Teraz jest piątek, 5 marca 2021, 02:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 pytania o funkcje FPS i zewnętrznej pamięci flash. 
Autor Wiadomość

Post pytania o funkcje FPS i zewnętrznej pamięci flash.
Cześć ! Zdecydowałem się na swój pierwszy porządny aparat - Canon SL3. Chcę się uczyć i robić zarówno fotografię, jak i wideo.

Aparat wydaje się mieć kilka wad - głównie brak możliwości strzelania w 24 fps w rozdzielczości FHD oraz brak środkowego uniwersalnego pinu na gorącej stopce.

Pamiętaj, że jestem nowy w dziedzinie lustrzanek cyfrowych i dopiero zaczynam uczyć się o fotografii i wideo, więc nie przejmuj się, jeśli zadam dziwne pytania.

Jeśli chodzi o brak 24 fps przy FHD, to wiem, że NTSC używa 24 fps, a PAL 25, które jest dostępne w kamerze. Więc pamiętając, że jestem hobbystą i nie będę wykonywać żadnej pracy zawodowej (więc żadnych wymagań), dlaczego miałbym martwić się brakiem 24 fps i po prostu trzymać się 25 zamiast tego?
appvalley tutuapp tweakbox

Nawet jeśli potrzebowałbym 24 fps, dlaczego nie mogę po prostu wyeksportować mojego filmu 25 do 24 w moim oprogramowaniu do edycji?

Jeśli chodzi o brak środkowego kołka, to według mojej wiedzy ograniczy to korzystanie z tanich zewnętrznych lamp błyskowych innych firm, które mogą być czymś, czego będę używać. Słyszałem, że Godox wypuścił aktualizację oprogramowania, która pozwala jej fleszom być kompatybilnymi z SL3. Czy nadal są jakieś wady? A może problem został w pełni rozwiązany i lampy Godox będą działać tak samo dobrze, jak w przypadku aparatów z centralnym pinem?

Przepraszamy za długi post, ale jeśli masz jakąś wiedzę na ten temat, podziel się nim ze mną.

Dzięki.

niedziela, 13 grudnia 2020, 08:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]