Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 20:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 C-4000 \ Witam \ pytanka... 
Autor Wiadomość

Post C-4000 \ Witam \ pytanka...
Hej.
Na wstepie chcialbym zakomunikowac, ze dzis stalem sie szczesliwym posiadaczem Olka C-4000 Zoom ;)
Po drugie chcialbym Wam podziekowac, bo to Wy podsuneliscie mi na forum zebym zastanowil sie nad tym modelem [dzial: "Co lepsze? Co wybrac?", topic:"Co wybrac z ponizszych]". Wiec: Dzięki! :]
A po trzecie to mam kilka pytanek:
1) Czy ktos z Was uzywal foli ochronnych na wyswietlacz? Na allegro chodza po 1zl\sztuka i sie zastanawiam czy warto. Jakie sa minusy uzywania folii?
2) Rozgladam sie za akumulatorkami + ladowarka. Co myslicie o aku firmych Forester 2400mAh - zestaw 4 x aku + ladowarka procesorowa chodza po 60 zl, wiec nie jest to duza kasa.

Jeszcze raz dzieki za pomoc w wyborze aparatu i ewentualna pomoc - Pozdrawiam Norton

czwartek, 29 lipca 2004, 23:42

1) nie kupuj takiej folii; zainwestuj w Zorin (10pln) - masz pewnosc, ze sie nic nie stanie z wyswietlaczem i jest wysokiej jakosci.
2) Forever w przeciwienstwie do swojej nazwy "dlugo nie pociagnie" :wink: Poszukaj cos lepszego, zastanow sie czy nie bedziesz potrzebowal 2kpl akku. Jesli ladowarka to minimum Emos

piątek, 30 lipca 2004, 09:25

Co to jest ten Zorin :?: ;) (no co dopiero zaczynam sie "bawic" w fotografie i jestem laikiem w tych sprawach).

A co do aku Forever - to nie lepiej kupic taki akumulatorek za 8 zetow, niz jakiegos Energizera za 20 zl i po prostu te Foresty czesciej wymieniac? Jedyne czego sie obawiam, to ze jak kupie jakies aku firmy XXX to nie beda one mialy takiej pojemnosci jaka jest wypisana na obudowie.

I mam jeszcze jeden question - gdzie w necie znajde jakies torby do aparatu?? Bo dzis przelecialem caly Torun i prawie nic nie znalazlem?

Dzieki za info - Pozdrawiam Norton

piątek, 30 lipca 2004, 12:22

Norton, co do toreb, to zerknij sobie chociazby na sklep reklamowany na tym forum (sklep dve.pl), jest tam calkiem spory wybor...

piątek, 30 lipca 2004, 12:28

Post re
wiesz co, jak już kupujesz aparat za ponad 1000zł to ja bym nie ryzykował z jakimiś tanimi akumulatorkami, tylko kupił emosa ładowarkę procesorową i do tego 2 komplety akumulatorów gp, sanyo albo energizer.

Co do toreb, nie odwiedziłeś MM, tam jest ich mnóstwo.

piątek, 30 lipca 2004, 12:53

Zorin - renomowana firma prod. folie na wyswietlacze - patrz allegro.
Kup dobre baterie - nie musza byc najlepsze; masz pewnosc ze np. sie nie wyleja w aparacie. Forever 2300 ma mniej niz 2000mAh

piątek, 30 lipca 2004, 20:38

Wielkie dzieki za pomoc. Skocze do sklepu i sprawie sobie te folie Zorin. BTW - moze wycinaliscie ja na wymiar do Oli C4000 i wiecie jakiego rozmiaru trzeba kawalek uciac???
Co do toreb, to przejrzalem dve.pl i nawet fajne sa torby. Na razie sie wstrzymam, bo w tygodniu bede w Szczecinie to pobiegam po miescie to moze cos znajde.

Pozdrawiam Norton

sobota, 31 lipca 2004, 01:07

przyloz folie do wyswietlacza i dotnij! Rozmiar kupowanej folii to standard.
Na torby zerknij w MediaMarkt i Fotojoker

sobota, 31 lipca 2004, 01:10

OK. Dziekuje Wam bardzo za pomoc. Kupie folie Zorin, jak we wtorek bede w Szczecinie skocze zobaczyc torby w MediaMarket i jak bede kupowal ladowarke to procesorowa :D

Nasunely mi sie jeszcze dwa pytanka:
1. Dzis robiac fotki dotknalem wysunietego obiektywu i zauwazylem, ze jest on luzny. Wczesniej tego nie zauwazylem, bo nie lapalem za obiektyw. Czy taki minimalny luz - tzn. przy wysunietym obiektywie rusza sie on troszke - to normalka? Czy moze mam skorzystac z gwarancji?

2. Drugie pytanko takie ostro laickie :) Otoz lubie bardzo gwiazdy. Jak C4000 fotografowac niebo? Nie chodzi mi o fotki jakis konkretnych gwiazd, ale ogolnie nieba noca - wiem, ze migawke ustawic na maxa (tzn. 16 sekund) ale co dalej? Co moglym sobie ewentaulnie kupic do takich fotek??? (filtry, konwertery,......sam nie wiem co)?

Dzieki z gory za pomoc - Pozdrawiam Norton

niedziela, 1 sierpnia 2004, 19:50

Tak długo testuj różne ustawiebnia, aż wyjdą Ci gwiazdy jak marzenie.

I niekoniecznie czas najdłuższy. Eksperymentuj, oprócz baterii nic Cię to nie kosztuje.

niedziela, 1 sierpnia 2004, 19:59

A obiektyw sie rusza i podobno w C-4000 to jest stosunkowo niewielki luz :-))

niedziela, 1 sierpnia 2004, 21:18
Czy można wrzucić zdjęcie z PC na karte tak aby można ją przeglądać na aparacie?
Mam znajomego który namiętnie ogląda "Nie do wiary".Chciałbym zrobić zdjęcie,szybciutko dorobić jakieś duchy,wrzucić na karte i pokazać mu na aparacie.
Próbowałem zgrać zdjęcie coś porysować i wgrać ale aparat nie widzi go.
Czy jest jakiś sposób by można je było zobaczyć?

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 15:02

Mam jeszcze jedno pytanko. Nie zdazylem kupic folii ochronnej jak juz porysowal mi sie ekran( jedna rysa wzdluz calego ekranu - powstala w torbie na aparat chyba od metalowej sprzaczki przy pasku do aparatu). Kiedys czytalem cos o srodkach niwelujacych takie ryski.Tylko nie jestem pewien czy chodzilo o ryski na ekranach LCD??? Sa jakies srodki do zmniejszenia takich rysek ??? Teraz poszukam na necie gdzies foli na ekran, zeby bardziej go nie zmasakrowac.

Pzdr. Norton

środa, 18 sierpnia 2004, 22:26

Post !!
Ta folia Zorin to jest oszustwo już gdzieś ktoś o tym pisał. Jest tam klej który zniszczy wyświetlacz. Najlepiej kupić na allegro od uzytkownika TANIE I DOBRE a nazwy aukcji zazwyczaj "5 foli do...." cena 5 zł sztuka dlatego 25 zł 5 sztuk przesyłka gratis. Są to folie przycięte już do wybranego modelu aparatu!! Są one bez kleju.

środa, 18 sierpnia 2004, 22:42

Post Re: !!
kamoreks napisał(a):
Ta folia Zorin to jest oszustwo już gdzieś ktoś o tym pisał.

A mial ktos moze do czynienia i z tanimi foliami (1zl \ sztuka) i z drozszymi np. Zorin (10 zl \ sztuka) ??
Bo jak sami widzicie jedni mowia, zeby wydac wiecej ale kupic Zorin - teraz sie okazuje, ze lepiej tansze, ktore i tak sa lepsze......
Ja nie uzywalem ani jednych ani drugich,bo dopiero kupilem cyfrzaka i teraz to juz sam nie wiem co zrobic??? ;(

I mam jeszcze jedno pytanie, a nie chce juz nowego watku zaczynac - pstrykalem powiedzmy 130 fotek, zgrywam na kompa i teraz chce je wrzucic na www, wiec chce zmniejszyc rozmiar. Jakim programem mozna by zmniejszyc rozmiar wszystkich 100 fotek od razu, a nie pojedynczo? Zakladam dodatkowo,ze fotki pstrykalem w roznych rozdzieloczosciach, pionie-poziomie...itp.

Pozdr. Norton

środa, 18 sierpnia 2004, 23:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]