Teraz jest wtorek, 10 grudnia 2019, 06:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Tele/konwertery - proszę o pomoc i opinie :) 
Autor Wiadomość

Sytuacja wygląda tak - do robienia zdjęć w domu łączenie zdjęć przydaje się mało, bo trudno zmusić żywe obiekty zdjęciowe do poczekania na zrobienie dwóch zdjęć. Dlatego uważam, że szeroki kąt (rzędu 28mm) jest przydatny. Natomiast tam, gdzie fotografujesz rzeczy nieruchome, od szerokokątnego obiektywu lepsze jest łączenie zdjęć. Czym to się robi? Ja do mojego C-300 miałem dołączony program, który robi to automatycznie i całkiem przyzwoicie. Zwykle jednak robię to w firmowym Photoshopie (ale myślę, że nada się też spokojnie GIMP, który jest za darmo, a nie za 3000 zł). Jak to robisz? Jeżeli robisz ze statywu, nie ma żadnego problemu - dopasowujesz jasność i kontrast sąsiednich zdjęć, kładziesz je w jednym pliku na dwóch warstwach, dobrze ustawiasz względem siebie i tam, gdzie się nakładają, gradientowo ustawiasz przezroczystość. I gotowe.

niedziela, 4 stycznia 2004, 16:18
Czytając ten wątek zastanawiam się o co chodzi?
Według mnie jedyne co ewentulanie mozna dokupic to filtr uv i polaryzacyjny, reszta bedzie nieprzydatna praktycznie. Osobiscie kupilem tulejke plus filtr uv a za jakis czas kupie jeszcze polaryzacyjny (calosc king'a z foto-tipu)

sobota, 10 stycznia 2004, 23:47

Czy przetestowałeś konwertery wide z foto-tipa i czy używasz któregoś?
Podobny asortyment jest również w ofercie http://www.systembank.pl/ i nie wiem jak jakościowo firma Toma ma się do Kinga.

poniedziałek, 29 marca 2004, 19:03
Moderator

Nie, nie testowałem tych konwerterów. Troszkę o nich zapomniałem, ale ostatnio znów mam ochotę na jakiś. Tzn chciałbym mieć soczewkę makro, a te Kingi mają wyjmowaną, co jest dużym plusem. I wychodzi na to, że za 150 zł dodatkowo mamy konwerter, który może nie jest super, ale przydać się może.

Co do firmy Toma, to nie ma żadnych testów i trudno coś powiedzieć. Ale zdjęcia na stronie nie napawają optymizmem.

poniedziałek, 29 marca 2004, 19:27
Vendeur - mam pytanie. Czy kupiles/ testowales jakis konwerter tele na Z1. Chce sobie przedluzyc :-) , ale naczytalem sie ze to badziewie, te Kingi i inne w podobnym przedziale cenowym. Chce przedluzyc, bo chcialbym foic ptaszki, wlasnie Z'ka. Nie przyjmuje do wiadomosci, ze do ptaszkow to musze cos za 7 tysiecy miec :-).

Znalazlem takie cos

http://-/sklep/pokaz_karte.php?&idt=4697

troszke drogawe, no ale 2.5 * 380, to bede mial 950 mm. Niezly kawalek tele. Juz mozna focic ptoszki :-), nawet plochliwe.
Tylko nie wiem jak tosie bedzie zachowywac. A moze ktos testowal
chociazby z innym aparatem. Winieta na wide by mi nie przeszkadzala, bo raczej nie bede blisko obiektu. Boje sie duzych znieksztalcen i aberacji.

niedziela, 31 października 2004, 19:01

Przyjmij do wiadomości, że do ptaszków musisz coś za 7 tysięcy mieć... :)
Zakładanie telekonwertera do Z1 to bardzo zły pomysł. Najlepszy pomysł moim zdaniem to jakaś tania lustrzanka analogowa plus dłuuugi obiektyw - można dostać naprawdę tanio, zwłaszcza jakieś lustrzane. Widziałem zdjęcia z dłuuugiej Exxakty - całkiem fajne, a obiektyw dostaniesz z aparatem poniżej 2000zł.

niedziela, 31 października 2004, 21:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2