Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 U W A G A ! Na złodzieii 
Autor Wiadomość

Post U W A G A ! Na złodzieii
--------------------------------------------------------------------------------
Treść wiadomości:
Witaj
Ciesze sie,ze wziales udzial w aukcji nr 27975890.Twoja oferta mi odpowiada. Proponuje
wplacic pieniazki (700 zl) na konto w mbanku 12114020040000350233923550 Mariusz Fronek ul Jugoslowianska 54b/11 60-159 Poznan.Przy tego typu finalizacji ja pokryam koszty wysylki. Po
wplacie wyslij mi maila z adresem na jaki mam wyslac paczke.
Pozdrawiam.
Wiadomość od: gryzon0, wysłana z komputera o numerze IP: 62.21.20.119
NASTEPNA !!!!!Wiadomość od: dagmara_lol, wysłana z komputera o numerze IP: 81.190.22.130
--------------------------------------------------------------------------------
Treść wiadomości:
Gratuluje! wygrałes aukcje! wylicytowales przedmiot na kwote
700zl do tej kwoty nalezy doliczyc koszty wysyłki co w tym
przypadku wynosi:
-10zl poczta polska cena wraz z opakowaiem (wysylka pirytetowa)
-40zl kurier DHL wraz z opakowaniem!

wyzyej wymieniana kwote + koszty wysylki prosze wpalacic na
numer konta:

13 116022020000000034864213
ROMANOWSKI PAWEŁ

w tytule podaj numer aukcji!

pozdrawiam :)

To sa dwa maile które dostałem po wygraniu licytacji i zakonczeniu aukcji. Tylko że handlowałem z kim innym i z kim innym transakcje sfinalizowałem. a tylko przypadek sprawił ze nie dałem sie nabrac i nie wysłałem oszustowi pieniedzy . Pozdrawiam wszystkich.

piątek, 30 lipca 2004, 01:01

o rany..na allegro jest tylu sprawdzonych sprzedawców aparatów...
po co kupowac tak drogą i precyzjną rzecz od przypadkowych ludzi jak można od ludzi solidniejszych niż sklepy, markety i inne sklepiki...? dla 50zł w kieszeni???

piątek, 30 lipca 2004, 01:22
Moderator

Niezłe! Po pierwsze napisz natychmiast do Allegro w tej sprawie!!!

A tak na marginesie, to nie wiem jak można się nabrać na tego typu głupotę... Zawsze powinno się odpowiadać wyłącznie na maila od Allegro, albo pisać poprzez Allegro - wtedy jest pewność.

piątek, 30 lipca 2004, 01:39
Administrator

A tak na marginesie, to nie wiem jak można się nabrać na tego typu głupotę... Zawsze powinno się odpowiadać wyłącznie na maila od Allegro, albo pisać poprzez Allegro - wtedy jest pewność.

To sugeruje ze winny jest poszkodowany bo sie nabral. Niestety jest przeciwnie, to ze ktos nie ma doswiadczenia w zakupach na allegro, no bo skad mialby miec, to nie swiadczy ze cos zle zrobil.

Kolega poprostu nabral sie na kolejnego oszusta jakich masa na allegro. Zbyt wielkie to medium na ktorym niezwykle latwo nabic naiwnych w butelke.

Trzeba miec sie na bacznosci, taka cena niskich cen ;]

SwiatObrazu.pl

piątek, 30 lipca 2004, 02:18

Vendeur napisał(a):

To sugeruje ze winny jest poszkodowany bo sie nabral. Niestety jest przeciwnie, to ze ktos nie ma doswiadczenia w zakupach na allegro, no bo skad mialby miec, to nie swiadczy ze cos zle zrobil.

DOKŁADNIE! W Polsce panuje przekonanie że jeśli dałeś się oszukać to jesteś frajerem, a jeśli udało Ci się kogos oszukać to jesteś gość. TRZEBA SKOŃCZYĆ Z TAKIM ROZUMOWANIEM.

piątek, 30 lipca 2004, 02:27

Post Nie nie nie
Ludziska, chyba niezrozumiale napisałem - przepraszam. Nie dałem sie nabrać. Kupiłem towar od Goscia wiarygodnego i wszystko gra. Tylko chciałem Wam uswiadomic, że natychiast po zakonczeniu aukcji, dostałem dwa fałszywe maile z numerami kont (każde inne oczywiście) i niewiele brakowało a dałbym sie naciać. ja z nimi w ogóle nie miałem do czynienia i nie wiem kto zacz oni i wiedział na pewno nie będę. szukali jelenia i dlatego chciałbym Was ostrzec , że takie historie maja miejsce. Pozdrawiam serdecznie z zapłakanego , lekko juz podtopionego Sanoka.
ps. A do zespołu Allegro - oczywiscie, zaistniały fakt opisałem.

piątek, 30 lipca 2004, 08:31

kupując drogie rzeczy warto zajrzeć do "danych sprzedającego" i wziąść numer i zadzwonić i osobiście sie ugadać. A po za tym większość sprawdzoanych sprzedawców daje numer konta w zakładce "o mnie" co uniemożliwia wpłate pieniązków na złe konto

piątek, 30 lipca 2004, 10:49
Post rozwazania
>bonnum< Ładnie to napisałes, taka jest prawda. Tylko smutna. Pozdrawiam.

piątek, 30 lipca 2004, 11:20
A tak wogole to prydaloby sie wplacac pieniadze z danymi podawanymi w allegro a nie z tymi co przychodza w dziwnych mailach - jezeli dojdzie do pomylki i pieniadze pojda na inne konto ale dane do konta nie beda sie zgadzaly to jezeli jest to rozsadny bank to sp[okojnie pieniadze zostana wycofane z owego konta i przelane spowrotem - oczywiscie to trwa do 3 miesiecy max i kosztuje tyle co koszt operacji (zaleznie od banku).

Kiedys mi sie przez przypadek pomylily numery rachunkow i wlasnie dalem przelew na inne konto niz chcialem ale dane byly do konta prawdziwego. Wystarczyl telefon to Banku + jedne osobista wizyta + pisemna reklamacja czy jak to tam sie zwalo w oddziale i pieniadze zostaly wycofane z konta i zwrocone na moje - byl to Bank BPH.

piątek, 30 lipca 2004, 11:22

Post rozwazania
ten u góry to ja, zapomniałem sie kurde zalogować, a nie wiedziałem żem ja "Gość" Hahahhaaahhhaa Dobrego dnia. Mam na mysli słowa do >bonnuma<

piątek, 30 lipca 2004, 11:23

Post re
Na allegro należy odpowiadać tylko na maile z allegro albo dzwonić do sprzedającego i kupować u osób pewnych...i być ostrożnym. Więcej się zrobić nie da.

A co do systemu rozumowania: "nabrałeś się, jesteś frajer", to owszem, ludzie powinni przestać tak myśleć, ale widać ludziom tak wygodniej, lubią się ponabijać ze słabszych i są zazdrośni o wszystko. Wiadomo, że to złe, ale nie zmienisz 40mln osób naraz w jednym momencie, po prostu trzeba tego unikać oraz spróbować się do tego przyzwyczaić.

piątek, 30 lipca 2004, 13:08

Dzieki sztyfcik za ostrzezenie. Juz kupowalem na allegro, ale nie wiedzialem, ze takie hece sie dzieja :? :shock:

piątek, 30 lipca 2004, 13:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]