej i w pionie.

wtorek, 29 lipca 2008, 13:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]