Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 07:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 [sprzedam] Aparat Nikon D3S + obiektyw Nikkor 24-70 f/2.8 
Autor Wiadomość

Post [sprzedam] Aparat Nikon D3S + obiektyw Nikkor 24-70 f/2.8
Chętnie odpowiem na pytania pod numerem telefonu: 530 670 716 (Karol)
Możliwy odbiór osobisty w Warszawie i sprzedaż via allegro. Cena zestawu: 11 990 zł.

Przedmiotem aukcji jest aparat Nikon D3S z obiektywem Nikkor 24-70 F/2.8 (rocznik aparatu i obiektywu ten sam). Stan oceniam jako bardzo dobry, w świetnym stanie technicznym, nosi bardzo niewiele śladów użytkowania, ekran nieporysowany. Niestety nie byłem fotoreporterem, tylko pracowałem w studio, więc aparat nie wygląda jakby pogryzł go pies, a potem kot, a potem bóbr.

Aparat ma 5 lat, był regularnie serwisowany (przegląd, czyszczenie) w Nikon Professional Service. Przebieg migawki to 122411 zdjęć, ale na tę klasę sprzętu to jest praktycznie nic., działa perfekcyjnie. Mam w firmie drugi taki sam aparat który ma 471993 zdjęć na liczniku i określamy go jako "pancernik", i nigdy nie musieliśmy serwisować migawki ani "mechanizmu naciągania" o który drżą posiadacze Nikonów z serii D800 gdy tylko przekroczą 80 000 na liczniku (hehehe). Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś takiego aparatu i się zastanawiasz, niżej podaję do siebie numer. Ten aparat jest ciężki, pancerny, można nim zabić i nic mu się nie stanie, ale zdjęcia robi cudownie nieszumiące. Kiedy 5 lat temu go kupowałem, każdy właściciel Canona patrzył na mnie spode łba. Hmm... Dzisiaj też tak na mnie patrzą, a aparat ten sam jest, a u nich nowy model Canona 5D... Przypadek? Nie sądzę. Te aparaty używane prawie nie pojawiają się na rynku więc stań się jego posiadaczem już dziś, bo mogę się rozmyślić ze względu na wartość sentymentalną. Ten aparat fotografował wiele pięknych i również znanych kobiet w ubraniach i bez ubrań, więc jeśli chodzi o jego energię zen - jest fantastyczna. Banan na twarzy gwarantowany.

Jeśli chodzi o specyfikację body to odsyłam do: http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d3s/index.htm

Te aparaty podróżują w kosmos do dzisiaj, bo NASA je kocha. Przypadek? Nie sadzę.

Co wchodzi w skład zestawu?
- Nieśmiertelny akumulator o jakimś numerze, oryginalny od nowości, średnio starcza na ok. 4000-6000 zdjęć.
- Body D3S, z zaślepkami, paskiem i innymi pierdołami od producenta, jakaś osłona wizjera wymienna też jest do niego.
- Ładowarka na 2 nieśmiertelne akumulatory. Miło mruga na biurku i prezentuje się elegancko,
- Obiektyw Nikkor 24-70 F/2.8 z magicznym cichym szybkim silnikiem, którego nazwy marketingowej nie pamiętam. Kawał fajnego szkła, ostry, szybki, sprawny.
- Gwarantowana satysfakcja, każde naciśnięcie spustu migawki sprawi że nie tylko zmiękną Ci nogi, ale też i ramiona. Po 3 miesiącach zdziwisz się, że nie chodzisz na siłownię a chudniesz i wyrabiasz bicepsy.
- Karta pamięci CF San Disk 16GB - mi wystarczała przez 5 lat, 7 razy wylądowała w pralce i cholera nie chce się zepsuć. Spróbujcie tak zrobić z SD do D800... Ups...

Na specjalne życzenie mogę się przejechać do drugiego mieszkania po oryginalne pudełko, ale przyznam szczerze że po 5 latach mi się zwyczajnie nie chce, bo nie pamiętam gdzie jest - wiec aukcja jest wystawiona bez magicznego złotego pudełka które wystawisz na komodzie niczym trofeum, no chyba że komuś tak bardzo bardzo bardzo zależy.

Na życzenie mogę odsprzedać też 50mm f/1.4 ale tylko jako dodatek do zestawu, nie zamiast 24-70. Dodatkowo jest opcja dokupienia oryginalnej lampy Nikon SB-900 z oryginalnym Boosterem Nikona SD-9 do niej za 1600zł. Obydwa przedmioty w stanie bardzo dobrym.

Ktoś pomyśli "coś jest nie tak, pewnie sprzedaje złom". Nie, chcę mieć po prostu pachnącego nowością Nikona D4s i dokupić sobie walizeczkę Zeissów do niego, dlatego ten aparat idzie pod młotek, tym bardziej że leży nieużywany obecnie na półce już drugi rok bo pracuję głównie w studio, czyli na średnim formacie.

P.S. To jest aparat używany i już zapach nowości został zastąpiony przez zapach torby fotograficznej, także reklamacji ze względu na brak "zapachu nowości" nie uwzględniam.

P.S.S. Aparat jest bezwypadkowy - on jest po prostu jak samochód, raz na 0.5 roku go oddajesz do serwisu na przegląd okresowy, bo tak się to robi w tej klasie sprzętu. Jak chcesz mieć coś do "pykania" i nie zamierzasz o niego dbać to go nie kupuj. Nikon D5500 zaspokoi Twoje oczekiwania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

sobota, 17 października 2015, 13:00

Post Re: [sprzedam] Aparat Nikon D3S + obiektyw Nikkor 24-70 f/2.8
Sprzedane?

niedziela, 24 stycznia 2016, 19:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]