Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 21:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Oly c8080 vs EOS300D 
Autor Wiadomość
Post Oly c8080 vs EOS300D
Witam!
Przymierzam się do Olka c8080, ale prawie za tą samą kasę można teraz
dostać EOSa 300D. Głównym kryterium jest jakość zdjęć i uniwersalność aparatu. Pomóżcie ludziska w wyborze; wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam.
Seba

piątek, 10 września 2004, 10:06

za te same pieniądze dostaniesz w OLKU lepszy obiektyw, ale jeżeli twoje potrzeby będą rosły z czasem,,, to zdecydowanie CANON,, tańszy dostęp do sprzętu (dedykowanego w szczególności lampy itd..), oraz możliwość zmiany obiektywów, może będzie ciebie stać na lepszy...
Czytałem bardzo złe opinie o obiektywie (18-55 czytałem), więc jeżeli potrzbujesz jakości, to musisz pomyśleć o innym obiektywie do canona...
z drugiej strony, jeżeli fotografujesz w złych warunkach (ISO 400), to OLI będzie ci szumiał (znacznie mniejsza matryca)...
Niedawno zadałem takie pytanie, i zdecydowałem się na NIKONA D70, który jest o niebo lepszy od 300D.
Jeżeli lubisz Olympusa (jak ja) to poczekaj na nowego E300, to kwestia 2-3 miesięcy...

piątek, 10 września 2004, 10:25

Jak dla mnie to chyba Canon 300d jednak to już lustrzanka.
Znajomy ma 300d i bardzo sobie chwali ten aparat.
Sam się nim nie bawiłem ale lepiej lustrzanke niż Olympusa z 8 MP upchanymi na małej matryce.

piątek, 10 września 2004, 12:18

Jeżeli lubisz Olympusa (jak ja) to poczekaj na nowego E300, to kwestia 2-3 miesięcy...

O co to jest za aparat???????

piątek, 10 września 2004, 14:48

Czytałem bardzo złe opinie o obiektywie (18-55 czytałem), więc jeżeli potrzbujesz jakości, to musisz pomyśleć o innym obiektywie do canona...Niedawno zadałem takie pytanie, i zdecydowałem się na NIKONA D70, który jest o niebo lepszy od 300D.

O, widzę znawca obiektywów Canona. A w czym D70 jest "niebo lepszy" ? Chętnie się dowiem, może nawet zamienię...

http://www.negatyw.org

piątek, 10 września 2004, 15:10

Post W czym lepszy
Ostatnio robiłem nim wesele, D70 ma niezapychalny buffor, lecisz zdjątka, a on ciągle chce więcej, i bardzo mały poślisk,,,
W drugiej torbie miałem analogowego NIKON 100 - powiem ci, ze po 30 minutach już nie zauważałem poślizgu do 100, a przecież 100 to legenda

Prawda o Canonie to się raczej naczytałem i nagadałem z ludzmi, o Nikusiu mogę pogadać z doświaczeń
Więc jeżeli nie miałem racji, to proszę użytkowników obu o sprostowanie,,,

piątek, 10 września 2004, 15:41
Tak.... Ja też umieram z ciekawości w czym D70 przewyższa 300D? Ceną?
Czy może niepewną elektroniką? Każdy zawodowy fotograf powie Ci, że szkło Efs 18-55 Canona jest zankomite (POD WARUNKIEM, ŻE GO KTOŚ NIE PODEPNIE DO INNEGO APARATU BO ZOSTAŁO ZAPROJEKTOWANE WYŁĄCZNIE DO 300D). Poza tym co to za stwierdzenie "o niebo lepszy"? Sprzęt kupujesz do oktreślonych potrzeb - ja na przykład wybrałem jakość i niezawodność...kto inny "opcje/bajery" i też mu wolno...

czwartek, 16 września 2004, 15:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]