Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 MinoltaE223 vs CanonA300 vs FujiFinePixA203 vs HP735 
Autor Wiadomość
Post MinoltaE223 vs CanonA300 vs FujiFinePixA203 vs HP735
Co wybrac czy minolta223 za 839 to cena juz ok czy mozna ja taniej kupic najlepiej w częstochowie lub łodzi a jakie opinie dacie tym 4 apatatom ja punktuje nastepująco: ( punktacja od 1 do 4 )

1) Minolta 223 4 punkty
2) Canon A300 3 punkty
3) Hp735 2 punkty
4) Fuji 1 punkt

moje gg 4407303

czwartek, 27 listopada 2003, 13:45
Post akumulatorki
Powiedzcie mi jakie akumlatorki mam kupic do minolty 223 bo ja sam nie wiem jedni mowia ze na 2000 mAh robia 10 fotek a inni 60 moze to zalezy od firmy akumulatorkow

czwartek, 27 listopada 2003, 14:52
HP 735 - minus 10 pkt ze względu na awaryjność!

czwartek, 27 listopada 2003, 15:44
Post Re: akumulatorki
janussek napisał(a):
Powiedzcie mi jakie akumlatorki mam kupic do minolty 223 bo ja sam nie wiem jedni mowia ze na 2000 mAh robia 10 fotek a inni 60 moze to zalezy od firmy akumulatorkow

Akumulatorki GP są w miarę tanie i chodzą nienajgorzej, ale ważne jest dobre uformowanie akumulatorów ! Inaczej każdy akumulator nawet najlepszej firmy będzie krótko pracował! Najważniejsze są 3-4 pierwsze ładowania i rozładowania.
Pierwsze ładowanie wprew róznym opiniom lepiej jest przeprowadzać na normalnej ładowarce, a nie szybkiej i przed powtórnym naładowaniem akumulator powinien być rozładowany do momentu aż aparat będzie sygnalizował "koniec życia baterii".

czwartek, 27 listopada 2003, 15:48
dobre uformowanie znaczy prawidłowe włozenie ich do aparatu??

czwartek, 27 listopada 2003, 16:16

Uformowanie to odpowiednie pierwsze ładowania - muszą być to ładowania do pełnej pojemności (nie mniej i nie więcej!) i potem muszą być całkowite rozładowania. I tak przynajmniej dwa-trzy razy i potem znowu co jakiś czas. Jak pisał Gość - ŻADNYCH SZYBKICH ŁADOWAREK na początek (później zresztą też nie warto). Uformowanie najlepiej robić w ładowarce z procesorem używającym DV-, który pozwala "wykryć" kiedy akumulatorek jest naładowany na 100% pojemności. Akumulatory GP są znośne (ale bywają lepsze i tańsze - warto poszukać np. po sklepach internetowych).
Wracając do aparatów - HP sobie daruj - minus 10 pkt to dla tego czegoś komplement, Fuji to chyba nie najlepszy wybór. Natomiast czy wybrać Canona A300 czy Minoltę E223 - musisz zdecydować sam. Jedni potrzebują większą matrycę (bo drukują w formatach większych niż 10x15cm lub intensywnie obrabiają zdjęcia w komputerze) lub/i szerokokątny obiektyw (fotografowanie w ciasnych miejscach, gdzie nie można odejść dalej od fotografowanego obiektu) Canona. Inni wolą zamiast tego mieć zoom optyczny, który pozwala im "przybliżyć" obiekt, gdy podejście nie jest możliwe. Wybór może nie jest trudny, ale indywidualny. To dwa dobre aparaty, ale do nieco różnych zastosowań. Do zastosowań zupełnie domowych wybrałbym jednak aparat z zoomem (czyli Minoltę).
OT: "Napity w butelkę..." - niesamowity nick :).

czwartek, 27 listopada 2003, 18:45

Widziałem zdjęcia robione minoltą i są rzeczywiście niezłe jak na aparat nie kosztujący 1000zł. Mogę szczerze polecić ten aparat. A HP sobie daruj nawet w rozważaniach 'co kupić', ta firma niech dalej robi drukarki...

czwartek, 27 listopada 2003, 19:40
dokładnie. HP niech dalej robi drukarki a Minolta aparaty .... tak jak zresztąod ponad 50 lat . Jak coś się robi długo to ma się wprawę nie ? Jakby Minolta zaczęła robić telewizory też bym nie polecał . :wink: :lol:

wtorek, 23 grudnia 2003, 10:06

Post doladowywanie
A ja nigdy nie doladowuje akumulatorkow, bo nie widze takiej potrzeby.
Przeciez jak juz padna... to padna. Po cholere doladowywac ? :)
Najlepiej miec 2 komplety ogniw, i jak jedne padaja na maxa, to sie je wymienia na nowe.

Pozdrawiam
Daniel

wtorek, 23 grudnia 2003, 14:08
Co do Minolty E223 to jest to dosyc kontrowersyjny aparat . Bardzo pradozerny ,a w zachodnich pismach widzialem bardzo rozbiezne opinie ,od calkiem dobrych po bardzo nieprzychylne. Ja polecalbym canona , bo jest rozwinieciem bardzo dobrego A200 . Fakt troche boli brak zoom opt , ale jest to bardzo droga czesc aparatu , ale widzialem zdjecia z tego aparatu i byly bardzo ostre i swietne kolory.

wtorek, 23 grudnia 2003, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]